Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

vacanta in Franta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
cosminmihaila

cosminmihaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2013
in perioada 16-19 august plec impreuna cu familia in franta la paris si stau la hotelul mister bed city torcy iar avionul ne lasa pe aeroportul beauvais si nu stiu cum sa ajung pana la hotel si ce trebuie sa fac la intoarcere fiindca avionul decoleaza la 8.45. va rog daca se poate sa ma ajutati si sa imi dati toate detaliile. mutumesc

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Cel mai simplu iei un taxi pana la Hotel... esti in vacanta, nu stai sa pierzi ziua cu transportul in comun.

#3
cosminmihaila

cosminmihaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2013

View PostLensFlare, on 04 august 2013 - 07:40, said:

Cel mai simplu iei un taxi pana la Hotel... esti in vacanta, nu stai sa pierzi ziua cu transportul in comun.
nu am bani de taxi ma interesa ceva mai ieftin si sa ma duca pana la hotel.

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,987
  • Înscris: 18.12.2007
Mail la hotel, eventual din formularul de contact, intrebi cum ajungi, eu asa am facut mereu si nu am avut probleme.
De obicei hotelurile au si o harta si niste indicatii pe site.

#5
cosminmihaila

cosminmihaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2013

View PostAlexEn, on 04 august 2013 - 07:55, said:

Mail la hotel, eventual din formularul de contact, intrebi cum ajungi, eu asa am facut mereu si nu am avut probleme.
De obicei hotelurile au si o harta si niste indicatii pe site.
ma gandeam daca stie careva ce trebuie sa iau sau unde trebuie sa cobor chestii din astea

#6
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

View Postcosminmihaila, on 04 august 2013 - 07:18, said:

in perioada 16-19 august plec impreuna cu familia in franta la paris si stau la hotelul mister bed city torcy iar avionul ne lasa pe aeroportul beauvais si nu stiu cum sa ajung pana la hotel si ce trebuie sa fac la intoarcere fiindca avionul decoleaza la 8.45. va rog daca se poate sa ma ajutati si sa imi dati toate detaliile. mutumesc

Un smartphone cu GSP si s-a rezolvat

#7
cosminmihaila

cosminmihaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2013

View Postcosminmihaila, on 04 august 2013 - 08:31, said:

ma gandeam daca stie careva ce trebuie sa iau sau unde trebuie sa cobor chestii din astea
da, ms, asteptam ceva serios de la cineva care a mai fost sa-mi fie de ajutor

#8
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006
oamenii mai pot da informatii eronate, GPS-ul nu greseste

#9
hvoicu

hvoicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 05.03.2004
pentru smartphone cu android https://play.google....h?q=paris&hl=ro si iti alegi de acolo hartile de metrou, transport in comun, etc

#10
cosminmihaila

cosminmihaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2013

View Postovidiu21, on 04 august 2013 - 09:10, said:

oamenii mai pot da informatii eronate, GPS-ul nu greseste
ms de informatii dar mai astept si alte pareri legate de preturi si alte chestii importante

#11
nrares

nrares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 13.10.2003
Iei autobuzul din fata aeroportului pana la capat, la Porte Maillot. Acolo cobori si peste drum gasesti statia de tren de unde iei RER A in directia Marne-la-Vallée–Chessy. Cobori direct la Disney world. Simplu

Line => RER A (Red)
Direction => Marne-la-Vallée (RER line A4)
Departure Stations => Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon, Nation
Arrival Station => Marne-la-Vallée — Chessy
Map => Full RER train network map (PDF)
Price => 7,00€ (Zone 1 -> Zone 5)
Passes Accepted => Paris Visite Card (5 Zone), Pass Navigo Decouverte 5 Zone, Ticket Mobilis 5 Zone
Travel Time => 39-45 minutes
First Train / Last Train (Gare de Lyon – Disney) => 05:22 / 00:39
Frequency of trains => approx. every 15 min. (9 minutes to 30 minutes between trains)

Edited by nrares, 04 August 2013 - 09:28.


#12
cosminmihaila

cosminmihaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2013

View Postnrares, on 04 august 2013 - 09:27, said:

Iei autobuzul din fata aeroportului pana la capat, la Porte Maillot. Acolo cobori si peste drum gasesti statia de tren de unde iei RER A in directia Marne-la-Vallée–Chessy. Cobori direct la Disney world. Simplu

Line => RER A (Red)
Direction => Marne-la-Vallée (RER line A4)
Departure Stations => Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon, Nation
Arrival Station => Marne-la-Vallée — Chessy
Map => Full RER train network map (PDF)
Price => 7,00€ (Zone 1 -> Zone 5)
Passes Accepted => Paris Visite Card (5 Zone), Pass Navigo Decouverte 5 Zone, Ticket Mobilis 5 Zone
Travel Time => 39-45 minutes
First Train / Last Train (Gare de Lyon – Disney) => 05:22 / 00:39
Frequency of trains => approx. every 15 min. (9 minutes to 30 minutes between trains)
se poate si in romana? ms frumos

#13
perseu77

perseu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 16.07.2010
Eu am vizitat Parisul acu'2 ani si am avut exact aceeasi problema ca tine.
Deci, aeroportul e micut, cand iesi din el in dreapta e casa de bilete, un bilet costa mai demult 15-17 eu, sper ca sa nu se mai fi scumpit. O sa vezi coada. Ceri 2 bilete ca sa ai si la retur, e valabil 1 an de zile si nu stai la coada in zori.
Cursele de autobuz sunt calculate in asa fel incat sa poti prinde avionul.
Pana in Paris faci cam 80 min. Cand ajungi la Porte Maillot,poti lua metroul, ai cam 300 m de mers.
Inainte sa iei metroul, te uiti si notezi orarul autocarelor, cauti cursa de Bucarest. Mi se pare ca prima cursa e la 05.55 si urmatoarea la 06.35. Daca o pierzi, va trebui sa iei taxiul.
Problema va fi ca trebuie sa fii dimineata la autogara respectiva devreme si eu am avut probleme cu metroul, in ziua respectiva o linie era blocata, parca special pt porte Maillot ca sa faca taximetristii banu, asa ca am mers vreo 4 km cu taxiul si am dat 8 eu.
Daca mai intarziam 5 min pierdeam si autocarul spre aeroport.
Metroul se deschide la ora 05.00, insa prima garnitura care circula e pe la 05.20- 05.30, deci va trebui sa fii dis de dimineata la metrou sa prinzi prima garnitura. Cauta ghiseul unde se elibereaza card de calatorie, e mai complicat ca sa iti iei de la automat, unde vei prinde si coada la statia Porte Maillot. Vezi ca o calatorie era  in jur de 1,50 eu dar daca luai ticket de 10 calatorii te costa mai <.
Succes

Edited by perseu77, 04 August 2013 - 09:56.


#14
cosminmihaila

cosminmihaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2013

View Postperseu77, on 04 august 2013 - 09:49, said:

Eu am vizitat Parisul acu'2 ani si am avut exact aceeasi problema ca tine.
Deci, aeroportul e micut, cand iesi din el in dreapta e casa de bilete, un bilet costa mai demult 15-17 eu, sper ca sa nu se mai fi scumpit. O sa vezi coada. Ceri 2 bilete ca sa ai si la retur, e valabil 1 an de zile si nu stai la coada in zori.
Cursele de autobuz sunt calculate in asa fel incat sa poti prinde avionul.
Pana in Paris faci cam 80 min. Cand ajungi la Porte Maillot,poti lua metroul, ai cam 300 m de mers.
Inainte sa iei metroul, te uiti si notezi orarul autocarelor, cauti cursa de Bucarest. Mi se pare ca prima cursa e la 05.55 si urmatoarea la 06.35. Daca o pierzi, va trebui sa iei taxiul.
Problema va fi ca trebuie sa fii dimineata la autogara respectiva devreme si eu am avut probleme cu metroul, in ziua respectiva o linie era blocata, parca special pt porte Maillot ca sa faca taximetristii banu, asa ca am mers vreo 4 km cu taxiul si am dat 8 eu.
Daca mai intarziam 5 min pierdeam si autocarul spre aeroport.
Metroul se deschide la ora 05.00, insa prima garnitura care circula e pe la 05.20- 05.30, deci va trebui sa fii dis de dimineata la metrou sa prinzi prima garnitura. Cauta ghiseul unde se elibereaza card de calatorie, e mai complicat ca sa iti iei de la automat, unde vei prinde si coada la statia Porte Maillot. Vezi ca o calatorie era  in jur de 1,50 eu dar daca luai ticket de 10 calatorii te costa mai <.
Succes
avionul de intoarcere decoleaza la 8.45 deci cu cat timp inainte trebuie sa plec tinand cont ca stau la hotel mister bed torcy?

#15
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#16
cosminmihaila

cosminmihaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2013

View Postlacusta75, on 04 august 2013 - 10:18, said:

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
?

#17
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
bani nu ai, pe net nu stii sa cauti info, macar franceza o stii?

#18
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

View PostMichidoo, on 04 august 2013 - 19:23, said:

bani nu ai, pe net nu stii sa cauti info, macar franceza o stii?

View Postcosminmihaila, on 04 august 2013 - 09:35, said:

se poate si in romana? ms frumos


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate