Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Lista magazine partenere EURO 200

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Știe cineva care sunt magazinele (firmele) aprobate EURO 200.


Că e plin de țepari în zona mea,( Suceava) majoritatea vânzând computere cu componente SH și aș fi dorit să știu ce firme să le recomand clienților mei. Să nu ajungă să-și cumpere cine știe ce ”conserve”, fără garanție, de la firme fantomă & shit.

#2
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
mediadot.ro

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Si la Altex si Media Galaxy am vazut ca accepta asa ceva.

Problema este ca in general calculatoarele facute de-a gata de firme de la noi - deci nu cele brand sunt cu componente vechi, posibil si Sh, care nu le mai pot vinde altfel - au stat cu anii in depozite. La cateva piese vechi pun si o componenta cu o specificatie de rupe tot - gen placa video cu 4 gb memorie video ( placa fiind insa cu cel mai slab chipset posibil si memoria fiind DDR 2 sau 3 ) si gata. Ramane sa caute fraierul.

Oricum in 200 euro nu prea ai ce sa iei altceva.

#4
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
De acord că în 200 de Euro nu mai poți lua un sistem complet nou, dar cu un mic adaos de 400-600 de lei e posibil. Problema cu ”firmele” fantomă e că le iau și cuponul și banii și îi lasă cu ochii în soare pe clienți( fără garanție, fără service, nimic).

View PostSfantulLike, on 31 iulie 2013 - 13:39, said:

mediadot.ro

Cei de la mediadot NU acceptă plata cu cupon Euro 200, i-am sunat eu cu câteva minute în urmă și am vorbit cu o domnișoară. La Altex și Mediagalax (aceeasi firma, branduri diferite) deasemenea nu furnizeaza suficiente informatii pe sait din care sa poti afla ce configuratii sunt la oferta Euro 200, eventual diferenta de pret, etc

#5
Reyz0rn

Reyz0rn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 11.05.2013
Ce stii de neracomputer?Din Iulius Mall Suceava?Ma gandeam sa imi iau un monitor de la ei.

#6
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostReyz0rn, on 31 iulie 2013 - 13:56, said:

Ce stii de neracomputer?Din Iulius Mall Suceava?Ma gandeam sa imi iau un monitor de la ei.
Nera au doar un stand   imediat lângă escalator și vând SH la greu! Dacă vrei îți dau pe PM numărul unui angajat al lor , să-ți confirme și el ”cu juma' de gură” că majoritatea sistemelor, laptopurilor și componentelor sunt SH.

Nu pot decât să mă întreb cum dracu permite guvernul astfel de mânării, de parcă nu ar fi deja saturată piața cu rebuturi SH la mașini. Hai să umplem țara cu deșeuri, ăsta e sloganul?!

În cel mai rău caz puteau suplimenta suma până la aprox. 260-270 euro astfel încât să-și fi putut cumpăra un lapotop entrylevel cu Ubuntu preinstalat. Avea copilul și mobilitate își putea face temele etc. La modul cum e organizată acum campania nu fac decât să încurajeze bișnița și pirateria. IMHO


LE. spicuiri din experiența anilor anteriori http://forum.portal....howtopic=147383

Revin: de la Altex Suceava mi-au confirmat că acceptă la plată cuponul(evaluat la 895 lei), indiferent de computerul, monitorul sau laptopul achiziționat.

Deci avem în capul liste:
1. Altex


aștept completări de la colegii forumiști!

Edited by spider_zero_sapte, 31 July 2013 - 14:25.


#7
Reyz0rn

Reyz0rn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 11.05.2013
Pai si de unde zici tu ca mi-as putea lua un monitor FullHD de vreo 21-24 sh,cu proba prin suceava la un pret acceptabil?Nu are rost sa dau 5 mil pe unul nou deoarece am in plan ca dupa urmatoarea achizitie sa trec la un laptop prin iarna.

#8
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Altex e foarte ok, mai ales acum ca permit pc-uri pe componente. Pe la 1300 lei iese ceva decent la ei. Deci...300 euro?

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostReyz0rn, on 31 iulie 2013 - 17:24, said:

Pai si de unde zici tu ca mi-as putea lua un monitor FullHD de vreo 21-24 sh,cu proba prin suceava la un pret acceptabil?Nu are rost sa dau 5 mil pe unul nou deoarece am in plan ca dupa urmatoarea achizitie sa trec la un laptop prin iarna.
Atunci mai bine iti cumperi un amarat de LCD de 17" sau chiar un 17" cu tub.
Tare as vrea sa vad si eu unde gasesti tu 24" sub 500 lei.

#10
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
On topic vă rog!

Și brandul celălalt (Mediagalaxy) acceptă cupon Euro 200

1. Altex
2. Mediagalaxy

......

altele?

#11
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Domo, IT Galaxy, Flanco (?)

Edited by LensFlare, 01 August 2013 - 10:05.


#12
DonGiovani

DonGiovani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.12.2012
Buna ziua!
Ca sa nu mai deschid un topic pe aceeași tema,am rugămintea de a actualiza lista cu magazinele participante la programul `Euro 200 ` pentru anul 2014.
Deci,cine știe este rugat sa le posteze aici adresa / denumirea, eventual și comentarii despre seriozitatea lor.
Indicate sunt și recomandări de configurații,atât pentru desktop cât și pentru laptop.
Din câte am înțeles,cupoanele de 200 euro vor fi înmânate abia la sfârșitul lunii Iulie,poate în August,dar nu strica sa ne documentam pana atunci.
Mulțumesc mult tuturor celor care ne vor ajuta!

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am cautat si eu pe goagal si nu am gasit decat vreo cateva magazine cu PC-uri SH.
Ai putea sa intrebi cand ai cupoanele pe la magazinele mari, Altex, Flanco, Domo samd.

#14
DonGiovani

DonGiovani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.12.2012
Sincer,decât nou și slab mai bine SH dar mai potent!
Magazinele mari, Altex, Flanco, Domo, IT Galaxy,etc.,participa mai mult ca sigur,vor sa facă curățenie în depozite cu aceasta ocazie.
Sincer prefer magazinele mai mici unde mai poți face o modificare,o îmbunatățire,sa schimbi o componenta cu alta mai performanta,etc.
Condiția principala este sa accepte cupoanele și sa poată întocmi documentația necesara pentru a o preda la scoală!

Ce am gasit eu deocamdata:

http://www.abdcomput...CFSoOwwodA0QAXg

http://www.itgalaxy....CFfOhtAodyXwADQ

http://www.diablosco.../cupon-euro-200

Edited by DonGiovani, 16 July 2014 - 17:14.


#15
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@DonGiovani, se pare ca si eMAG participa la acest program cu anumite produse. De exemplu la Lenovo IdeaPad G50-30 este specificat ca poate fi achizitionat prin programul Euro 200.

#16
DonGiovani

DonGiovani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.12.2012
Pot sa iau laptop-ul de mai sus ca o recomandare pentru achiziție sau doar ca și exemplu de magazin participant la program?

#17
DonGiovani

DonGiovani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.12.2012
Pana in prezent Cel.ro, PC Garage nu accepta plata cu acest cupon.
Mai cautam!

#18
Denis333

Denis333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.02.2015
Salutare tuturor! Ma tot sacaie un vecin cu o intrebare: "de unde isi poate lua un calculator cu oferta euro 200 fara sa isi ia teapa". Nestiind sa-i raspund, primul meu gand a fost sa-i intreb pe cei care si-au luat calculatoare prin "euro200", dar majoritatea mi-au raspuns ca si-au luat calculatoare/laptopuri mai mult shPosted Image . Intrebarea mea este: stie cineva un magazin, site sau orice altceva de unde iti poti achizitiona un calculator decent? Multumesc anticipat.Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate