Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

LG G2

- - - - -
  • Please log in to reply
14329 replies to this topic

#37
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007

View Postdorurad, on 08 august 2013 - 12:01, said:

George Bufnita s-a bagat pe engleza. acum vrea sa tortureze si pe aia din alte tari. G2 VS S4 VS HTC One VS iPhone 5



Ma asteptam la mai prost. Nu am vazut review la romani la telefoane mai bun ca asta, in special ca engleza lor lasa mult de dorit.

Edited by Shade14, 08 August 2013 - 16:04.


#38
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Filmeaza la fel de bine ca si clanta de la usa:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xw8N5SVSK8g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Poate nu o fi G2 si vrea sa i faca reclama proasta :D
Deja am ametit de la valurile alea

#40
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,818
  • Înscris: 31.10.2010
se vede cum focalizeaza intr-una camera aia.. nu filmeaza cine stie ce.. s4 filmeaza mult mai bine...

#41
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
oare de ce din ce in ce mai multi producatori au obsesia de a pune tastele de home , menu , back si task ca niste poze pe ecran nush... nu realizeaza nici acum ca ocupa spatiu pe ecran de pomana?

e destul spatiu sub ecran la g2 asta pentru 3 4 5 taste...

#42
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Tastele de pe ecran nu sunt taste virtuale, nu niste poze pe ecran.
Habar nu ai ce implica un buton fizic sub ecran, ce sa vorbim "3 4 5 taste..." .

#43
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
M-am tot uitat zilele astea la filmulete cu G2, incredibil cat de tare poate sa fie telefonul asta, toate functiile vazute pana acum sunt utile, chiar o sa le folosesc, in sfarsit s-a lansat un telefon pe care sa mi-l doresc cu adevarat.Sper sa avem oficial versiunea cu 3000 mAh si sdcard.

Macar varianta cu 32gb sa o avem :D .

Inca ceva, Guest Mode e cel mai tare....

#44
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
In sfârșit un telefon care te mulțumește ;)

#45
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
si un video cu un unboxing. curios e ca in acel clip spune ca modelul sud coreean vine in pachet cu DOUA baterii de 2610 mah, telefonul are si slot de card de memorie de pana la 64 gb si o antena care se extinde, dar modelul international se vinde cu o baterie built-in de 3000 mah si fara slot de card de memorie.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vjZrUVB76xU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tdan08, 11 August 2013 - 10:07.


#46
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Sa nu dai de pereți cu koreeni ăștia......

#47
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
aaa si vad ca are si un charging battery pod unde iti poti reincarca bateria care nu este in telefon. al naibii koreeni.... cam multe avantaje pt eu fata de restul lumii.

#48
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Mda, asta nu imi place mie la LG.

#49
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 13.07.2006
oare cand se va lansa oficial si in romania?ca am vazut termene diferite :ba sept,ba oct iar pe un site era chiar deja dispo in ro.

#50
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
nu este disponibil nicaieri in romania si nici in europa. poate pe liste de asteptare.
zvonurile zic ca se va lansa in septembrie sau cel mult inceputul lui octombrie in functie de tara. atunci se va lansa si noul iphone.
pretul va fi incepand cu 600 de euro varianta de 16 gb si in jur de 630 euro varianta de 32 gb.
pe langa capacitate, lg g2 va veni cu alte doua variante: varianta  de 16/32 gb cu acumulator built-in de 3000 mah si fara slot de memory card sau varianta de 16/32 gb cu acumulator detasabil de 2600 mah, dar cu slot de memory card. ultima varianta nu se stie inca daca va fi comercializata in europa.


ca o noutate si premiera la telefoane mobile, am observat ca lg a pus pt prima data focalizarea in mai multe puncte, noua, functie care se gasea pana in prezent doar aparatele foto profesionale (DSLR-uri). in plus stabilizarea optică a imaginii este ceea ce Nokia a introdus anul trecut cu Lumia 920. stabilizarea optica este mult mai buna decat cea digitala. Audio Zoom permite înregistrarea sunetului provenit de la un subiect pe care poți face zoom în video. Pentru asta, LG folosește trei microfoane pentru a amplifica sunetul în funcție de unghi. Să sperăm că e și la fel de eficient pe cât sună promovarea.

Attached Files


Edited by tdan08, 12 August 2013 - 14:23.


#51
ursuciz

ursuciz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.01.2007
buhnici a postat niscaiva poze facute cu G2-ul...mie personal mi se par sterse,fara contrast, parca S3-ul meu face poze mai bune. Pacat fiindca ma gandeam serios sa il cumpar cand apare, sper sa fie de la soft si sa se rezolve rapid.
poze G2

#52
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Cam tot ce a facut buhnici pana acum cu telefonul asta a iesit prost....

Buhnici: "nu e produsul final. Să îi dăm puțin credit. O să vină cu stabilizare camera așa că merită refăcut testul."

#53
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006

View PostDaniJ90, on 12 august 2013 - 14:49, said:

Cam tot ce a facut buhnici pana acum cu telefonul asta a iesit prost....

Buhnici: "nu e produsul final. Să îi dăm puțin credit. O să vină cu stabilizare camera așa că merită refăcut testul."

nu era produsul final? pai atunci buhnici s-a bagat in seama degeaba. eu zic sa asteptam lansarea lui in magazine si sa vedem niste reviewuri profesioniste cu acest telefon finalizat.
am mai vazut niste reviewuri "profesioniste" facute in showroom. tipul venise la el cu toate telefoanele (s4, htc, iphone, sony) si facea review dupa review pe raftul din showroom. acest tip de review nu mi se pare deloc concludent. este mai mult asa, pt satisfactia lui, ca este primul care a facut review.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NWpFU0L3dDQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Da, "recenziile" astea nu isi au rostul...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate