Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

E mai bine sa locuiesti la bloc sau la casa ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1901 replies to this topic

Poll: Unde preferi/ai prefera sa locuiesti? (321 member(s) have cast votes)

Unde preferi/ai prefera sa locuiesti- la bloc sau la casa?

  1. Bloc. (52 votes [16.20%])

    Percentage of vote: 16.20%

  2. Casa. (256 votes [79.75%])

    Percentage of vote: 79.75%

  3. Nu stiu/nu raspund. (13 votes [4.05%])

    Percentage of vote: 4.05%

Vote

#19
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Nu toate apartamentele sunt cutiute inguste ... Eu stau intr-unul cu 4 camere, 2 bai, bucatarie si debara (nu ma laud), et. 2, un pic spre periferie ... si e ok, foarte ok. Nu zic ca nu mi-ar place o casa tot pe acolo.

#20
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Casa. In Bucuresti insa, nu prea merita. Casele cu adevarat spatioase ori sunt f scumpe in zone precum Primaverii sau Domenii, ori sunt pozitionate la marginea orasului de unde accesul spre centru este foarte dificil.

#21
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
@ Overboost...

S-au inventat lifturile.  Si apartamentele la parter.

Desi n-am probleme cu auzul, sunt imun la zgomote.  Daca vreau sa dorm, dorm si-n club, pe boxe.

Ciudat, dar singura data cand m-a deranjat muzica vecinilor a fost cand eram la cineva, la curte, si urlau manelele (astea ma deranjeaza, le detest, de ele nu pot face abstractie) din alta curte.  Nici intrand in casa n-am scapat de ele.

Am testat destule astfel de gadgeturi.  Mare parte din anturajul meu sta la curte.  Toate lasa de dorit.

Edited by Barboso, 17 August 2013 - 14:31.


#22
Ganymede

Ganymede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 31.05.2011

 _overboost, on 17 august 2013 - 14:24, said:

Clar e mai comod. Sa urci vreo jde mii de etaje pe luna. Sa suporti toate usile trantite pe casa scarii cand tu vrei sa dormi. Sa asculti muzica vecinilor cand te doare capul. Sa sa sa...
Tehnologia mileniului 3 are tot felul de gadgeturi care alunga/omoara insectele si exista si o groaza de plante care le pot tine la distanta.

Esti pensionar?!

#23
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

 Kabul01, on 17 august 2013 - 13:31, said:

Cand traiesti intr-unul dintre orasele patriei, o fi mai bine sa locuiesti la bloc sau la casa?

E mai bine intr-un apartament de bloc, e mai comod, esti aproape de job, centru, institutii etc sau la casa, chiar daca e amplasata la periferia orasului ?

Unde preferati/ ati prefera sa locuiti?

Daca luam ca scenariu apt. pe la Unirii sau casa pe la Cucuietii din Deal, e clar ca apt. e compromisul. Altfel, doar sadic sa fii sa alegi un apartament unei case, presupunand ca acea casa sa aiba si un minim de pamant, cateva sute de mp pe langa si sa nu fie in vreo tiganie

#24
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

 Barboso, on 17 august 2013 - 14:30, said:

@ Overboost...

S-au inventat lifturile.  Si apartamentele la parter.

Desi n-am probleme cu auzul, sunt imun la zgomote.  Daca vreau sa dorm, dorm si-n club, pe boxe.

Ciudat, dar singura data cand m-a deranjat muzica vecinilor a fost cand eram la cineva, la curte, si urlau manelele (astea ma deranjeaza, le detest, de ele nu pot face abstractie) din alta curte.  Nici intrand in casa n-am scapat de ele.

Am testat destule astfel de gadgeturi.  Mare parte din anturajul meu sta la curte.  Toate lasa de dorit.
Lifturile se mai si blocheaza. Eu am ramas de tzspe ori blocat in lift cand stateam la bloc. Si nu era vechi. Cat despre apartamentele la parter...

Eu am curtea tapetata cu o planta si n-am un tantar/o insecta in toata curtea!

#25
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

 Ganymede, on 17 august 2013 - 14:31, said:


Esti pensionar?!

Tu esti gay ? (uitandu-ma la poza ta de profil :scratchchin: )

#26
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

 Ganymede, on 17 august 2013 - 14:31, said:


Esti pensionar?!
Sa mori tu?!

#27
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

 _overboost, on 17 august 2013 - 14:34, said:


Eu am curtea tapetata cu o planta si n-am un tantar/o insecta in toata curtea!

Ce planta e aia ? :scratchchin:

#28
RuneJaguar

RuneJaguar

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 949
  • Înscris: 01.01.2013

 _overboost, on 17 august 2013 - 14:34, said:

Eu am curtea tapetata cu o planta si n-am un tantar/o insecta in toata curtea!

menta?

 Barboso, on 17 august 2013 - 14:30, said:

Desi n-am probleme cu auzul, sunt imun la zgomote.  Daca vreau sa dorm, dorm si-n club, pe boxe.
pe mine nu ma deranjeaza cand dorm, ma deranjeaza cand nu dorm.

#29
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Casa. Dar nu la periferie sau in ceva mediu rural izolat.

In cei 4 ani de bloc, cu copil mic, nu a existat vara in care cel putin unul din vecini sa nu inceapa sa-si renoveze apartamentul, pisandu-se cu bolta pe orele de liniste si pe zilele de duminica. Imi pare rau ca am tacut si am rabdat - cica le-a dat administratorul permisiunea - pentru ca mi-au traumatizat copilul. Nu glumesc, a ajuns la cosmaruri si crize de plans necontrolat, cu mainile pe urechi, din cauza bormasinilor, flexurilor si ce mama dracului se mai foloseste. Eu nu zic sa nu-si renoveze, dar cand vad ca de dimineata de la 8 si pana la amiaza, pe la 13-14, nu se aude nimic, dupa care incepe bocaneala si daramatura si bormasina, imi vine sa le trag niste Dumnezei, de sa li se aplece.

#30
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

 lawrence38, on 17 august 2013 - 14:35, said:


Ce planta e aia ? Posted Image
Nu stiu. Nu le am cu astea. Cand o veni maica-mea din concediu o s-o-ntreb.

 Deria_Leena26, on 17 august 2013 - 14:40, said:

Casa. Dar nu la periferie sau in ceva mediu rural izolat.

In cei 4 ani de bloc, cu copil mic, nu a existat vara in care cel putin unul din vecini sa nu inceapa sa-si renoveze apartamentul, pisandu-se cu bolta pe orele de liniste si pe zilele de duminica. Imi pare rau ca am tacut si am rabdat - cica le-a dat administratorul permisiunea - pentru ca mi-au traumatizat copilul. Nu glumesc, a ajuns la cosmaruri si crize de plans necontrolat, cu mainile pe urechi, din cauza bormasinilor, flexurilor si ce mama dracului se mai foloseste. Eu nu zic sa nu-si renoveze, dar cand vad ca de dimineata de la 8 si pana la amiaza, pe la 13-14, nu se aude nimic, dupa care incepe bocaneala si daramatura si bormasina, imi vine sa le trag niste Dumnezei, de sa li se aplece.
Eh, cred ca-i putin cam prea rasfatat... Asa e la bloc, depinzi de restul si de bunul lor simt. Te adaptezi sau te muti. Simplu!

#31
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

 _overboost, on 17 august 2013 - 14:34, said:

Lifturile se mai si blocheaza. Eu am ramas de tzspe ori blocat in lift cand stateam la bloc. Si nu era vechi. Cat despre apartamentele la parter...

Eu am curtea tapetata cu o planta si n-am un tantar/o insecta in toata curtea!
Eu n-am ramas blocat in lift niciodata.  Si stau la bloc din '77, cand ne-au confiscat ultima casa.
Ca s-a mai intamplat sa nu mearga liftul si sa trebuiasca sa cobor / urc pe scari, e adevarat.

Nu orice apartament la parter are geamul direct spre trotuar, in bulevard.
Intr-al doilea rand de blocuri, cu un spatiu verde inchis de cativa metri in fata geamului, pana-n alee, nu vad nici o problema.

#32
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007

 Kabul01, on 17 august 2013 - 13:31, said:

Cand traiesti intr-unul dintre orasele patriei, o fi mai bine sa locuiesti la bloc sau la casa?

E mai bine intr-un apartament de bloc, e mai comod, esti aproape de job, centru, institutii etc sau la casa, chiar daca e amplasata la periferia orasului ?

Unde preferati/ ati prefera sa locuiti?
E bine sa stai acolo unde iti permiti, important e sa ai unde sa stai. Degeaba vrei sa stai in nu stiu ce apartament select daca  nu iti permiti sa-l cumperi sau sa platesti chiria, la fel si la casa.

#33
Ganymede

Ganymede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 31.05.2011

 _overboost, on 17 august 2013 - 14:35, said:

Sa mori tu?!

Pai te lamentezi de niste chestii de care doar babele o fac. Esti baba?! :)

 lawrence38, on 17 august 2013 - 14:35, said:


Tu esti gay ? (uitandu-ma la poza ta de profil Posted Image )

Da.

#34
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

 Ganymede, on 17 august 2013 - 14:48, said:


Pai te lamentezi de niste chestii de care doar babele o fac. Esti baba?! Posted Image



Da.
Am o vaga impresie ca daca-ti zic ca-s baba n-ai vreo idee sa mi-o tragi. Deci, da, sunt baba!

#35
RD-Woo

RD-Woo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 15.01.2012

 Kabul01, on 17 august 2013 - 13:31, said:

Cand traiesti intr-unul dintre orasele patriei, o fi mai bine sa locuiesti la bloc sau la casa?

La CASA!!!

#36
Ganymede

Ganymede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 31.05.2011

 _overboost, on 17 august 2013 - 14:43, said:

Nu stiu. Nu le am cu astea. Cand o veni maica-mea din concediu o s-o-ntreb.

Stai cu maica-ta?! :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate