Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Hotel California - Cap Aurora - Jupiter

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013
sal la toti

ce stiti despre Hotel California - Cap Aurora - Jupiter ?

Am inteles ca e in statiunea jupiter, dar spre capul Aurora ?



e in oras/ in statiunea propriu zisa sau e izolat, la dracu in praznic ?

as dori sa pot vizita si statiunea jupiter propriu zisa,  dar nu voi avea masina disponibila   (deci o sa ajung acolo cu trenul/ microbuzul)

Edited by Cosmin1981, 30 July 2013 - 10:27.


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Cap aurora e, din cate mai tin minte, intre Jupiter si Venus. Parca e un lant de hoteluri cu nume de pietre pretioase pe acolo. Nu e sat sau pustiu, poti ajunge lejer pe jos atat in Jupiter cat si in Venus.

Am stat acum ceva ani in aceasta statiune si retin faptul ca majoritatea hotelurilor erau foarte aproape de plaja, gen 50 - 100 metri.

Edited by LensFlare, 30 July 2013 - 10:39.


#3
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013

View PostLensFlare, on 30 iulie 2013 - 10:34, said:

Cap aurora e, din cate mai tin minte, intre Jupiter si Venus. Parca e un lant de hoteluri cu nume de pietre pretioase pe acolo. Nu e sat sau pustiu, poti ajunge lejer pe jos atat in Jupiter cat si in Venus.


si mai stii cat faci pe jos pana in Jupiter ?

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@Cosmin1981 plaja statiunii are cateva sute de metri, nu mai retin exact dar mai mult de 15 minute nu cred ca faci pana in Jupiter, depinde acum de locul unde esti cazat.

LE: Conform Google Maps, ai de parcurs 1.3 Km intre cele doua statiuni: http://goo.gl/ylqv1W iar de la hotelul tau pana in Jupiter ai de parcurs 900 de metri. :)

Edited by LensFlare, 30 July 2013 - 10:48.


#5
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007

View PostCosmin1981, on 30 iulie 2013 - 10:36, said:



si mai stii cat faci pe jos pana in Jupiter ?

5 min. Hotel California este foarte aproape de centrul statiunii Jupiter

#6
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013

View PostLensFlare, on 30 iulie 2013 - 10:42, said:

@Cosmin1981 plaja statiunii are cateva sute de metri, nu mai retin exact dar mai mult de 15 minute nu cred ca faci pana in Jupiter, depinde acum de locul unde esti cazat.

LE: Conform Google Maps, ai de parcurs 1.3 Km intre cele doua statiuni: http://goo.gl/ylqv1W iar de la hotelul tau pana in Jupiter ai de parcurs 900 de metri. Posted Image



pai asta inseamna , daca e adevarat ce zice google maps, ca de la Hotel California pana in statiunea principala, e cam aceeasi distanta intre Piata Romana - Universitate

ceea ce se face in 10-15 min pe jos, daca esti lenes

#7
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Google Maps e foarte precis si iti pot confirma ca ajungi lejer pe jos chiar si in Neptun...

#8
DumitrascuCristi

DumitrascuCristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.07.2013

View PostCosmin1981, on 30 iulie 2013 - 10:36, said:



si mai stii cat faci pe jos pana in Jupiter ?

putin. 5-10 minute

#9
carmenmo

carmenmo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.09.2009

View PostCosmin1981, on 30 iulie 2013 - 10:23, said:

sal la toti

ce stiti despre Hotel California - Cap Aurora - Jupiter ?

Am inteles ca e in statiunea jupiter, dar spre capul Aurora ?


Hotelul California este in Cap Aurora, dar statiunea este foarte aproape de Jupiter, sunt despartite doar de o straduta si o parcare. Hotelul este chiar pe plaja, langa hotelul Opal, dar in Cap Aurora plaja nu este grozava - sunt golfulete cu apa mica si bolovani la intrarea in apa. Poate au mai amenajat ceva...
In statiunea Jupiter, care este foarte animata, ajungi in maxim 5 minute, pe jos, iar pentru plaja din Jupiter ai de mers vreo 10 minute. Tot pe jos ajungi lejer in Neptun sau in Venus.

#10
aka_razvan

aka_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.12.2008
http://www.cohotels.ro/

Din ce zic astia acolo, ar fi in Jupiter. Am stat si eu 2 nopti in urma cu vreo 3 ani. E slabut hotelul, mai slab ca Delta unde am avut cazare cu 2 sapt. inainte, tot in acelasi an. AC nu fuctiona, in baie baltea apa + un robinet defect...de-astea, romanisme de 3*. Singurul avantaj e ca ai camera cu vedere spre mare pe care n-o primesti decat daca le ungi pe alea de la receptie..  Acum intre timp nu stiu in ce stare se mai afla camerele. Oricum e foarte aproape de Jupiter, practic e cam la capatul statiunii. E o zona cat -de-cat mai linistita. Pana pe plaja din Jupiter faci cam 10-15min maxim. Pana in zona de promenada din Neptun, cam 30min. la mers de plimbare. Noi am fost de acolo atat in Neptun - Olimp cat si in Venus, Saturn si chiar Mangalia in plimbari seara, pe unde s-a putut, pe faleza.. Distantele sunt scurte, insa ptr. plaja iti recomand Jupiter. Cap Aurora are o plaja dezastruoasa.

Edited by aka_razvan, 30 July 2013 - 13:54.


#11
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013
da, asa ma gandeam si eu - ajung la plaja in Jupiter :D    ms mult

#12
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Cand te cazezi in Hotel California, te obliga sa achiti si micul dejun, la care se sta la coada, cam jumatate de ora. Au un singur bufet la care se ingramadeste toata lumea cazata.
Statiunea Cap Aurora, de fapt, nu mai exista. Sunt niste hoteluri intre Venus si Jupiter. Plajele sunt aproape abandonate si multe constructii abandonate intre plaja si hoteluri. Cai de acces neingrijite, troyuare sparte, vegetatie crescuta aiurea, fara sa o taie nimeni. La sosea, tarbagii care vand mancare la suta de grame. La restaurante, preturi mai mari decat in Vama si calitate mult inferioara.

Edited by sonnydellmarco, 16 July 2017 - 10:27.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate