Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Emigrare la 44 de ani?

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#145
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postlukas43, on 01 noiembrie 2013 - 10:01, said:

La dracu' cu tara asta si cu jigodiile care ne-au condus de 23 de ani incoace.Ma chinui sa vand masina mea din 2005. Am cerut pe ea 2400 de euro.Taxa de mediu care ar trebui sa o plateasca noul proprietar este practic nesimtita,vreo 2200 de euro. Am avut client foarte hotarat,care a vazut ulterior cat trebuia sa plateasca ca s-o inscrie pe numele lui.Cine dracu' ar cumpara o masina,chiar impecabila cum e a mea,si sa plateasca atat??? E imputita rau de tot tara asta.Noi ne zbatem aici,discutam,dar mocirla tot acolo este.Mi-e scarba ca traiesc aici inca,mi-e lehamite de tot ce ma inconjoara...Daca n-as fi avut nevoie de bani ca sa plec, nu m-as mai fi chinuit sa vand masina...Trebuie sa gasesc o solutie,sa-mi strofoc creierii si sa gasesc iesirea.

De ce nu o iei cu tine ? O poti conduce legal in orice tara din UE 6 luni, dupa care o inmatriculezi acolo. Eu asa am facut cu masina mea in UK.

#146
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postlukas43, on 01 noiembrie 2013 - 10:01, said:

La dracu' cu tara asta si cu jigodiile care ne-au condus de 23 de ani incoace.Ma chinui sa vand masina mea din 2005. Trebuie sa gasesc o solutie,sa-mi strofoc creierii si sa gasesc iesirea.
Asta e legislatia modificata de guvernul actual pentru a stange bani multi la buget.
Nu te mai enerva atata, sa nu capotezi. Felul in care scrii aici dovedeste impotenta si indecizia ta.

#147
lukas43

lukas43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 27.11.2012

View PostQuantum, on 01 noiembrie 2013 - 13:55, said:

Asta e legislatia modificata de guvernul actual pentru a stange bani multi la buget.
Nu te mai enerva atata, sa nu capotezi. Felul in care scrii aici dovedeste impotenta si indecizia ta.
In ce sens"impotenta"? Asta poate avea mai multe intelesuri, d-le. "potent ". Daca altul nu are banii tai, nu trebuie sa-l jignesti, daca la asta te referi.Daca te referi la altceva, gresesti profund la orice altceva te-ai referi d-le "potent". "Potenta" ta iese in relief prea mult prin postarile tale.Deci, incearca si abtine-te de la comentarii rautacioase si "potente". Iar daca vorbim de indecizie d-le "decis" sa stii ca in viata trebuie sa lupti ca sa ai ce iti doresti,iar eu asta fac. Poate matale d-le " "decis" ai "potenta" mai mare legata de norocul care l-ai avut in viata pana acum. Nu intotdeauna, norocul si-l face omul cu mana lui,ci mai conteaza si Providenta. Deci d-le "potent"...tine-ti gura !

#148
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Nu poti sa incerci sa gasesti pe cineva care sa te ajute sa o vinzi unui bulgar? Taxele sunt mult mai mici.
http://www.cars.bg/

#149
lukas43

lukas43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 27.11.2012

View PostDKN1, on 01 noiembrie 2013 - 17:18, said:

Nu poti sa incerci sa gasesti pe cineva care sa te ajute sa o vinzi unui bulgar? Taxele sunt mult mai mici.
http://www.cars.bg/
Multumesc prietene pentru site si idee....Nu stiu cum o sa inteleg ceva de pe site-ul ala, fiind in bulgara. Literele bulgaresti le mai stiu de pe vremea cand aveam antena pentru bulgari si ma uitam la meciurile de la Mondiale. Oricum.multumesc.

#150
lukas43

lukas43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 27.11.2012
LA MULTI ANI un An Nou plin de realizari si granite deschise pentru saracii de romani ! Sa auzim de bine prieteni !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate