Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

LG G2

- - - - -
  • Please log in to reply
14329 replies to this topic

#19
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 06.12.2006
mai mare, mai rapid, mai......   intr-o reclama zice ca este facil sa lucrezi cu o singura mana. probabil pt un barbat ca nu as vedea o femeie care are mana mai mica descurcandu-se usor cu acest "micut" telefon. o intrebare care-mi vine in minte este de la cati inch un telefgon devine tableta si o tableta telefon? daca ma uit ca cele mai mici tablete sunt de 7 inch, inseamna ca peste un an vom avea telefoane de 6.5 inch. iarasi ma gandesc la doamne care sunt mai micute si slabute cum ar arata cu un adevarat tablou la ureche. constat inca un trend ca toate telefoanele tind sa fie 90% identice ca design si soft. acum lg g2 este cel mai tare de pe piata. acusi samsung va scoate s5 care va fi la momentul respectiv "cel mai". apoi va scoate htc "cel mai", apoi sony, apoi iar lg si tot asa. o goana nebuna pt "cel mai". si nokia 3310 a fost "cel mai" la vremea lui. ramane de vazut unde se va opri aceasta goana. ma gandesc ca acum 15 ani abia existau 2-3 telefoane pe piata si se scotea unul la 2 ani. trageam de un telefon 3-4 ani sa il folosim. acum este o goana infernala sa avem "cel mai" telefon. dar are statutul asta 3-4 luni, ca dupa asta apare concurenta care impune noi standrarde. daca ar fi sa dorim sa avem mereu cel mai tare telefon ar trebui sa cumparam unul la 4 luni.

o corectura la primul post, cel cu specificatiile, acumulatorul este li-po de 3000 mah, nu de 2610 cum este specificat in post.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bXpXkCvdnU4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bY4mxN87hug?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tdan08, 07 August 2013 - 19:03.


#20
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Al 2-lea video arata functii utile, nice.

Are 3000mAH nu 2600 cat scrie in op.

#21
lorenzo1975

lorenzo1975

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 519
  • Înscris: 06.12.2007
Nu pot edita primul post....bateria de 3000mAh,filmeaza 60fps si nu are micro sd(am scris specificatiile inainte de lansare,scuze)

Edited by lorenzo1975, 07 August 2013 - 21:28.


#22
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
E destul de sclipicios văd. Tipic LG. Prefer chestia mai sobră de android clasic. Mi se pare amuzant în video că ăla cu mâna stângă nu prea ajunge să apese butoanele de WiFi, BT din setări. Cam de la 4,7 începe ridicolul în materie de manevrat chestii simpe cu o singură mână. Ești nevoit să tastezi cu două mâini un mesaj. Se cam duce dracului utilitatea unei tastaturi gen SwiftKey al cărei scop e rapiditatea când vine vorba să fie utilizată cu o singură mână. Neah, deja e categoria Note.

#23
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
1080p@60fps, HDR, stereo sound rec., video stabilization serios? Ceva speculatii in legatura cu pretul?

#24
lorenzo1975

lorenzo1975

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 519
  • Înscris: 06.12.2007
la noi un pret de maxim 2400lei ar fi ok.,nu?

#25
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pai sper sa nu depaseasca 2500 de lei, nici G PRO nu a depasit, acum se gaseste la 2100 si ceva de lei.

#26
lorenzo1975

lorenzo1975

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 519
  • Înscris: 06.12.2007
Niste poze...Arata bine si specificatii pe masura
Attached File  dsc1142.jpg   38.98K   94 downloadsAttached File  dsc1227.jpg   65.66K   97 downloadsAttached File  dsc1237.jpg   32.89K   90 downloads
Attached File  dsc1247.jpg   36.33K   84 downloadsAttached File  dsc1257.jpg   44.5K   95 downloadsAttached File  dsc1264.jpg   63.96K   98 downloads

#27
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Este ca si in cazul lui G Pro, este clar ca G Pro seamana cu Note 2, insa parca il completeaza, arata mai bine, specificatii mai bune, parca e mai usor de utilizat, cam asa e si in cazul lui G2, seamana cu S4, dar e mai frumos, mai puternic, mai mare in ecran, dar in dimensiuni e aproape la fel, difuzoare stereo nu asa hidoase ca la HTC One si in sfarsit nu mai sunt butoanele de volum pe lateral, le apasam foarte des din greseala, acum nu mai e problema asta.Singura chestie ce nu imi place e partea de jos, daca tot au facut partea de jos asa mare, nu inteleg de ce au bagat butoanele alea in ecran, au "mancat" destul spatiu cu logo-ul LG, puteau sa le puna tot acolo si sa lase ecranul liber 100% peste tot.Apoi nu imi place ca are pe spate scrisul ala jos, si iPhone cred ca are asa si parca si G1, nu prea imi place, dar trec peste asta, sunt chestii destul de mici.Vom vedea cum se descurca in utilizarea de zi cu zi, daca e ok sigur o sa fie urmatorul meu telefon.

#28
bighi89

bighi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 21.03.2011
Parca se vehicula pe net ca vine fara card de memorie. Adevarul care e pana la urma?
Incercati sa nu va mai plangeti ca va ia din ecran butoanele.
Daca erau "fizice" ce faceati? Aveati benzile sus jos mai mari si atat, nu mai era un inconvenient.
Totusi ar fi de apreciat ca butoanele situate pe ecran se ascund in anumite aplicatii si poti beneficia linistit de toata diagonala  ecranului.
Totusi sunt deacord cu voi in ceea ce priveste dimensiunea. Eu sunt la limita cu nexus-ul si nu vreau ceva mai mare, totusi presimt ca peste cativa ani o sa fiu fortat sa trec pe ceva mai mare.
Telefonul in sine arata foarte bine in ceea ce ma priveste si butoanele situate pe spate sunt mult mai comode si usor de folosit.
Eu am inchis cateva apeluri incercand sa dau mai tare/incet telefonul, apasand din greseala butonul de power si ma chinuiam sa ajung la ele cu o singura mana. Chestia este sa nu cedeze slide-ul sau sa nu fie usor agatat in buzunar.

#29
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fzxcyezo8ts?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
paco68

paco68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.03.2006
Pentru cei care nu au vazut lansarea LG G2 prezentarea livestream .

#31
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Te-ai uitat la postul de deasupra ta?

#32
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,817
  • Înscris: 31.10.2010
George Bufnita s-a bagat pe engleza. acum vrea sa tortureze si pe aia din alte tari. G2 VS S4 VS HTC One VS iPhone 5


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t5syZ3w9M-8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
paco68

paco68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.03.2006

View PostHLG, on 08 august 2013 - 11:35, said:

Te-ai uitat la postul de deasupra ta?

E diferit. (ca marime ... )

Edited by paco68, 08 August 2013 - 12:33.


#34
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
http://www.alin-gsm.ro/lg-g2-pret Daca ar fi adevarat...

#35
lorenzo1975

lorenzo1975

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 519
  • Înscris: 06.12.2007
Da....dupa parerea mea este corect sa coste mai mult decat s4 la lansare,este peste dtpv
http://www.phonearen...laxy-S4_id46208

#36
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pana la urma pretul e foarte bun, S4 a fost 2800 de lei la lansate, G2 nu ajunge la 2800 de lei cu variante de 32 de gb, din ce am inteles acolo e vorba de pretul oficial la care se va vinde, cel putin in Germania.Sa nu uitam cate de repede pierd telefoanele LG din pret...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate