Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mozilla Firefox

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
4089 replies to this topic

#487
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@spider_zero_sapte, Yahoo! nu folosesc dar ai mai jos setari pentru Gmail:

protocol: IMAP4rev1 (SSL)
server: imap.gmail.com
port: 993

#488
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Setarile pentru Gmail si Yahoo le-am trecut eu la sfarsitul postului de aici: http://forum.softped.../#entry14750801
(Sunt pentru IMAP.)
Pentru Outlook le gasesti aici: http://windows.micro...eceive-from-app

#489
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ca sa evitam offtopicul la acest subiect va recomand continuarea discutiei la acest topic: Setari e-mail: POP3, IMAP etc.!

#490
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
aseara am facut update la firefox 30.0 si acum firefox nu mai functioneaza pe net. "The connection has timed out" pe orice site incerc. wtf??? acum postez de pe chrome :(
pana sa fac update a mers perfect!!

#491
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Te duci la Help/Troubleshooting Information si dai un reset de la "ResetFirefox" .

Sau tasteaza in bara about:support si apare ResetFirefox .

Edited by tidicristi, 11 June 2014 - 09:18.


#492
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
am dat reset si degeaba :(

#493
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Un scurt rezumat pentru Firefox 30. :)
Daca aveti probleme cu Add-On-urile, este de la un nou feature al browserului care permite rularea doar celor care sunt in Whitelist. Restul se activeaza manual.
Daca aveti alte probleme, un Reset al browserului ar trebui sa readuca lucrurile la normal. Mai multe detalii in linkurile de mai jos:


Aveti aici detalii despre acest update: Mozilla Firefox 30 Available for Download, New Plugins Disabled by Default

Link download: Download Mozilla Firefox 30.0 for Windows

Security fixes: Mozilla Firefox 30 – Security Fixes


[ http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Mozilla-Firefox-30-Available-for-Download-New-Add-ons-Disabled-by-Default-446005-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#494
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007

View PostBlueSoul, on 11 iunie 2014 - 09:47, said:

am dat reset si degeaba Posted Image

Atunci insemna ca ai "agatat" ceva "virusachi"/PUP di browser , incearca o curatare cu adwcleaner -> http://www.softpedia...dwCleaner.shtml

Scanezi cu el si dai delete la ce gaseste .


P.S.- Confirm si eu , toate add-urile merg in noua versiune 30.0 . ,

Edited by tidicristi, 11 June 2014 - 14:14.


#495
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Si la mine tocmai s-a updatat la versiunea 30.0. Totul pare OK. Extensiile functioneaza.

#496
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006

View Posttidicristi, on 11 iunie 2014 - 13:52, said:

Atunci insemna ca ai "agatat" ceva "virusachi"/PUP di browser , incearca o curatare cu adwcleaner -> http://www.softpedia...dwCleaner.shtml

Scanezi cu el si dai delete la ce gaseste .
am scanat. mi-a gasit niste magarii le-a sters dar FF tot nu merge. incerc acum cu malwarebytes poate gaseste ceva in plus.
dar am avut kasperksy luat de pe PB si acum am bitdefender activat la promotie 6 luni gratis.

#497
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
deci lol. mozilla 29.01 functioneaza ok,cum trec pe 30.0 se duce draq. grrrrrr

Edited by BlueSoul, 11 June 2014 - 15:14.


#498
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
1. Vezi sa nu ai un firewall setat agresiv care nu permite rularea executabilului de la Fx 30 pentru ca nu are setata permisie (si nici nu intreaba pentru ea).
2. Poti salva profilul actual (backup) si apoi reinstalezi Fx, il lasi sa faca alt profil, vezi daca merge.
Daca faci back-ul la profil cu MozBackup  poti selecta ulterior la ce sa dai restore (history, passwords, de preferat fara cookies/setari/etc).

#499
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
esti nebun? firewallul de la bitdefender imi bloca firefox 30.0...dar de ce nu bloca si firefox 29?

#500
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ai putea sa folosesti alt limbaj in primul rand, si-n al doilea rand, tocmai zisesem de ce. In functie de modul in care e setat, daca nu vrei sa primesti avertizari/intrebari de la el, automat blocheaza accesul noilor aplicatii, sau aplicatiilor updatate care numai corespund (ca si cale de acces, nume, dimensiune executabil, etc) cu cele deja salvate in permisiile lui.

#501
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
limbajul  meu este o consecinta a comportamentului haotic al firewall-ului bitdefender. aveam firefox pus in lista de trusted/alowed/etc. a fost primul lucru pe care l-am facut....

#502
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ti-am zis... E un feature al firewall-ului. Nu tine cont doar de cale C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender.exe, incat dupa ce a fost virusat/schimbat/modificat executabilul sa mai aibe acces la internet.
Firewall-urile mai tin cont de dimensiunea executabilului si multe altele aspecte, in functie si de setarile aplicate, astfel incat dupa update, acel executabil n-a mai fost recunoscut, drept urmare i-a blocat accesul.

#503
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
corect. dar eu l-am setat dupa ce a facut  update la 30.0. deci nu ar trebui sa conteze ce crede firewall-ului daca eu ii ordon sa il lase liber firefox.exe. si bitdefender in face overrule peste ce vreau eu...cam nesimtit Posted Image

Edited by BlueSoul, 11 June 2014 - 17:06.


#504
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009
salut.am reinstalat os.inainte aveam xp si acum w7.am dat jos mozilla dar nu pot sa fac sa-mi salveze parolele.e activa doar optiunea master pasword.stie cineva cum fac?si inca ceva.am bifat ask me acolo la download ca sa ma intrebe unde vreau sa salvez dar mu e chiar asa ca la xp,dar m-am prins cum fac si ce nu stiu daca exista optiunea de a muta ceva dintr-un loc in altul ca la xp.aici la w7 am doar copy.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate