Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Main dial la Canon 40 D

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
traforu

traforu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.11.2006
De cateva zile rotita de langa butonul declansator de la Canon 40 D aluneca in gol. Daca apesi lateral in timp ce invarti merge doua trei stopuri apoi aluneca iar. Are cineva vreo idee ce ar putea fi ? Am deschis acest subiect in ideea ca poate a mai intalnit cineva aceasta problema. Multumesc anticipat, astept sugestii Posted Image

#2
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008
E defecta.Mai mult ca sigur trebuie inlocuita.Mergi intr-un service de camere foto-video si se rezolva.Numai bine.

#3
traforu

traforu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.11.2006
Am rezolvat problema in felul urmator:
1-trimis intrebare la servisul Canon cris Professional, de unde am aflat ca reparatia costa 250 ron
2-cautat Google si gasit : http://martybugs.net...Canon-DSLR.html
3-cumparat Super glue= 1 ron
4-reparat conform tutorialului
Intr-un final dupa doua minute de manopera merge ca nou

#4
Aurex

Aurex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.01.2005
Salut!
Rezolvarea ta e ok , dar puteai rezolva si cu spray cu alcool izo sau ceva asemanator. Problema de fapt este grasimea/uleiul depus in timp intre cauciuc si roata de plastic.
Eu asa am rezolvat, mi-a fost frica de consecintele ajungerii vreunei picaturi de superglue acolo unde nu are ce cauta.. Oricum , ambele functioneaza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate