Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

The Wolf of Wall Street (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#55
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
Hai ,sa nu exageram! Chiar Titanic ai dat exemplu ! Ala a fost cel mai siropos rol ,a avut el Leo si alte roluri mult mai bune(The Departed ,What's Eating Gilbert Grape). Vezi ca Titanic e perceput ca un fel de Twilight...

Edited by edigee, 27 January 2014 - 16:17.


#56
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013

View Postedigee, on 27 ianuarie 2014 - 16:16, said:

Vezi ca Titanic e perceput ca un fel de Twilight...
Si e pacat. Mie una mi-a placut mult de tot.
S-a comercializat pt ca il tot dau astia pe la tv si l-a vazut tot omul, copil, bunic, pisic etc, insa asta nu-l face mai putin bun.

#57
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
http://www.dailymail...ses-F-word.html
Uite clasament aici.
Wolf e pe locul 2 din motive evidente ,primul loc e ocupat de un documentar despre F... word

The Departed nici macar nu e in alea primele 25

Edited by edigee, 27 January 2014 - 18:02.


#58
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013

View PostHighHopes, on 27 ianuarie 2014 - 15:47, said:

Si atat de multe check-in-uri plus comentarii precum "Super film", "Super marfa", "Un film de nota 10" n-am mai vazut tot de secole. Si-i stiu pe oameni, nu ca n-au auzit de Scorsese pana acum, dar nici acum, dupa ce au vazut filmul si l-au pus la status nu cred ca s-au documentat. Au auzit doar de DiCaprio, ca a jucat in Titanic si ca-l dau astia pe ProTV in fiecare an.
Si in sala la mine erau personaje ce nu se puteau abtine sa nu "butoneze" mobilul. In dreapta mea era o pitipoanca care cred ca a dat un "cec in" si in stanga lui taica-miu tot asa unu se uita sau facea ceva cu mobilul. Iar cu un rand mai jos o femeie raspundea la un sms

Edited by zedicus, 27 January 2014 - 20:06.


#59
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Am vazut si eu filmul: Film frumos: Vorbeste mult despre prostia/naivitatea unor persoane si are gagice/tate/sex/droguri: Adica orice iubeste orice om pe planeta asta.

Finalul este unul fericit: Ma tot gandeam: Sper ca au facut astia un final fericit... am vazut destule filme L.D.C. si tot timpul reuseau sa strice cumva finalul: Dupa faza din titanic am zis ca nu mai ma uit la filme cu el: Ce dracu de sfarsit tampit: Pe bucata aia de lemn incapea soacra mea grasa si inca 2-3 prietene sa ii tina de urat.

In fine: Filmul mi-a placut: Cateva faze memorabile: Cand trage cocaina din curul unei prostituate.
Cand zice el despre blonda lui: Zice ca are o vulva ca un drog.

In mare: Un film care mi-a placut: Inseala multa lume naiva/proasta: Baga in puscarie foarte multe persoane si el ajunge bogat si cu doar 3 ani de puscarie - intr-o puscarie calumea.

Ceva ce nu am inteles si trebuie sa mai vad oleaca finalul: Biletelul prin care anunta pe grasan ca are Microfon... face parte din intelegere sa para curat fata de grasan? Sau l-a avertizat pe bune si s-a prins FBI-ul?
Zic asta ca cu tot cu biletel a luat doar 3 ani de puscarie?

Recunosc ca m-am uitat la film ca l-am vazut pe youtube incadrat intr-un top ceva de genul: 10 filme comedie - droguri.
Recunosc cu mana pe inima ca la sfarsitul filmului aveam un chef sa ma droghez, dar cum nu cunosc vreun drogat am mers si am mancat o prajitura.

Edited by Mos-Nicolae, 29 January 2014 - 23:22.


#60
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View PostFificat, on 30 ianuarie 2014 - 13:31, said:

chestia cu biletelul este si, si,....parerea mea

ce am bolduit m-a amuzat


apropo


grasanu a jucat perfect

DiCaprio mi-a parut in mai multe momente ale filmului ca semana la interpretare cu Jack Nicholson
Partea bolduita a fost adevarata: Sunt aproape 3 ore de film in care esti bombardat cu faze erotice si droguri asa de fine ca la propriu iti saliveaza gura.
Dupa 3 ore de vazut faze erotice si economie si droguri... eu zic ca majoritatea o sa inchida capacul la laptop si o sa se duca glont spre muiere sa si-o traga nasol, eu m-am trezit cu gandul sa ma droghez: Am bagat o prajitura si jur ca parca mancam prajitura cu praf de cocaina pe ea.

Grasanul a jucat perfect: A avut un rol asa de enervant ca jur ca imi venea sa-l bat, el in mai toate filmele lui are rol de grasan enervant: M-a enervat si la faza cu servieta pe strada, sau cand vorbea cu francezul la telefon: I-a iesit rolul.

Ce am uitat sa scriu mai sus: Matthew McConaughey - Rol bun de tot - dar cam scurt, ma asteptam sa ramana in film pana la sfarsit.
Partea de decor a fost superba: Sincer ma asteptam sa inceapa un film care o sa ma tina doar intr-un decor de birou... practic filmul m-a purtat prin decoruri superbe, aici zic si de femeile din film

Frumos/amuzant - Altceva ce pot spune? Sunt sigur ca foarte multe persoane s-au simtit jignite dupa ce l-au vazut, ca vreo tarisoara din asia o sa-l considere prea vulgar si 0 sa-l interzica pe acolo... dar filmul este BUN!

DiCaprio - Omul are carisma: L-am vazut si in filmul ala in care falsifica bani si Tom Hanks era pe urmele lui - A jucat un rol superb care a ridicat tot filmul, asa a facut si in filmul ala in care era Pilot... are cateva filme pe care le-a ridicat singur..

#61
DumitrascuCristi

DumitrascuCristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.07.2013
Doar pe asta l-am ratat, vorba vine. L-am lasat sa il vad la final, in rest am vazut cam tot ce se poate vedea din 2013. Clar ma pun sa il vad azi, prea mi-ati facut chef :D.

#62
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Nici nu m-am obosit sa ma uit la asta. Nu imi place ce se promoveaza la hollywood. Majoritatea filmelor mi se par niste balarii.
Alt film naspa, in viziunea mea, pe acelasi loc cu asta, este Don Jon.

#63
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
[ https://24.media.tumblr.com/6c3d4c70d6118a5d74461e75caaf279f/tumblr_n1s27mEYeN1qlir72o1_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Personal...m-a plictisit de moarte filmul, glumele nu mi s-au parut atat de nasty.....unul din putinele filme care m-au plictisit si dezgustat atat de tare incat nu am avut rabdarea necesara, nici curiozitatea, sa il vad pana la capat, asa ca l-am oprit aproape des farsit si am pus alt film.

#65
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
N-am gasit nimic interesant la filmul asta...

#66
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
pacat ca n-a castigat nimic 'Lupul de pe Strada Zidului"

#67
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Un film care sa merite cu adevarat Oscarul... nu se invarte neapartat in jurul unui actor mare... din pacate!

#68
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
După cum a fost spus deja, filmul nu trebuie judecat prin prisma extravaganţelor.
În plus, ar fi fost culmea să introducă menajamente într-un film despre excese.
Iar excesele respective au rol clar şi în film, dezvăluie goliciunea fizică şi sufletească a lupilor de pe Wall Street, le arată defectele şi nebunia.

Martin, ca un geniu ce este, vrea să ne transmită faptul că spiritul uman, dacă nu-i înfrânat, cade în patima opulenţei şi a depravării.

În privinţa actorilor, DiCaprio este la fel de electrizant ca-ntotdeauna şi nu mi-am putut lua ochii de pe el. :D
Matthew McConaughey, carismatic as always, păcat de scurta apariţie.
Jonah Hill creşte tot mai mult că actor. :)
Margot Robbie mi s-a părut doar OK, nimic excepţional.

Am fost încântată să-mi văd oraşul de suflet, Geneva, în film! :D

8,5/10

#69
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Quote

Eminem has won more oscars than Leonardo DiCaprio.


#70
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mn49DiI9Gag?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j8lx7v_O_Ms?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Film clasic din partea lui Martin Scorsese. McConaughey si DiCaprio impecabili. Posted Image

View Postcuculea, on 03 martie 2014 - 19:38, said:

Personal...m-a plictisit de moarte filmul, glumele nu mi s-au parut atat de nasty.....unul din putinele filme care m-au plictisit si dezgustat atat de tare incat nu am avut rabdarea necesara, nici curiozitatea, sa il vad pana la capat, asa ca l-am oprit aproape des farsit si am pus alt film.

Si ce film ai bagat in continuare?

#71
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Un tip care se imbogateste pacalind creduli. De la trairea visului american la decadenta e doar un pas. Pas pe care l-a si facut. Intr-un cuvant: droguri, multi bani si sex.

Finalul s-a terminat brusc. Scorseze asta ori s-a grabit, ori deja cheltuise 99% din bugetul alocat.

Nu pierdeti nimic daca nu-l vedeti. Doar 3 ore, cateva momente amuzante, de invidie si sex.

#72
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
Destul de smecher filmul!Cu toate ca unele faze mi s-au parut waaaaaaay too exaggerated!As fi ... la blonda aia pana mi-ar fi cazut pl ...

Edited by M0n0, 06 June 2014 - 22:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate