Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Ce vă aduce aminte de copilărie?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4227 replies to this topic

#2809
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,805
  • Înscris: 14.10.2008
Eu n-am verisoare sexy.

#2810
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,555
  • Înscris: 15.06.2007

View PostNeaceasca85, on 02 aprilie 2016 - 02:04, said:

Un lucru e sigur, hamacul e doar pentru 1 persoana, si cum te-ai suit in el si dupa varsta pubertatii, zic asa: sex in hamac nu se poate. Posted Image

La Tom & Jerry e misto de tot cand sirul de furnici e dirijat spre hamac si se rupe, imi placea mult sunetul ala de la furnicile lor.
Exista hamace si hamace..   la o adica poti face hamac si din parasuta, daca ai asa ceva.

#2811
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
La ţară, în Prahova am avut insalate 2 hamace. Unul s-a rupt, celălalt a mai stat până a trebuit să taie un copac din cauză că risca să cadă peste casă   :(    Dar erau din alea cu sfoară, nu cu pânză - din astea văzusem în "Tom şi Jerry". Dacă ai casă mare, nu apartament cred că poţi să-ţi instalezi unul în casă!

Căşti cu radio a avut cineva?   :rolleyes:

#2812
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,805
  • Înscris: 14.10.2008
Fratele meu in 1998-1999.

Ma enerveaza rau de tot serverul Softpediei, o tot spun. Posted Image

#2813
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

View Posttfmercedez, on 15 aprilie 2017 - 12:07, said:

Exista hamace si hamace..   la o adica poti face hamac si din parasuta, daca ai asa ceva.

Adica legi "parasuta" de miini si de picioare si gata "hamacul"?Posted Image Posted Image

Edited by diaconuliviu, 19 April 2017 - 09:47.


#2814
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Doamne, când eram mic ziceam "caimac" în loc de "hamac" (deşi nu-mi place caimacul!).

#2815
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,805
  • Înscris: 14.10.2008
N-o sa uit cum nepotii mei ziceau amandoi "sase" in loc de "tzatze" si Tansa in loc de "Tantza". Formularea "Tansa dar tu nu ai sase?" adresata matusei mele prin alianta cu cei mai mici sani posibili e geniala.

Poate ca baiatul se va uita de la 14 ani in sus precum unchi-so, dupa "sase mari". Posted Image

#2816
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Când eram mic eram aşa de mic încât pentru a ajunge la chiuvetă mă urcam pe o găleată de metal    :)

#2817
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,555
  • Înscris: 15.06.2007
Pe vremuri cand apa se platea "paușal", in gradina bunicii plantau rosii, ardei, fasolea verde urca intr-un cais mare, sub care choar aveam un hamac legat de un stalp din gard si de copac.
Rosiile erau udate astfel, niste canale mici sapate in pamant serpuiau pe langa tulpinile rosilor si astfel se uda pamantul. Era ca un mic pârâu (habar nu am cum se scrie corect, î din a  sau î din i).
Ei si cu piriiasele aste eu ma jucam, faceam diguri, poduri din pamant,  era FASCINANT,  verile erau toride, viata fara griji. Numa ce venisera niste veri  de mana a 2-a din germania si astia aveau "tetris". Whoa..   varul meu primar cu care stateam la bunici, a zis ca l-a " pierdut" defapt l-a ascuns  inainte sa plece aia, sa ne ramana jocul.. era bataie pe el!

#2818
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,805
  • Înscris: 14.10.2008

View Postdjl, on 11 mai 2017 - 10:32, said:

Când eram mic eram aşa de mic încât pentru a ajunge la chiuvetă mă urcam pe o găleată de metal Posted Image
Nu am avut problema asta pentru ca nu aveam chiuveta pana la 7 ani cand am venit de la tara la oras pentru scoala.

Dar imi amintesc de blana pusa la frizer pe scaun. Pe cat uram sa ma tund pana la 7 ani pe atat ador sa ma tund cat mai des cu nr. 1 de la 18 ani in sus. Nu-mi suport parul mare pentru ca este foarte des, gras, aspru si matretos, mi-e si cald, ma si mananca.

#2819
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Eu am avut păr mare cred că până în Grupa Mijlocie. După aia tuns scurt, deşi într-o vacanţă de prin 1993 l-am avut mai crescut. La şcoală mă tundeam scurt că până la un moment dat adoram regulamentul. După aia am urât uniformele (mă duceam şi-n pantaloni scurţi), da' am ţinut să fiu tuns destul de scurt... nu-mi stă bine cu părul mare!
Dar am început să port periciuni. Acum nu-i mai port aşa de mari.

Edited by djl, 12 May 2017 - 01:35.


#2820
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004

View PostNeaceasca85, on 15 aprilie 2017 - 02:54, said:

Eu n-am verisoare sexy.

Mie mi-a plăcut de o verişoară. Pe când aveam 14-15 ani era mai înaltă decât mine... acum e cu vreo 2-4 c.m. mai scundă.

Când eram mic am avut cred că nişte discuri de genul. Nu şi pick-up pentru ele.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PbMM6xyhsYg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2821
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005
Pare mai degraba un fel de "cutie muzicala" cu discuri

#2822
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Corpurile de iluminat stradal "spânzurate" pe cabluri deasupra carosabilului. Azi sunt ultra rare.   :(

#2823
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,805
  • Înscris: 14.10.2008
Nu am vazut asa ceva in Slatina.

#2824
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
In Ploiesti erau acum niste ani pe "bulevardul castanilor" (de la gara de sud in centru). Acum nu mai sunt, cred ca le-au scos cand au montat linia de contact pentru troleu.

#2825
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
În Bucureşti au dispărut de pe multe străzi. În unele locuri au mai rămas atârnate firele şi izolatorii metalici.
Bd. Castanilor = Bd. Independenţei în zona aia unde are mulţi copaci?

Jeleurile alea (sau ce o fi) în formă de zmeură şi mure.

Edited by djl, 02 August 2017 - 00:49.


#2826
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,805
  • Înscris: 14.10.2008
Vanzatorii ambulanti de pe plaja, de care vad si aici in Antalya, numai ca acum striga in rusa sau engleza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate