Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Ce telefon quad core,android jelly bean, ma sfatuiti sa aleg?(raport calitate/pret - pana in 1100 ron)

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostYOUR_GOD, on 06 august 2013 - 12:47, said:

Tableta: Nexus 7 fara doar si poate. Se misca ireprosabil.
O ai de zici asta? Eu da și nu se mișcă ireproșabil nici pe 4.3. Utie așa se nasc miturile cu Nexus și Apple.

#20
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Posttzotzolyno, on 06 august 2013 - 13:58, said:

O ai de zici asta? Eu da și nu se mișcă ireproșabil nici pe 4.3. Utie așa se nasc miturile cu Nexus și Apple.
Esti constient ca daca tie iti merge rau din varii motive (cel mai probabil un SSD de rahat) nu inseamna neaparat ca si altora le merge la fel de rau?

#21
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View Postfilip.serban, on 06 august 2013 - 14:02, said:

Esti constient ca daca tie iti merge rau din varii motive (cel mai probabil un SSD de rahat) nu inseamna neaparat ca si altora le merge la fel de rau?
Lasa-l pe el sa zica ca Androidul e de rahat si Windows Mobile si IOS sunt la putere, daca majoritatea zice ca le merge bine si unei minoritati ii merge rau, minoritatea decide, nu? Ca doar suntem in Romania.

#22
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postasasinuxp, on 06 august 2013 - 14:07, said:

Lasa-l pe el sa zica ca Androidul e de rahat si Windows Mobile si IOS sunt la putere, daca majoritatea zice ca le merge bine si unei minoritati ii merge rau, minoritatea decide, nu? Ca doar suntem in Romania.

Cum dracu' faceti fratilor si tot la Android VS. whatever ajungeti. Vorbeam de Nexus!!!

#23
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Da, si tot de acela vorbeam si eu, dar am prezentat motivul pentru care el crede ca nu se misca chiar atat de rapid.

#24
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postasasinuxp, on 06 august 2013 - 14:25, said:

Da, si tot de acela vorbeam si eu, dar am prezentat motivul pentru care el crede ca nu se misca chiar atat de rapid.

Si eu iti pot spune acelasi lucru, Nexus-ul se misca mai incet decat un dispozitiv cu iOS si/sau WP8. Asta nu inseamna ca Nexus 7 merge prost, dar Tzotzolino chiar are probleme cu tableta.

Edited by filip.serban, 06 August 2013 - 14:36.


#25
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View Postfilip.serban, on 06 august 2013 - 14:33, said:

dar Tzotzolino chiar are probleme cu tableta.
Pai sa incerce sa si le rezolve.

Edited by alin62, 06 August 2013 - 14:39.


#26
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postalin62, on 06 august 2013 - 14:38, said:

Pai sa incerce sa si le rezolve.
Nu prea are cum pana nu-i crapa de tot, pentru ca daca o trimite la garantie, se intoarce in aceeasi stare...

#27
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postfilip.serban, on 06 august 2013 - 14:33, said:

Si eu iti pot spune acelasi lucru, Nexus-ul se misca mai incet decat un dispozitiv cu iOS si/sau WP8. Asta nu inseamna ca Nexus 7 merge prost, dar Tzotzolino chiar are probleme cu tableta.
Nu am probleme hardware dar nu suport lag-ul ăla care apare în timpul instalării unui program de pe G Play. Și ce nu mai suport e ca unul cu Galaxy Chat (victimaXP) să-mi dea mie lecții că Android e pâinea lui dumnezeu și că eu aș crede că celelalte sunt de fapt crema. Mai ales iOS pe care-l „ador”.

#28
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013

View Postasasinuxp, on 06 august 2013 - 13:39, said:

In cazul asta smartphone-ul e alegerea. Despre telefoanele Allview am auzit ca-s proaste, mai ales la hardware, au 2 cunostinte care le detin, unul are un an si ceva vechime, a fost o data in service, a revenit cu aceeasi problema, ultima oara cand am vorbit avea de gand sa-l trimita inca o data in service, iar cea de-a doua persoana avea telefonul luat de o luna, si incepuse sa-i faca probleme. Daca au fost probleme izolate sau ele sunt de proasta calitate...
Oricum si allview si eboda sunt chinezarii, aduse in romania si branduite.
Dar de telefonul mentionat mai sus ,,Zopo c2" ce zici?

In orice caz eu astept inca pereri despre smartphonuri ;) Fiti mai curajosi cu parerile ca nu musc!
=))

#29
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View Postandreixx2xd, on 06 august 2013 - 14:43, said:

Dar de telefonul mentionat mai sus ,,Zopo c2" ce zici?
N-am auzit de el si nu cunosc pe nimeni care sa-l aiba.
Sa-ti spuna toptoplenor care se crede atat de destept ce parere are.
Daca il prind pe strada il snopesc in bataie.

#30
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008

View Postasasinuxp, on 06 august 2013 - 14:50, said:

Daca il prind pe strada il snopesc in bataie.

[ http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/35015427.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View Posttzotzolyno, on 06 august 2013 - 14:40, said:

Nu am probleme hardware dar nu suport lag-ul ăla care apare în timpul instalării unui program de pe G Play. Și ce nu mai suport e ca unul cu Galaxy Chat (victimaXP) să-mi dea mie lecții că Android e pâinea lui dumnezeu și că eu aș crede că celelalte sunt de fapt crema. Mai ales iOS pe care-l „ador”.
Tu chiar esti nesimtit, te-am lasat sa-ti bati joc de mine pe alt topic si acum ti-o iei in cap?

#32
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013

View PostBlender33, on 06 august 2013 - 13:55, said:

Recomand Zopo c2 care se gaseste pe okazii sigilat la 930 lei sau pe ebay la 239 usd.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/saEpIm0hFnY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/onSyDNUYgpM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

-5 Inch Full HD 1080P Screen

-1GB RAM, 4GB ROM

-13MP Rear, 5MP Front Camera

-Android4.2 OS

-MTK MT6589 Quad Core Processor




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e2qTAX8PNbw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gO6i3BabtXA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si parerea ta personala despre el e?Merita cumparat?Face fite?Te rog spune-mi tot ce stii despre el...

#33
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012

View Postandreixx2xd, on 06 august 2013 - 15:09, said:


Si parerea ta personala despre el e?Merita cumparat?Face fite?Te rog spune-mi tot ce stii despre el...

Ecranul e fabulos.

Androidul e aproape stock si se misca super.

Camera e cam de nota 6,5.

Functia dual sim e geniala.  Am cartela rds cu net nelimitat.

Constructia e foarte solida si eleganta. Lumea ramane cu gura cascata cand il vede...

Chiar si Engadget il apreciaza (pe vremea aia nu aparuse varianta cu Android).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/50KhkQZhwT0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]











#34
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postasasinuxp, on 06 august 2013 - 14:59, said:

Tu chiar esti nesimtit, te-am lasat sa-ti bati joc de mine pe alt topic si acum ti-o iei in cap?
Mor de frică...mi se face pielea de găină când vâd cichicheni curajoși pe forum! Ce-ai să faci făt frumos? O înjurătură ceva? La asta te pricepi că atât te duce capul. Dar mai bine te las că nu e indicat să te iei în gură cu indivizi cu mintea odihnită. La cum îți sare muștarul cred că ai sub 1,70.

Scuze pentru ceilalți!

#35
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Posttzotzolyno, on 06 august 2013 - 13:58, said:

O ai de zici asta? Eu da și nu se mișcă ireproșabil nici pe 4.3. Utie așa se nasc miturile cu Nexus și Apple.
Bineinteles ca o am. Si a mea se misca ireprosabil, nu-i mit.

#36
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013

View PostBlender33, on 06 august 2013 - 16:05, said:

Ecranul e fabulos.

Androidul e aproape stock si se misca super.

Camera e cam de nota 6,5.

Functia dual sim e geniala.  Am cartela rds cu net nelimitat.

Constructia e foarte solida si eleganta. Lumea ramane cu gura cascata cand il vede...

Chiar si Engadget il apreciaza (pe vremea aia nu aparuse varianta cu Android).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/50KhkQZhwT0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ti-a facut ceva probleme cu difuzorul la convorbiri sau pe browser ori cand ieseai din vreo aplicatie sa inghete asta vreau sa stiu asa ca telefon designul e superb  doar ca detaliile astea vreau sa le cunosc eu ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate