Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Interpretari vise si discutii pe teme paranormale

- - - - -
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#289
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 viviane, on 23 noiembrie 2014 - 19:54, said:

Buna...este vreo diferenta intre ce visezi sambata spre duminica fata de celelate zile din saptamana???tot la fel se interpreteaza?

Da, exista diferenta, dar nu ca interpretare. Se spune, ca visul de vineri, iese intotdeuna si mai ales la cei care dorm usor, cel de sambata nu prinde. Iar cel de duminica, se implineste (daca e visat in acest sens si nu e ceva care te-a socat sa zicem) numai pina la amiaza. Asa cum exista persoane pe care nu ii prinde" deochiul asa exista si persoane pe care nu ii prinde" visul. Adica viseaza foarte rar. Si se spune ca neuro. acest lucru este rau intr-un fel. Ei pot fi mai stresati decit ceilalti. Prin vise, va eliberati si anumit stres pe care il acumulati in timpul zilei. In concuzie este bine daca...visati (e ca si cum sinteti mai usurati). Posted Image

Edited by Astro-Liv, 23 November 2014 - 21:06.


#290
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Joi spre vineri am visat ca sunt gravida, vineri spre sambata iar am visat, dar in alt context. Ce inseamna?

#291
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 amikaa, on 29 noiembrie 2014 - 10:30, said:

Joi spre vineri am visat ca sunt gravida, vineri spre sambata iar am visat, dar in alt context. Ce inseamna?

Interpretezi visul, doar daca stii sigur ca nu ai fost socata de ceva cu citeva zile inainte, in ce priveste aceasta tema. Ptr. ca daca este soc, atunci encefalul "produce" o alta activitate. Dar oricum lasam la o parte meningele si lichidul cefalo-rahidian.

Apoi depinde si de context interpretarea unui vis, dar si de cum este viata ta reala. Adica daca esti deja gravida si visezi asta, reprezinta altceva, daca nu ai relatie si visezi asta este altceva, daca ai relatie si visezi ca esti gravida, iar altceva si tot asa...

Visul tau posibil sa-ti spuna ca vrei sa te eliberezi intr-un fel de probleme pe care le ai INTERIOR, dar si poate vei fi fata in fata cu o suparare in viitor, de care insa vei scapa repede.

Acuma daca nu ai relatie si ai visat asta, posibil sa fugi in final de gindurile rele, despre viata ta personala si sa fii pregatita sa faci un pas, pentru o iubire de durata, mai stii. Vise placute.

#292
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014

 Astro-Liv, on 29 noiembrie 2014 - 13:45, said:




Visul tau posibil sa-ti spuna ca vrei sa te eliberezi intr-un fel de probleme pe care le ai INTERIOR, dar si poate vei fi fata in fata cu o suparare in viitor, de care insa vei scapa repede.



Cred ca asta vrea sa insemne. Asta ar fi varianta corecta. Multumesc frumos!

#293
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,907
  • Înscris: 16.03.2004

 amikaa, on 29 noiembrie 2014 - 10:30, said:

Joi spre vineri am visat ca sunt gravida, vineri spre sambata iar am visat, dar in alt context. Ce inseamna?

Ca esti gravida.

#294
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014

 dark, on 29 noiembrie 2014 - 16:32, said:

Ca esti gravida.
Jura-te!!

#295
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Daca tot exista acest , sa va povestesc ce-am visat aseara:

Am visat ca blocurile din jurul blocului parintilor mei (unde si eu am crescut) se prabuseau, dar numai in interior, la exterior peretii ramaneau intregi. Vedeam cum cad etajele / apartamentele unele peste altele, era mult praf si niste tipete/zgomote. M-am gandit sa sun la ai mei sa vad daca sunt ok si a raspuns o voce de fata, adolescenta ..la inceput am avut impresia ca e chiar vocea mea ( ca o intoarcere in timp)  insa m-am gandit ca nu are cum asa ca am banuit ca este prietena fratelui meu care mi-a zis ca e ok acolo . The end ...:)))

#296
Clementinae

Clementinae

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 374
  • Înscris: 07.12.2014

 amikaa, on 29 noiembrie 2014 - 10:30, said:

Joi spre vineri am visat ca sunt gravida, vineri spre sambata iar am visat, dar in alt context. Ce inseamna?

Ca o sa fii gravida de doua ori.

#297
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 amikaa, on 29 noiembrie 2014 - 10:30, said:

Joi spre vineri am visat ca sunt gravida, vineri spre sambata iar am visat, dar in alt context. Ce inseamna?

Ca o sa fi gravida cu un alt barbat decat actualul cu care ai deja un baiat si o sa faci tot un baiat.
De ce ti-e frica nu scapi, asa ca obisnuieste-te cu ideea si ai mare grija "pe unde calci", sa nu ramana "urme"!

#298
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Sambata am visat ca eram cu niste baieti in masina si eram pe-un drum de tara si ne-am oprit sa mancam struguri (negrii , boaba mare) . Nu era din propria vie , era o vie in care am intrat sa cautam . Strugurii erau mari si frumosi , negrii. Mai erau niste personaje p-acolo ,dar nu mi le mai amintesc . Dupa m-am trezit .
Azi m-am visat in alta curte (nu era a mea , nici casa) si venisera niste rude in vizita , erau si doi copii mici si un caine ciobanesc . Cumva am plecat cu acel caine(parca eram stapanul sau , ma asculta) si am urcat pe un deal si am gasit acelasi tip de struguri , dar de data asta erau stricati , abia am gasit cativa "buni" si i-am luat si m-am intors in curtea aia . Spre sfarsit aveam niste pere foarte lungi in mana si taiate pe jumatate , nu stiu ce era cu ele , atunci m-am trezit . Ce inseamna visele astea ?

Edited by scootch98, 29 December 2014 - 20:57.


#299
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 28.08.2010

 scootch98, on 29 decembrie 2014 - 20:55, said:

Sambata am visat ca eram cu niste baieti in masina si eram pe-un drum de tara si ne-am oprit sa mancam struguri (negrii , boaba mare) . Nu era din propria vie , era o vie in care am intrat sa cautam . Strugurii erau mari si frumosi , negrii. Mai erau niste personaje p-acolo ,dar nu mi le mai amintesc . Dupa m-am trezit .
Azi m-am visat in alta curte (nu era a mea , nici casa) si venisera niste rude in vizita , erau si doi copii mici si un caine ciobanesc . Cumva am plecat cu acel caine(parca eram stapanul sau , ma asculta) si am urcat pe un deal si am gasit acelasi tip de struguri , dar de data asta erau stricati , abia am gasit cativa "buni" si i-am luat si m-am intors in curtea aia . Spre sfarsit aveam niste pere foarte lungi in mana si taiate pe jumatate , nu stiu ce era cu ele , atunci m-am trezit . Ce inseamna visele astea ?
Corpul tau are nevoie de vitamina C. Visele sunt o premonitie daca nu iei vitamina C cat mai repede exita riscul enorm de raceala si guturai

Edited by sclifositu, 29 December 2014 - 23:21.


#300
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Nu am nimic(referitor la boala) ...eu am cautat pe internet si spune asa :

Strugurii negri- in vise inseamna lacrimi, prevestesc o despartire neasteptata.
Daca visati ca adunati struguri negri inseamna ca veti avea necazuri.

Caine mare-Daca visati un caine mare inseamna ca va paste un pericol mare.
Visul in care sunteti stapanul unui caine mare si fioros semnifica faptul ca aveti acel sentiment ca sunteti protejat.

Pere-sensibilitate excesiva, posibil castig

Adaug ca zilele astea am fost destul de suparat si necajit , eu stau in timpul scolii la bunici in oras(rudele care au venit in vis) si azi trebuia sa plec la ei , dar n-am mai plecat din cauza acestor vise . De Craciun am stat acasa cu parintii si..am fost suparat din mai multe motive . In viata reala nu prea imi gasesc locul nici la bunici , nici acasa , camera mea devenind debara intre timp...si d-asta am fost nervos . Acolo stau cu o ruda in camera care ma enerveaza , d-asta simt ca nu-mi gasesc locul nicaieri si sunt nervos .

Edited by scootch98, 30 December 2014 - 00:21.


#301
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 28.08.2010
Eu zic sa stai linistit nu au nici o treaba visele nu mai fi asa superstitios cu siguranta ai 16-17 ani si la varsta aia asa sunt toti adolescentii si eu ma certam cu ai mei zilnic si de la 19 ani sunt plecat de acasa asa ca stai linistit e ceva normal asta este adolescenta. Visele sunt doar vise

#302
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Mie mi s-a intamplat sa visez niste chestii care mi s-au intamplat in realitate cu mult timp mai inainte ca aceste lucruri sa se petreaca, unele chiar cu 25 de ani mai inainte.

#303
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,907
  • Înscris: 16.03.2004

 buteliearagaz, on 31 decembrie 2014 - 04:39, said:

Mie mi s-a intamplat sa visez niste chestii care mi s-au intamplat in realitate cu mult timp mai inainte ca aceste lucruri sa se petreaca, unele chiar cu 25 de ani mai inainte.

Tare chestia asta !

Dar depinde cat de important/capital pentru viata ta a fost subiectul acelor vise.

#304
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 dark, on 31 decembrie 2014 - 08:52, said:

Tare chestia asta !

Dar depinde cat de important/capital pentru viata ta a fost subiectul acelor vise.

Au fost vise care prevesteau momente importante din viata mea, dar si banalitati oarecare. Se intampla cateodata sa mi se intample cate o chestie si sa-mi dau seama ca am mai trecut prin asta in vis.

#305
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Am avut si eu cateva momente d-astea . Cand se intamplau simteam deja vu si stiam mi-am amintit exact ce se intampla si asa a fost ...a fost ciudat �.

#306
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 28.08.2010

 scootch98, on 31 decembrie 2014 - 18:46, said:

Am avut si eu cateva momente d-astea . Cand se intamplau simteam deja vu si stiam mi-am amintit exact ce se intampla si asa a fost ...a fost ciudat �.

treaba asta cu deja vu o cam avem toti, cred ca, creierul are intr-adevar un al saselea simt doar ca se declansaza involuntar ca multe alte procese in corpul nostru. pacat ca nu putem stapani mai bine sau chiar voluntar aceste procese, dar intr-un fel daca am face asta am fi niste supra-oameni si cel mai probabil daca asta ar fi fost posibil noi nu am fi existat. sunt convis insa ca sunt oameni care au trecut de anumite bariere deoarece nu este imposibil. Noi suntem precum un calculator care are un procesor super puternic de 3000 mhz de exemplu si este tactat din soft sa mearga la maxim 500 mhz, daca am trece de acest "firewall" am fi capabili de multe. imposibil nu este, dovezi de astfel de oameni chiar si care au atins nemurirea sau longevitatea exista, dovezi de oameni care au prezis viitorul exita, dovezi de oameni care s-au vindecat peste noapte de boli incurabile exista si nu sunt putine ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate