Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

emigrare in Tenerife

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Pe langa clima foarte buna din Insulele Canare, un lucru deloc de neglijat este mancarea Locala de foarte buna calitate pe care o poti gasi la preturi mici, de exemplu banane canare cu 69 de eurocenti kilogramul, mango din canare cu 99 centi kilogramul.In insule impozitele sunt mai mici ca in Spania. Am inteles ca sunt cateva cerinte pentru a dobandi rezidenta pentru canare: ori deschizi un business, ori dovedesti cu un extras de cont ca ai cel putin 5000 euro+ contractul de chirie din canare. Am inteles ca in insula principala Santa Cruz de Tenerife ar fi ceva probleme cu poluarea datorata rafineriei situata chiar in capitala, medicii de acolo asociind numeroasele cazuri de boli respiratorii si de inima cu valorile ridicate ale poluarii aerului. Mai mult decat atat s-ar putea amplasa in viitorul apropiat niste platforme de extractie al petrolului in apropiere de insule, cercetatorii zicand ca ar afecta grav calitatea aerului pe toate cele 7 insule canare.

#20
zcoder

zcoder

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2013
As avea si eu niste intrebari legate de acest subiect, si eu intentionez sa ma stabilesc in Tenerife pentru ca vreau sa locuiesc intr-un loc unde e vara tot timpul, deocamdata sunt in UK, m-ar interesa in primul rand pretzul caselor si daca se dau credite pt locuintze si dupa cat timp de lucru acolo, in principiu ce as vrea e sa deschid ceva firma acolo si sa ma angajez, sa imi dau salar si sa continui sa lucrez in UK pana indeplinesc conditiile.Ma rog,avansul pt o proprietate nu va fi problema dar restul banilor. Si eventual daca se ocupa cineva cu deschiderea de firme acolo, sa nu umblu in 100 de locuri.

Edited by zcoder, 23 December 2013 - 23:03.


#21
vlad1427

vlad1427

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2019
Buna, Am deschis un canal de Youtube in care prezint informatii legate de emigrarea in Spania/Tenerife. Nu ezitati sa ma intrebati daca aveti lucruri pe care vreti sa le aflati despre viata de aici. Consolidez intrebarile voastre si raspund aici si creez apoi un vlog si raspund public.

#22
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

 vlad1427, on 13 februarie 2019 - 19:16, said:

Buna, Am deschis un canal de Youtube in care prezint informatii legate de emigrarea in Spania/Tenerife. Nu ezitati sa ma intrebati daca aveti lucruri pe care vreti sa le aflati despre viata de aici. Consolidez intrebarile voastre si raspund aici si creez apoi un vlog si raspund public.
sunt interesat.
ce e de lucru pe acolo?

#23
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Nu mai bine vrei sa vii in mexic?

Zic si eu. E mai departe, mai frumos, macare misto, aproape de canada, departe de PSD..

#24
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

 Lex404, on 07 aprilie 2019 - 19:51, said:

Nu mai bine vrei sa vii in mexic?

Zic si eu. E mai departe, mai frumos, macare misto, aproape de canada, departe de PSD..
vin oriunde am de lucru :) si sa fie soare . si sa fie mare si munte. Si sa mi l accepte pe Ari ( promit ca l tin departe de tine)

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Hai ca ma imprietenesc cu Ari. Nu ii bai, ii doar mai greu :))

Poti fi dancer pentru americance zbarcite de 70 de ani :lol: Glumesc. Dar e cald, soare, avem chiar si uragane (mie sincer imi plac :lol: Primul uragan, prin septembrie, am stat cu ochii lipiti de geam toata ziua :lol: )

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate