Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tratament pt piele..canapea

Buget 19k-masina noua-sfaturi

Grosime adeziv gresie

TVA doar la valoarea adaugata sau...
 Inregistrare ecran

M-am inregistrat in e-factura. Ca...

Voi cum faceți fața ava...

Spital stomatologic sector 4 grat...
 Pastrare numar inmatriculare !

Supraveghere autoturism in parcar...

Bsod repetat

Angst Romania - Oficial in Insolv...
 Pocket PC Handheld ajutor.

Intrerupere utilitati casa tempor...

Care credeti ca este probabilitat...

paravan geam / obturare vedere

creeare servar metin2

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

burn_day

burn_day

Member

• Grup: Validating

View PostSfantulLike, on 14 august 2013 - 19:02, said:

Am un topic pe 4metin unde userii au de ales intre 4 modele de servere si pot zice ca toti detesta itemele modate, eu daca vad ca pe server sunt modati, am plecat automat , nu am chef sa-mi f*t creierii cu copii care nu stiu sa joace decat cu iteme modate....

Eu spun că arena-metin2 este un server foarte populat. Ţinând cont că sunt modaţii şi cei cu status.

SfantulLike

SfantulLike

Oscilatrix Te iubesc <3 .

• Grup: Senior Members

View Postburn_day, on 14 august 2013 - 21:02, said:

Eu spun că arena-metin2 este un server foarte populat. Ţinând cont că sunt modaţii şi cei cu status.
Inseamna ca ii apreciat serverul respectiv, eu unul mi-as face fara moduri+status.
http://4metin.ro/dis...re-t135283.html
topic facut de mine, sa nu se considere reclama va rog!.

alext3r

alext3r

New Member

• Grup: Members

View PostSfantulLike, on 14 august 2013 - 21:28, said:

Inseamna ca ii apreciat serverul respectiv, eu unul mi-as face fara moduri+status.
http://4metin.ro/dis...re-t135283.html
topic facut de mine, sa nu se considere reclama va rog!.
dea am citit dar servarul1 nu domina este servarul 2 mai mult 3 :)  in anul 2013 spun sincer este jalnic sa vezi cateva iteme  defapt evolutiile clasice:) sunt cativa intradevar care prefera asta dar  de unde scoti bani din donatii si  in al 2 lea rand mai mult de 30 maxim spun jucatori nu faci rost pentru ca ai facut maxim lvl 99 si pa nu tu evolutii nu tu nimica faci iteme si te bati ca chiorii in schimb un metin2 2013  cu moduri  accesibile( 20 maxim)  sa fie 10 euro iti convine scoti si plata servarul din cateva donatii iti faci si bani de buzunar:D si in schimb  si un jucator cu 2 iteme modate poate fi batut :) daca iti faci set bun:D sau poti sa pui la item shop tikete catre mape unde pica arme armuri sau upgrade la bossul din acea mapa adica rare:) sincer eu unul nu mai sunt de acord cu servare lvl 99 clasice! si cele fara mod!!!!! dau un exemplu metin2 empire HERO avea iteme modate ERA PLIN DE MODATI si un item era doar 20 euro!!!  si era plin  servarul de jucatori deci !! PUNCT!!!

bizpenet

bizpenet

Junior Member

Te rog ia asta ca opinie personala si atat (bazat pe cateva sute de servere facute de mine si apoi analizand cauza pentru care s-au inchis):
- Daca iei host platit fie vii cu macar acesti bani de host + buget de reclama fie nu te apuci. Te asigur ca e un buget considerabil si analiza riscurilor ar trebui sa fie o prioritate.
- Daca faci serverul pe vbox sau vmaware sau alta solutie excelenta de altfel pentru teste te va omora tocmai faptul ca nu ai echipament sa poti implementa in producie asa ceva.
  Sa zicem ca esti tenace si pui banii sa cumperi acest echipament dar decat sa dai atat de mult pentru atat de putin mai bine ....
- Vezi tu in detaliu cam cum sta treaba cu resursele pt bsd aici: http://www.freebsd.o...R/announce.html si stiind ca o instanta actuala a binarului de metin pusa la punct in gol consuma cam 200 mb si vei folosi minim 3 instante,  plus mysql si bsd, cred ca nu ti-e greu sa vezi cam cata memorie ar trebui.
Un player nu poate consuma peste 15 mb, uzual cativa kilo (aici sunt doar varfuri de consum ram de scurta durata)
In concluzie, fa-ti serverul real nu virtual si cu un procesor de cam 2gb dual core si 2gb ram te poti apuca daca nu ai altceva mai bun de facut.
Nu uita ca nu este legal sa obtii venituri cu serverul rezultat.

MooF2010

MooF2010

Senior Member

• Grup: Senior Members
Dece sa faci cu hamachi? Deblocheaza portul si gata

Dany555

Dany555

New Member

Salut doriti careva sa facem un server de metin inpreuna si sal promovam ca sa scoatem din prima luna investitia
si facem 50% eu si 50% tu iar eu voi plati hostul si domeniu

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate