Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Amenda verbala !

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Ti-e frica o sa sa ti-o iei pe cocoasa de la parinti sau cum ?

Daca spargeati si seminte in timp ce stateati pe banca ai si faceati galagie mai ceva ca niste hahalere, sper sa vina si sper sa mai aiba ai tai furtunu' de la masina veche Albalux prin casa :naughty:

#20
Amish

Amish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.08.2013
Ce mai luam bataie si eu cu furtunul de la masina aia, dragoste Comunista!

Iti imaginezi ca ajungi pe TV daca bati copilul? Daca mai baga aia in titlu "furtunul de la masina de spalat" - Inafara ca ti-au luat copilul, ajungi la bulau!

#21
NexT20

NexT20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.09.2012
Nu o sa primesti nici o amenda.

#22
totocutugno

totocutugno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 10.01.2009
Nu e vorba de frica.. da chiar nu era cazu sa apara asta acum... !

#23
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostAmish, on 18 august 2013 - 16:47, said:

Ce mai luam bataie si eu cu furtunul de la masina aia, dragoste Comunista!

Iti imaginezi ca ajungi pe TV daca bati copilul? Daca mai baga aia in titlu "furtunul de la masina de spalat" - Inafara ca ti-au luat copilul, ajungi la bulau!

Mda...asta cam asa e in ziua de azi.

La fel si cu profesorii, e vina lor, nu a plodului !

Attached File  1.jpg   119.93K   68 downloads

#24
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View PostAmish, on 18 august 2013 - 16:47, said:

Ce mai luam bataie si eu cu furtunul de la masina aia, dragoste Comunista!

O, dulce copilarie si bataia cu furtunul..Posted Image . I-am furat mamei cativa banuti din geanta ca ma gandeam ca nu va observa (nu stiam ca adultii in general isi cam numara banii). A observat. A urmat o bataie frumoasa cu furtunul masinii de spalat, implorari, scancete, lacrimi, flegme, confetti...
Cand ma batea eu eram pe jos si ma tavaleam cu viteza cand la stanga cand la dreapta dupa cum venea lovitura. Mai ceva ca Jackie Chan! Posted Image Posted Image  8 din 10 se duceau pe alaturi, doar cateva am prins.
Dupa aia de 30 de ani n-am mai pus mana pe nimic! Posted ImagePosted Image   Aia era educatia. Simplu si la subiect.
Acum s-au inventat tot felul de prostii cu protectia copilului &shit, dar nu pt a proteja copiii cum cred prostii. Pentru a-i distruge, a-i creste niste dementi!

Quote

8. Calul neimblanzit ajunge naravas, asa si un copil lasat in voia lui ajunge rau-crescut.

Quote

24. Cine cruta toiagul sau isi uraste copilul, iar cel care il iubeste il cearta la vreme.


#25
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Postrinser, on 18 august 2013 - 20:39, said:

mana pe nimic! Posted ImagePosted Image   Aia era educatia. Simplu si la subiect.
Nu, aia nu e chiar educatie totusi, e doar comportament medieval mijliocit de necunoasterea altei metode de invatare a regulilor de convietuire sociala Posted Image Faptul ca se obtin rezultate nu inseamna obligatoriu ca procedura e corecta.

#26
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postandreic, on 18 august 2013 - 20:45, said:

Nu, aia nu e chiar educatie totusi, e doar comportament medieval mijliocit de necunoasterea altei metode de invatare a regulilor de convietuire sociala Posted Image Faptul ca se obtin rezultate nu inseamna obligatoriu ca procedura e corecta.

Sigur poti sa incerci cu explicatii cu constiinte, relationarea la societate etc. Numai ca 80% din parinti sunt destul de idioti sa dea la copil de 4 ani mcdonalds si cola, te poti astepta sa aiba suficienta minte sa explice concepte? Metoda cu furtunul e cea mai directa si acopera cam 90% din cazuri. Exista si copii la care nu va functiona dar la marea majoritate functioneaza. Este exemplificarea perfecta a relatiei cauza-efect. Cati copii ai vazut tu ca dupa ce se frig odata cu focul sa bage din nou mana in foc? Acea intelepciune veche care astazi nu mai merge pt ca lumea s-a indracit si s-a prostit de tot... sau a fost prostita.

#27
totocutugno

totocutugno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 10.01.2009
Pot sa ma duc la politie sa intreb efectiv daca s -a emis vreo amenda pe numele meu ?

#28
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ala o sa se uite chioras la mataluta, dupa care iti comunica, tot verbal, sa te duci tu acasa ca o sa vie ea la timpul potrivit.



#29
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Postrinser, on 19 august 2013 - 08:31, said:

Sigur poti sa incerci cu explicatii cu constiinte, relationarea la societate etc. Numai ca 80% din parinti sunt destul de idioti sa dea la copil de 4 ani mcdonalds si cola, te poti astepta sa aiba suficienta minte sa explice concepte? Metoda cu furtunul e cea mai directa si acopera cam 90% din cazuri. Exista si copii la care nu va functiona dar la marea majoritate functioneaza. Este exemplificarea perfecta a relatiei cauza-efect. Cati copii ai vazut tu ca dupa ce se frig odata cu focul sa bage din nou mana in foc? Acea intelepciune veche care astazi nu mai merge pt ca lumea s-a indracit si s-a prostit de tot... sau a fost prostita.
Inteleg ideea ta de pastrare a modalitatilor violente gen frigere samd, dar rezultate la multi, treaba totusi e cam asa, oki metoda, furtun samd... acel copil care a fost "cumintit astfel si a invatat una si alta, ce va face cand ajunge adolescent ? Posted Image Lumea se intreaba de ce exista atatia handicapati, bizoni, adolescenti violenti samd... raspunsul e simplu... metoda folosita la educarea lor pe care la randul lor o vor prelua si adapta mai departe Posted Image Nu trebuie sa fie chiar identice, psihicul se formeaza de mic si se adapteaza si n-ai cum sa stii ce iese in timp ca rezultat al educatiei.
Normal ca exista si exceptii... dar ele nu afecteaza regula majoritatii.

#30
totocutugno

totocutugno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 10.01.2009
Deci nu am cum sa rezolv treaba inainte sa vina postasul acasa :\ ?

#31
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Posttotocutugno, on 20 august 2013 - 13:13, said:

Deci nu am cum sa rezolv treaba inainte sa vina postasul acasa :\ ?

Say your prayers!

#32
totocutugno

totocutugno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 10.01.2009
Daca am primit amenda cat poate sa intarzie.. ?

#33
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Eu cred ca au vrut sa te sperie.  In general, amenda pentru tulburarea linistii si ordinii publice e cauza unei plangeri a cuiva ce locuieste destul de aproape incat sa fie deranjat de zgomot. Ai uitat sa ne precizezi ora cand s-a produs, daca era intr-un parc, pe o banca sau la intrarea unui sediu de banca(!!!!).

Edited by Getodacul, 27 August 2013 - 17:06.


#34
iulyusfagaras69

iulyusfagaras69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 07.07.2011
oricum ar fi , las-o asa , zi merci ca nu ti-a dat amenda , daca nu ti-au facut proces verbal(scris) pe care sa-l si semnezi , te pupa-n ceafa .

Stai linistit ca nu iti vine nimic acasa , am tupeu sa pun pariu pe 1000 de lei .

Doar sa fii atent la gabori data viitoare , sa nu te mai prinda .. Bafta

#35
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Si ia zii, ti-a venit amenda acasa...???


Eu cred ca de fapt asta era spaga pe care o cereau ei dar nu au insistat prea mult...asteptau sa ti se aprinda beculetul la timp si sa te cotrobai prin buzunare dar dat fiind faptul ca nu ai percutat cum s-ar fi asteptat ei ,au lasat-o moarta.
Spun asta din cunostinta de cauza,experimentat pe pielea mea.
M-am facut ca ploua si sau lasat pagubasi,iar eu le-am dat si buletinul,si-au notat tot ce au vrut ei si la fel mi-a spus si mie ca imi va veni amenda acasa ...si de atunci sa tot fi trecut vreo patru ani...
Stai linistit.

Asa cum spunea si iulyusfagaras69 daca nu ai semnat procesul verbal (pe care nu l-au scris)...Nici o problema.

Edited by magaenea, 18 February 2014 - 18:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate