Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Politica platilor si returnarilor

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DanielFX

DanielFX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.08.2013
Salutari. Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuia.
Acum 5 ani am inceput sa donez bani pe un server de World of Warcraft pentru a lua iteme mai rapid etc. Anul trecut am luat o pauza de la joc, iar acum 1 saptamana am inceput sa joc din nou.
In acesti 4 ani de WoW am donat aproximativ 2000$ impreuna cu inca 4 prieteni si toti am fost de acord cu politica platilor si returnarilor banilor sau a bunurilor cumparate. Pentru bani primeai credit points. Pentru ca am donat caracterele oricat de mult ar fi stat fara sa intre cineva pe ele nu erau sterse. La un moment dat owner-ul a sters tot si a vrut sa puna alt core, sa faca upgrade. Ne-a returnat o parte din credit points-urile cumparate cu acei 2000$, dar nu mai conta ca nu le-a dat pe toate. Am inceput din nou cu caractere noi si am jucat cam 3 saptamani. Cam in acelasi timp am luat toti o pauza de la joc. Acum a trecut un an si cand am intrat pe server din nou am observat ca a fost sters totul, dar de data aceasta credit points-urile nu au mai fost returnate si politica platilor si returnarilor banilor si a bunurilor cumparate fusese schimbata.
Cand am facut plata toate caracterele care avea cel putin 1 item luat cu bani erau protejate si nu puteau fi sterse pentru inactivitate.
Acum cand m-am intors nu mai conta daca aveau iteme cu bani sau nu. Toate caracterele puteau fi sterse si nu se returnau banii sau itemele cumparate.

Acum dupa ce am scris atat vine si intrebarea : Poate sa schimbe politica platilor si returnarilor fara a anunta ? Mie unul nu mi se pare corect. Am fost de acord cu prima politica, dar asta nu inseamna ca el poate schimba deodata politica si sa se astepte ca lumea sa fie de acord.
Cand a facut acest lucru ar fi trebuit sa trimita un email tuturor membrilor ca sa ii anunte de schimbari.

#2
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
E normal sa stearga tot ca sa mai stoarca bani in plus de la prostii care l-au mai platit in trecut. Oricum Blizzard nu da licente pentru alte servere decat ale lor asa ca probabil asta e un server piratat. Daca tot ai avut atatia bani de aruncat mai bine jucai pe un server oficial.

#3
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View PostDanielFX, on 15 august 2013 - 19:29, said:

Salutari. Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuia.
Acum 5 ani am inceput sa donez bani pe un server de World of Warcraft pentru a lua iteme mai rapid etc. Anul trecut am luat o pauza de la joc, iar acum 1 saptamana am inceput sa joc din nou.
In acesti 4 ani de WoW am donat aproximativ 2000$ impreuna cu inca 4 prieteni si toti am fost de acord cu politica platilor si returnarilor banilor sau a bunurilor cumparate. Pentru bani primeai credit points. Pentru ca am donat caracterele oricat de mult ar fi stat fara sa intre cineva pe ele nu erau sterse. La un moment dat owner-ul a sters tot si a vrut sa puna alt core, sa faca upgrade. Ne-a returnat o parte din credit points-urile cumparate cu acei 2000$, dar nu mai conta ca nu le-a dat pe toate. Am inceput din nou cu caractere noi si am jucat cam 3 saptamani. Cam in acelasi timp am luat toti o pauza de la joc. Acum a trecut un an si cand am intrat pe server din nou am observat ca a fost sters totul, dar de data aceasta credit points-urile nu au mai fost returnate si politica platilor si returnarilor banilor si a bunurilor cumparate fusese schimbata.
Cand am facut plata toate caracterele care avea cel putin 1 item luat cu bani erau protejate si nu puteau fi sterse pentru inactivitate.
Acum cand m-am intors nu mai conta daca aveau iteme cu bani sau nu. Toate caracterele puteau fi sterse si nu se returnau banii sau itemele cumparate.

Acum dupa ce am scris atat vine si intrebarea : Poate sa schimbe politica platilor si returnarilor fara a anunta ? Mie unul nu mi se pare corect. Am fost de acord cu prima politica, dar asta nu inseamna ca el poate schimba deodata politica si sa se astepte ca lumea sa fie de acord.
Cand a facut acest lucru ar fi trebuit sa trimita un email tuturor membrilor ca sa ii anunte de schimbari.

Nu ti-ai dat seama?! A sosit timpul rafuielilor.

#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Cat de creduli (inocenti) pot fi unii. !!!!!

#5
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View Postketa, on 15 august 2013 - 20:03, said:

Cat de prosti pot fi unii. !!!!!

Am corectat eu ;) .

#6
DanielFX

DanielFX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.08.2013
@JayBird : Am jucat si pe retail pana a aparut MoP care nu mi se pare asa interesant.
@keta si emyboy : Abtineti-va de la comentarii inutile si care nu isi au rostul. Sunt banii mei fac ce vreau cu ei. Ramaneti doar la intrebarea : Poate sa schimbe politica platilor si returnarilor fara a anunta ?

#7
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Normal ca poate. Crezi ca poti sa-l dai in judecata?

#8
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostDanielFX, on 15 august 2013 - 20:46, said:

@JayBird : Am jucat si pe retail pana a aparut MoP care nu mi se pare asa interesant.
@keta si emyboy : Abtineti-va de la comentarii inutile si care nu isi au rostul. Sunt banii mei fac ce vreau cu ei. Ramaneti doar la intrebarea : Poate sa schimbe politica platilor si returnarilor fara a anunta ?

Poate, atata timp cat e speculat pe undeva, cu litere de-o schioapa probabil ;)

Daniel - FX ? Sa intelegem ca bagi bani si pe forex ? Speram ca acolo iti merge mai bine decat pe WoW :|

#9
DanielFX

DanielFX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.08.2013
@jaybird : Da se poate intrucat nu ar trebui sa existe servere private. Un raport detaliat la Blizzard din care reiese ca face magarii si se duce serverul. Banii mei nu mai conteaza ca pana la urma nu vroiam sa imi returneze banii. Am vrut sa primesc credit points-urile inapoi pentru a imi face alte caractere. Si daca da Blizzard-ul de el si afla ca face bani multi pe urma lor nu o sa mai aiba respectivul bani destui ca sa plateasca celor de la Blizzard.
@lawrence38 : Am stat si am citit tot de 5 ori si nu am vazut nimic.

#10
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Stai flexat ca nu face nimic Blizzard.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate