Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Explicatie vis

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#19
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012

View PostBusiness_style, on 31 iulie 2013 - 08:44, said:

Nu moare nimeni, nu este vorba de moarte, ci de o intamplare a carei consecinte te va enerva la culme. Poate sa ti se duca windows-ul si deja e motiv de nervi. Deci nu moare nimeni si nu se raneste fizic nimeni, ci pur si simplu se va intampla ceva urat sau vei primi o veste socanta sau un rezultat neasteptat sau ceva. Faptul ca fetita a batut la usa inseamna ceva direct, adica nu o sa fi mintit sau inselat sau etc...ci o sa vezi / auzi / simti direct tu (consecintele).
Nu ca fac pe "desteptul" dar ca sfat personal: prima persoana care iti cerseste ceva, da-i, nu ignora oricat de grabit ai fi.

View Posttaosil, on 31 iulie 2013 - 07:45, said:

Neata,

Am avut un vis straniu .. am visat ca imi batea la usa, la apartamentul meu, o fata tanara ( 4-5 anisori ), si ma psst-ia. Cand am deschis usa se uita nervoasa la mine, si mi-ai zis ceva, dar nu am inteles ce.

Asta ii primul vis care il tin minte, dupa multi ani , de vreo 15 ani  nu retin ce am visat.

Ceva ideei ce inseamna? poate putina caterinca ?Posted Image

Taosil, îmi dai maşina, casa, gagica şi banii tăi?:D

#20
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View PostPicoDazore, on 31 iulie 2013 - 10:37, said:

Biblia, Intelepciunea lui Isus Sirahul, Cp. 34:

4. De la diavol ce poti scoate curat? Si din minciuna ce poti scoate adevarat?
5. Ghicitul, talcuirea semnelor si visele desarte sunt ca la aceea care este gata sa nasca; inima aiureaza.
7. Ca pe multi i-au inselat visele si au cazut cei care au nadajduit in ele.

Pai nu tot in Biblie o scos unu' Egiptu' din 7 ani de foame in urma unui vis?

#21
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009

View Postburn_day, on 01 august 2013 - 11:36, said:


Taosil, îmi dai maşina, casa, gagica şi banii tăi?Posted Image


masina o vand saptamana viitoare, daca apuc.

casa e in rate, deci iti pot lasa rata.

femeia nu sta cu mine, ca eu mi's cam violent cu ele :(

iar bani .. nu aduc noroc :)

#22
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012

View Posttaosil, on 01 august 2013 - 11:43, said:



masina o vand saptamana viitoare, daca apuc.

casa e in rate, deci iti pot lasa rata.

femeia nu sta cu mine, ca eu mi's cam violent cu ele Posted Image

iar bani .. nu aduc noroc Posted Image

Maşina nu trebuie să o vinzi, trebuie să mi-o dăruieşti mie.
Casa mi-o poţi face cadou.
Nu contează, eu nu sunt violent cu femeile.
Nu contează, eu am foarte mare norocul de când sunt mic, deci mă risc.
Băiatul de mai sus aşa a spus, să nu întorci spatele celui ce îţi cerşeşte!

#23
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009

View Postburn_day, on 01 august 2013 - 11:50, said:

Maşina nu trebuie să o vinzi, trebuie să mi-o dăruieşti mie.
Casa mi-o poţi face cadou.
Nu contează, eu nu sunt violent cu femeile.
Nu contează, eu am foarte mare norocul de când sunt mic, deci mă risc.
Băiatul de mai sus aşa a spus, să nu întorci spatele celui ce îţi cerşeşte!


si daca ce am eu, ti se transmite prin aceste daruri? mori de tanar apoi:)

si colegul a zis, da am dat mai devreme o cafea la un alt coleg , deci ala a fost primul, nu a zis nimic de al doilea:)

#24
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012

View Posttaosil, on 01 august 2013 - 12:04, said:



si daca ce am eu, ti se transmite prin aceste daruri? mori de tanar apoi:)

si colegul a zis, da am dat mai devreme o cafea la un alt coleg , deci ala a fost primul, nu a zis nimic de al doilea:)

Lasă că nu ai dato încă... Îi dau eu cafeaua. Deci facem cum am zis, nu?Posted Image

#25
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Lasa omu' ma nu-l stresa . Si asa are un vis pe cap ...

#26
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013

View PostBusiness_style, on 31 iulie 2013 - 08:44, said:


Despre mine  ce poti sa spui?
Posted Image

#27
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostChristie2, on 01 august 2013 - 17:37, said:

Despre mine  ce poti sa spui?
Posted Image
Ca esti o persoana foarte curioasa Posted Image
Ca sa iti dezvalui viitorul trebuie neaparat sa imi trimiti 4999 euro prin Western Union, simt ca niste energii negative iti bantuie soarta, imediat cum am banii, te pot scapa prin email de aceste forte ale raului (nici macar nu trebuie sa iti cheltuiesti minutele de pe abonament), glumeam desigur
.
Serios acum, nu sunt nu stiu ce maestru de vrajitorii antice, doar sa zicem ca, cumva "inteleg" visele si alte lucruri mai anormale, sau poate sunt doar pocit Posted Image

Edited by Business_style, 01 August 2013 - 20:08.


#28
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Aveam doar 14 ani cand am visat prima oara ca voi deveni un om prosper de afaceri in Spania. De aceea m-am si dus acolo. Lucram in agricultura, la cules de capsuni. Soarta, insa, mi-a fost potrivnica: pasaportul mi-a fost furat de patron, m-a sechestrat si dormeam intr-o camera de 4 pe 4 alaturi de 9 insi. Am fugit de acolo, am ajuns acasa si m-a angajat la alt patron, in domeniul mobilei. Dar si patronul asta era in stare sa imi fure totul, inclusiv viitorul. Cu toate astea acelasi vis continuam sa il am in noptile cu luna plina. Deci imaginati-va cat de des ma bantuia. Visul din copilarie ajunsese cosmar. Mi-am bagat pu la in el de vis, m-am apucat de bautura si de furtisaguri. Incet, incet, am pus pe picioare o adevarata retea de afaceri necurate. Nu pot sa zic ca am realizat ceva in viata, dar va zic cu inima pe inima sa credeti in vise.

#29
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Hai ca mai facut curios cu privire la vise.

Acum ceva timp am visat acelasi lucru de cateva ori la rand, si anume :

Eram pe un bloc si stateam pe marginea lui, la un momentdat vine o tipa si sare la mine brate si cad impreuna cu ea... cand lovesc pamantul ma trezesc.

Si nu-mi placea neaparat de tipa respectiva, adica as fi fu*bip*tut-o, da nu n-as fi depus prea mult efort pentru asta.

#30
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
@Puferiu
Om prosper de afaceri in Spania nu are nici o legatura cu realitatea. Asta a fost o dorinta de-a ta intiparita in minte si ai visat-o de mai multe ori deoarece seara inainte de culcare tanjeai sa devii om prosper de afaceri in Spania (si cel mai probabil no offence, la 14 ani te obliga maica-ta sa te uiti pe acasa la telenovele din moment ce ea se uita, iar acolo ai vazut o gramada de spanioli prosperi cu ferme si vile si etc. si ti-ai format un model).

View PostDjMx, on 02 august 2013 - 01:42, said:

Hai ca mai facut curios cu privire la vise.

Acum ceva timp am visat acelasi lucru de cateva ori la rand, si anume :

Eram pe un bloc si stateam pe marginea lui, la un momentdat vine o tipa si sare la mine brate si cad impreuna cu ea... cand lovesc pamantul ma trezesc.

Si nu-mi placea neaparat de tipa respectiva, adica as fi fu*bip*tut-o, da nu n-as fi depus prea mult efort pentru asta.
M-ar fi ajutat mult sa stiu cam ce varsta ai asa ca interpreteaza / adapteaza varstei tale.
Ti-a fost (in perioada visului) frica de ceva, aveai un sentiment de nesiguranta, o incertitudine majora. A cadea in gol de pe ceva asta inseamna, dar, tu ai zis ca stateai pe marginea blocului si la un moment dat vine o tipa si iti sare in brate. Vorbind in general (deoarece nu stiu varsta ta), e grav. In perioada aia (sper ca demult tare) te simteai singur, debusolat, demoralizat, foarte probabil aveai o stare de depresie agresiva. Faptul ca stateai pe marginea blocului inseamna ca te gandeai daca sa risti sau nu ceva, iar faptul ca fata iti sare in brate din senin si cade-ti amandoi, inseamna ca asteptai ca cineva sa te salveze. Acum in functie de varsta se poate interpreta mai altfel...
Dar indiferent de varsta iti zic ca esti o persoana care nu are deloc incredere in oameni, esti mai sensibil emotional de felul tau dar iti place sa risti (sper ca nu la pacanele). Cu toate astea gandesti matur, posibil sa ai o viata activa dar tu te simti singur si nu esti impacat sufleteste cu tine insuti.
Visul ala ofera detaliile unui om care este cu moralul la pamant, prea multe griji, prea multe riscuri, incredere tradata, frica, depresie, etc.
In popor se spune ca daca visezi ca, cazi in gol si nu te trezesti inainte de impact, mori fizic (stop cardiac sau etc).
Daca intr-adevar am dreptate ca treceai printr-o perioada nasoala, atunci visul ala era un avertisment sa ai mai multa grija de tine pe plan psihic / sufletesc.
Daca nu treceai printr-o perioada nasoala (la momentul visului), atunci ii un semn de o viitoare dezamagire, deceptie majora.

Pfff...vad ca deja exista cereri si fara sa vreau mi-am facut o reputatie, si nici macar nu-i topicul meu :)

#31
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012

View PostBusiness_style, on 02 august 2013 - 02:26, said:

@Puferiu
Om prosper de afaceri in Spania nu are nici o legatura cu realitatea. Asta a fost o dorinta de-a ta intiparita in minte si ai visat-o de mai multe ori deoarece seara inainte de culcare tanjeai sa devii om prosper de afaceri in Spania (si cel mai probabil no offence, la 14 ani te obliga maica-ta sa te uiti pe acasa la telenovele din moment ce ea se uita, iar acolo ai vazut o gramada de spanioli prosperi cu ferme si vile si etc. si ti-ai format un model).


M-ar fi ajutat mult sa stiu cam ce varsta ai asa ca interpreteaza / adapteaza varstei tale.
Ti-a fost (in perioada visului) frica de ceva, aveai un sentiment de nesiguranta, o incertitudine majora. A cadea in gol de pe ceva asta inseamna, dar, tu ai zis ca stateai pe marginea blocului si la un moment dat vine o tipa si iti sare in brate. Vorbind in general (deoarece nu stiu varsta ta), e grav. In perioada aia (sper ca demult tare) te simteai singur, debusolat, demoralizat, foarte probabil aveai o stare de depresie agresiva. Faptul ca stateai pe marginea blocului inseamna ca te gandeai daca sa risti sau nu ceva, iar faptul ca fata iti sare in brate din senin si cade-ti amandoi, inseamna ca asteptai ca cineva sa te salveze. Acum in functie de varsta se poate interpreta mai altfel...
Dar indiferent de varsta iti zic ca esti o persoana care nu are deloc incredere in oameni, esti mai sensibil emotional de felul tau dar iti place sa risti (sper ca nu la pacanele). Cu toate astea gandesti matur, posibil sa ai o viata activa dar tu te simti singur si nu esti impacat sufleteste cu tine insuti.
Visul ala ofera detaliile unui om care este cu moralul la pamant, prea multe griji, prea multe riscuri, incredere tradata, frica, depresie, etc.
In popor se spune ca daca visezi ca, cazi in gol si nu te trezesti inainte de impact, mori fizic (stop cardiac sau etc).
Daca intr-adevar am dreptate ca treceai printr-o perioada nasoala, atunci visul ala era un avertisment sa ai mai multa grija de tine pe plan psihic / sufletesc.
Daca nu treceai printr-o perioada nasoala (la momentul visului), atunci ii un semn de o viitoare dezamagire, deceptie majora.

Pfff...vad ca deja exista cereri si fara sa vreau mi-am facut o reputatie, si nici macar nu-i topicul meu Posted Image

Câte cărţi, filme, ai citit/văzut în legătură cu psihologi(e/a)?

#32
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Foarte putine cred. Psihologia / parapsihologia este o pasiune de-a mea si mai citesc uneori pe net articole, nu carti.
De ce intrebi?

Edited by Business_style, 02 August 2013 - 19:03.


#33
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
Eu inca il astept pe Puferiu sa confirme daca se uita maica-sa la telenovele si daca de acolo i-a venit ideea cu om de afaceri. in Spania si pe Djmix sa ne confirme daca se afla intr-o depresie crunta in perioada respectiva, ceea ce inclin si eu sa cred. Visele cred ca iti redau in simboluri starea psihica pe moment , pot fi refulari ale unor dorinte neimplinite sau mesaje din astral, pot fi folosite de draci cand vor sa te sperie sau ispiteasca sau mai rar mesaje divine. Un castigator la loto, baiat tanar spunea ca a visat toate numerele inainte sa le joace si a jucat tocmai pentru ca le visase, altfel nefiind interesat de fenomen, era primul lui bilet jucat. Visul ala sigur a avut o provenienta supranaturala, dar nu e clar din care parte. Sunt mai interesante visele care se repeta, eu nu am avut niciodata vise in care sa cad in gol, dar intr-o perioada visam ca ma urmaresc hoti, criminali sau animale salbatice de care trebuia sa ma ascund, sa ma baricadez in casa sau ca ma ratacesc noaptea pe strazile unui oras necunoscut etc. Acum au incetat cele cu umaritul, celelalte sunt mai rare.
Bussines style, doar la vise te pricepi, alte  capacitati, viziuni, premonitii, nu ai? Te intreb asta gandindu-ma si la ce ti-a spus calugarul respectiv.
Ps. Ca sa incerc si o explicatie la obiect, eu stiam ca copiii mici insemana griji, daca nu sunt ai tai, in special daca sunt fete. deci poate ca initiatorul avea ceva pe cap, o responsabilitate, o problema care trebuia rezolvata, o grjia oarecare si fetita s-a uitata nervoasa la el sa-i aduca aminte ca trebuie sa o rezolve. Poate trebuia sa o duca pe bunica-sa la doctor sau ceva de genul asta.Posted Image Sper ca nu am aberat prea mult.

Edited by Christie2, 03 August 2013 - 14:53.


#34
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Nu, te afli unde trebuie.

#35
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostPuferiu, on 03 august 2013 - 20:18, said:

Nu, te afli unde trebuie.
Poti sa dezvolti propozitia ca nu pot sa imi dau seama daca am avut sau nu dreptate :)

View PostChristie2, on 03 august 2013 - 14:40, said:

Bussines style, doar la vise te pricepi, alte  capacitati, viziuni, premonitii, nu ai?
Eh, daca incep sa dau din casa o-r veni astia de la spitalul de nebuni sa ma interneze cu forta :)
Si unele lucruri nu le poti afirma public din moment ce nu ai dovezi, iar fara dovezi nu exista "crezare" si atunci iti dai seama ca degeaba le expun.

#36
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Se poate aplica doar partea cu nesiguranta, ca eram in perioada BAC-ului, si deh, viitorul meu si toate cele, in rest a fost o perioada chiar foarte misto, acum sunt nostalgic cand ma gandesc la vremurile respective.Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate