Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Suveniruri

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
clickuserx

clickuserx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 13.02.2012
Unde pot cumpara suveniruri online daca am ratat ocazia cand am fost acolo ? ( Franta, Italia etc ) .

#2
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postclickuserx, on 04 august 2013 - 17:43, said:

Unde pot cumpara suveniruri online daca am ratat ocazia cand am fost acolo ? ( Franta, Italia etc ) .

Deci, toate suvenirurile alea oricum sunt facute in China.. Gasesti cam pe site-urile de cadouri turnulete Effel sau din Pisa facute din plastic si alte tampenii.

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
eBay ?

#4
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View Postclickuserx, on 04 august 2013 - 17:43, said:

Unde pot cumpara suveniruri online daca am ratat ocazia cand am fost acolo ? ( Franta, Italia etc ) .
Parerea mea e,daca cumperi asa zis "suvenir" online,nu se mai numeste suvenir.Numai daca-l cumperi tu de la fata locului(tara vizitata,oras,etc)atunci se numeste suvenir.Cum ar suna sa te lauzi cuiva:am obiectul asta din Franta,dar l-am cumparat online nu am fost acolo.Eu zic ca nashpaPosted Image

#5
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostAdi blondu, on 04 august 2013 - 18:12, said:

Parerea mea e,daca cumperi asa zis "suvenir" online,nu se mai numeste suvenir.Numai daca-l cumperi tu de la fata locului(tara vizitata,oras,etc)atunci se numeste suvenir.Cum ar suna sa te lauzi cuiva:am obiectul asta din Franta,dar l-am cumparat online nu am fost acolo.Eu zic ca nashpaPosted Image

Eh...daca intentionai neaparat sa-ti cumperi o piramida de la fata locului dar n-ai putut de "hienele" alea de pe-acolo si apoi ti-ai luat-o online...care e problema.

Ce spui tu mergea acum 20-30 de ani sau mai mult, cand intr-adevar lucrurile alea erau facute de artizani locali si se putea numi suvenir pe bune.

Acum toate au un mic abtibild pe dedesubt pe care scrie ...ghici ce ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate