Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Ce telefon quad core,android jelly bean, ma sfatuiti sa aleg?(raport calitate/pret - pana in 1100 ron)

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013
Puteti veni cu sugesti(doresc marci de telefoane atat cat si parerea voastra despre ele si pretul daca se poate)

#2
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Sigur vrei smartphone? Daca iti iei un telefon simplu si o tableta, cu aceeasi bani vei avea componente mai performante. Doar o parere.

#3
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013
Nu stiu sigur dar daca ar fi asa ce telefon si ce tableta mi-ai recomanda?

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postasasinuxp, on 06 august 2013 - 11:39, said:

Sigur vrei smartphone? Daca iti iei un telefon simplu si o tableta, cu aceeasi bani vei avea componente mai performante. Doar o parere.

Da dar in viata reala a fiecaruia, sint diverse situatii cand varianta ta poate sa fie buna, sau nu...

#5
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013
Va spun sincer ca am destui bani sa-mi iau si smartphone si tableta dar eu am cerut pareri deci:Hai cu parerile ;)

Am auzit de Allview P5 Quad dar vreau si alte variante ca sa le compar :D

#6
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
De asta am zis doar o parere, daca el considera ca poate face trecerea de la 5 inch la 7 cat are o tableta mai mica, sa ia in considerare si varianta asta.
De exemplu, rezultatele dupa o cautare de tablete cu procesor quad: http://www.pcgarage....-pana-la-1050/?

Alegi de acolo una, iar de restul pana in 1100 de lei iti iei telefon, gasesti telefoane de vorbit pana in 2 milioane foarte bune, autonomie buna.

#7
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013
Ce ziceti Allview P5 Quad sau E-Boda Eruption V200 Black?

#8
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Tableta cu android... Proasta idee.
(Doar parerea mea).

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Tableta: Nexus 7 fara doar si poate. Se misca ireprosabil.
Telefon...hm, in 11 milioane nu ai cum sa gasesti si frumoasa si desteapta si devreme acasa. Telefon quad nou (poate chiar sh) in 11 milioane, nu prea gasesti.

#10
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013
Gandestete la Allview eu nu vreau chiar un telefon cu brend sau asa ceva limitat :)

#11
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011

View Postasasinuxp, on 06 august 2013 - 11:53, said:

De asta am zis doar o parere, daca el considera ca poate face trecerea de la 5 inch la 7 cat are o tableta mai mica, sa ia in considerare si varianta asta.
De exemplu, rezultatele dupa o cautare de tablete cu procesor quad: http://www.pcgarage....-pana-la-1050/?

Alegi de acolo una, iar de restul pana in 1100 de lei iti iei telefon, gasesti telefoane de vorbit pana in 2 milioane foarte bune, autonomie buna.
De ce ti.ai lua o prastie de telefon si o tableta mult mai performanta ?
Pana la urma , nu o sa stai cu tableta la ureche pe strada

#12
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013

View Postjmek4you, on 06 august 2013 - 13:13, said:

De ce ti.ai lua o prastie de telefon si o tableta mult mai performanta ?
Pana la urma , nu o sa stai cu tableta la ureche pe strada
Exact ;)

#13
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View Postjmek4you, on 06 august 2013 - 13:13, said:

De ce ti.ai lua o prastie de telefon si o tableta mult mai performanta ?
Pana la urma , nu o sa stai cu tableta la ureche pe strada
Water fak... Ti se potriveste numele ca o manusa, e mai important sa ai un telefon de firma cu care sa te afisezi in locuri publice sa arati ca ai valoare, cu toate ca nu ai bani de credit sau faci foamea? Gandeste practic, nu cu picioarele, este o diferenta intre nevoie si dorinta, daca-ti faci treaba mult mai bine cu un telefon simplu care are o autonomie mai mare si o tableta mai performanta, de ce ai da atatia bani pe un smartphone? Mai este si cazul cand ai prea multi bani si pur si simplu nu-ti pasa ca dai 30 de milioane pe an ca sa fii la moda.

Tu crezi ca el va vorbi la tableta si va juca snake pe mobil? Mai cresteti copilasi, si invatati valoarea banului.

View Postandreixx2xd, on 06 august 2013 - 13:18, said:

Exact Posted Image
Sper ca tu esti ironic.

#14
andreixx2xd

andreixx2xd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2013
Spun inca o data ca depinde de bani.Poate trebuia sa specific ca eu deja am iPad.

#15
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
In cazul asta smartphone-ul e alegerea. Despre telefoanele Allview am auzit ca-s proaste, mai ales la hardware, au 2 cunostinte care le detin, unul are un an si ceva vechime, a fost o data in service, a revenit cu aceeasi problema, ultima oara cand am vorbit avea de gand sa-l trimita inca o data in service, iar cea de-a doua persoana avea telefonul luat de o luna, si incepuse sa-i faca probleme. Daca au fost probleme izolate sau ele sunt de proasta calitate...
Oricum si allview si eboda sunt chinezarii, aduse in romania si branduite.

#16
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Recomand Zopo c2 care se gaseste pe okazii sigilat la 930 lei sau pe ebay la 239 usd.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/saEpIm0hFnY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/onSyDNUYgpM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

-5 Inch Full HD 1080P Screen

-1GB RAM, 4GB ROM

-13MP Rear, 5MP Front Camera

-Android4.2 OS

-MTK MT6589 Quad Core Processor




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gO6i3BabtXA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Daca ai ipad atunci ia-ti un smartphone, sau un telefon simplu daca pe unde pleci, pleci si cu tableta.

#18
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Quad core nou pana in 11 mil doar P5 quad sau optimus 4x da ala e vreo 12 mil.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate