Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Corigente ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#37
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005

 inana, on Dec 3 2005, 00:19, said:

Heh.. eu m-am luat si in faculta de profi.. si tot n-am patit nimic. :drac:

eu parca printr-a 7a n-am vorbit cu cel de engleza vreo 3 saptamani. eram olimpicul lui. acum radem cand ne amintim.

 PsYcloNe, on Dec 3 2005, 00:22, said:

Acum depinde si de profi.....si de sex  :D

corect. daca ai cu ce, comentezi. daca nu, te apuci de invatat.

 subsemnatu, on Dec 3 2005, 00:49, said:

Cum naiba sa ramai corigent? :blink: M-am luat si de directoarea scolii si tot nu m-a lasat nimeni! :death:
in liceu era sa zbor de 2 ori. o data pentru c-am ascuns in wc usa de la cancelarie la un sfarsit de semestru, si inca o data pentru ca am ascuns neoanele dintr-o clasa a3a zi.



on topic: da, am fost si eu olimpic o data la fizica, am colectionat 50%+ absente pentru ca aveam alte 2 olimpiade 'pe bune' pe cap.
am fost primul in istoria liceului invitat si la premierea olimpicilor si la prezentarea corigentilor.

#38
costelinon1

costelinon1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 15.10.2005

 sebulbus, on Dec 3 2005, 05:13, said:

eu parca printr-a 7a n-am vorbit cu cel de engleza vreo 3 saptamani. eram olimpicul lui. acum radem cand ne amintim.
corect. daca ai cu ce, comentezi. daca nu, te apuci de invatat.
in liceu era sa zbor de 2 ori. o data pentru c-am ascuns in wc usa de la cancelarie la un sfarsit de semestru, si inca o data pentru ca am ascuns neoanele dintr-o clasa a3a zi.
on topic: da, am fost si eu olimpic o data la fizica, am colectionat 50%+ absente pentru ca aveam alte 2 olimpiade 'pe bune' pe cap.
am fost primul in istoria liceului invitat si la premierea olimpicilor si la prezentarea corigentilor.
Si Einstein a fost o curiozitate. In scoala nu a excelat dar era (dovedit ulterior) un geniu! (In 1895 a picat un examen care ii permitea sa studieze pentru o diploma de inginer-electrician la facultatea Eidgenossischen Technise din Zurich. Mai tarziu a picat si examenul de intrare in ETH, urmand scoala secundara Aarau unde a scris un esseu cuprinzand planurile sale pentru viitor: “Daca voi avea noroc si voi trece cu bine examenele, voi merge la Zurich si voi sta acolo 4 ani pentru a studia matematica si fizica")
Asa ca ...., nu se stie de unde sare iepurele.

Edited by costelinon1, 03 December 2005 - 11:29.


#39
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

 sebulbus, on Dec 3 2005, 05:13, said:

o data pentru c-am ascuns in wc usa de la cancelarie la un sfarsit de semestru.

Ce ma? :lol:

#40
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005
ce de viteji pe threadu' asta....numai unu si unu, care mai de care in ale corigentelor....bravos

#41
cosmin09

cosmin09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 01.07.2004
si tu acu cu chestiile astea sa ne "mandrim" si noi :)

#42
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
niciodata :D
dar era de cateva ori in liceu, mai ales la chimie unde profa avea boala pe mine :) si daca stiam si daca nu stiam tot 4 imi dadea.

#43
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
chimie, ce e aia? cred ca as putea numara pe degete de cate ori ne-a bagat in laboratoru ala...ba ca nu-s substante, ba ca se renoveaza, ba ca nu-i curent.

#44
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
la chimie si la biologie n-am avut caiet niciodata.. de fapt si la restul am avut 3 caiete per total.

la biologie chiar voiau sa ma trimita la olimpiada daca imi faceam si caiet.

#45
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

 none, on Dec 3 2005, 13:25, said:

chimie, ce e aia? cred ca as putea numara pe degete de cate ori ne-a bagat in laboratoru ala...ba ca nu-s substante, ba ca se renoveaza, ba ca nu-i curent.
pai nu in laborator, ne punea sa desenam pe tabla :D
cum se numea hexagonul ala, benzen ?  :lol:

#46
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
eu niciodata dar colegii au fost corigenti la istorie si biologie
Profa de biologie este tare superba  dar  periculoasa, dura, rece, aroganta. :death:
Nimeni nu a simpatizat pe dra profa de biologie lasind corigenti si chiar repetenti in a XII-a.

B)

#47
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

 dave, on Dec 3 2005, 13:37, said:

chiar repetenti in a XII-a.


nu exagerezi de dragul threadului ? c'mon....biologie si in XII-a, parca macane....

#48
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
ete fas.

de-asta se duce pe p##a invatamantul in romania. pentru ca dobitoacele care isi bat joc de profesori nu pot fi nici macar exmatriculate.

tipa aia ar trebui premiata pentru curaj.

#49
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

 sebulbus, on Dec 3 2005, 14:01, said:

ete fas.

de-asta se duce pe p##a invatamantul in romania. pentru ca dobitoacele care isi bat joc de profesori nu pot fi nici macar exmatriculate.

tipa aia ar trebui premiata pentru curaj.
Stai linistit ca nu sta romania prea prost la capitolul "exmatriculati".
Eu in clasa a IX-a faceam parte dintr-un "colectiv" de 30 de elevi, iar intr-a XII-a cand am terminat mai eram 13 elevi... ceilalti au fost ori exmatriculati ori mutati la alte scoli mai proaste ca sa nu se recurga la exmatriculare...

#50
cosmin09

cosmin09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 01.07.2004

 sebulbus, on Dec 3 2005, 13:26, said:

la chimie si la biologie n-am avut caiet niciodata.. de fapt si la restul am avut 3 caiete per total.

la biologie chiar voiau sa ma trimita la olimpiada daca imi faceam si caiet.
sunt curios in ce liceu ai facut tu....nu te supara pe mine dar din spusele tale imi suna ceva de genu "iuliu maniu" :) si la mine in liceu la fel la biologie daca faceam 2-3 desene "impuscam" un 9 sau 10 :) nice...


apropo de faza cu "bilologie in a 12-a las-o ca macane" am un prieten care a facut in cerchez si era la profil bio-chimie parca si da, a facut biologie pana in a 12-a

#51
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

 cosmin09, on Dec 3 2005, 17:05, said:

profil bio-chimie parca si da, a facut biologie pana in a 12-a


parca are importanta si profilu' ;)

#52
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
ma scuzi, nu sunt din bucuresti.

n-am zis ca nu imi placea biologia. doar ca e o materie simpla si destul de liniara, chiar daca interesanta si am prins-o din zbor.

#53
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

 sebulbus, on Dec 3 2005, 05:13, said:

eu parca printr-a 7a n-am vorbit cu cel de engleza vreo 3 saptamani. eram olimpicul lui. acum radem cand ne amintim.
In generala, am avut contre doar cu profu' de religie (ca deh.. nu era de acord cu ce ii spuneam eu) si cu cel de geografie (un betiv ordinar)
In liceu a fost doar proful de istorie ca ma inscrisese la un concurs fara sa fiu de acord si cand i-am zis ca nu vreau sa merg m-a amenintat ca toti din clasa vor ramane pe vara. Am fost, i-am castigat porcaria de concurs desi era manarita, dar dupa aia i-am dormit la absolut toate orele.

Quote

corect. daca ai cu ce, comentezi. daca nu, te apuci de invatat.
Uneori nu te poti abtine sa nu te iei de cate un prof... chiar si numai pentru ca se da rotund ca toate elevele din liceu erau moarte dupa el.. si eu si colega mea faceam misto de el la ora.

Quote

am fost primul in istoria liceului invitat si la premierea olimpicilor si la prezentarea corigentilor.
Foarte frumos.  :coolspeak:

Edited by inana, 03 December 2005 - 21:58.


#54
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
si eu eram sa raman odata corigent in clasa a 9-a. sa va spun cum a fost:

vb cu niste colegii in timpul orei si ne-a ridicat pe toti 4 in picioare si a venit la noi profa(o baba cam de 45-50 de ani) care ii mirosea gura de la o posta. si nu stiu ce mi-a venit de i-am spus "doamna ati mancat copii morti de va miroase gura asa rau?", bineinteles colegii erau pe jos de ras si profa nervoasa a spus "hai la directoare"

de la asta s-a infuriat cel mai tare,nu de la faptul ca vorbisem in timpul orei si m-a dus la directoare. o doamna directoare foarte cumsecade si democratica. si i-a explicat profa directoarei ce s-a intamplat si directoarea a spus "si asta e caz de exmatriculare? si in plus are dreptate" si mi-a spus sa plec

adevaru` e ca am tras ceva mai mult ca sa trec la profa respectiva da` a meritat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate