Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Curatare interior motor

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,893
  • Înscris: 09.12.2004

View Posttadys_ro, on 13 februarie 2014 - 16:34, said:

Eu am un tdi si cand am schimbat axa cu came era in motor ca o branza neagra. Ceva de genul ulei gelificat/intarit/imbranzit... mi-a zis montatorul ca nu prea a pupat ulei schimbat motorul.
amuzant acel montator.
revenind la subiect, nu ai de ce sa desfaci motorul sau sa bagi cine stie ce solutii....

View PostN62B44, on 15 februarie 2014 - 20:43, said:

Spray de curatat frane, face minuni in EGR si galeria de admisie ( la diesel ca la benzina nu ai nevoie sa cureti galeria).  
sa nu va puna sfintul sa dati cu spray in EGR montat pe masina.....

#20
eboda

eboda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 07.12.2007
Pro-Tec Flush Engine 10 min la ralanti in uleiul vechi apoi golire...  se gaseste la Carref...r  e cel mai bun flush de interior motoare.

Edited by eboda, 12 February 2017 - 23:55.


#21
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014
Nu e nevoie de nici un flush, schimb de ulei  si filtre,de calitate si la timp e suficient e mai mult decat suficient.Si daca chiar te mananca sa il vezi curat, il desfaci si il cureti.

#22
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007
Sunt destule filmulețe pe YouTube care arată că nu fac mare lucru aceste motor flush. Cel mult spala din nămolul din motor. Dar și acestea au o bubă... contaminează uleiul proaspăt.
De asemenea schimburile dese de ulei nu reușesc să facă mare lucru, zgurile, lacurile tot acolo rămân. Unele este chiar bine să rămână acolo deoarece fac un fel de sigiliu natural. Singurul lucru pe care poți să îl faci este sa te ferești să cumperi o mașină prost întreținută și să îi dai ce trebuie la timp.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate