Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season

Informatii complete despre servic...
 tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker

Schimbare difuzor Golf 7
 Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...

Aurora Store
 Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare

Termopane vechi si rulouri noi sa...

Ce tip de OS sa folosesc?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

alexdobre

alexdobre

Active Member

• Grup: Members
si un vecin a avut asa ceva :D...da e chinezarie ...

ad-bloc

ad-bloc

Senior Member

• Grup: Senior Members
Si acum dude cat ai dat pe el sau esti profund recunoscator "prietenului" pentru "mac-ul" din dotare ?

Handicarpati

Handicarpati

Senior Member

N-ai mac. Ramai cu windows-ul ala.

tom_1133

tom_1133

utilizator Linux Mint

@adbloc, crezi ca initiatorul a fost pacalit de "prieten" cu acel asa-zis "mac" ?

ad-bloc

ad-bloc

Senior Member

Pai sa analizam propozitia :

"Salutare.
Am primit recent de la cineva un mac nu prea performant ce are Windows 7 instalat."

I s-a spus ca este un mac, a postat corect pe aria Mac/Software , ...

alexandru_viorel

alexandru_viorel

Active Member

Mno, te-ai facut de minune acuma pe forum :lol:

faildude

faildude

Junior Member

multumesc de pareri
dupa cum am spus: l-am primit, nu am dat niciun ban pe el. nu am stiut ca e replica pentru ca n-am tinut niciodata unul original in mana si tasta cu semnul windows chiar nu o observasem
mi s-a oferit un http://www.notebookr...oshiba Tecra A8 pentru copie, schimb pe schimb fara diferenta. da sau nu?

Edited by faildude, 26 July 2013 - 18:01.

Alex567

Alex567

Member

NU

gerbil

gerbil

Membru' activ

Am trait sa o vad si pe asta, replica de macbook.

rocket1982

rocket1982

Member

sa NU iei tosiba ul ...

chiar si pe clona ar mege pus cred un os x --- nu ultimul dar cred ca ar merge de hackintosh

xeleron

xeleron

Suflet de campion...

View Postf300, on 26 iulie 2013 - 14:20, said:

Nu numai ca nu exista mac cu atom dar nu este nici "4CPUs" oricum ai da-o (adica atomul ala nu merge in configuratie dual CPU ca sa ai 4 core-uri).
Exista Atom dual core cu HT deci 4 nuclee.

f300

f300

30k si ma duc

Cit de tare ai vrea tu sa fortezi folosind limba romana acolo unde nu trebuie definind thread-ul drept "nucleu" nu poti spune nici ca un dual core are 4 core-uri nici 4 CPU-uri.

rocket1982

rocket1982

Member

unii e debili domle, auzidualcore cu 4 nuclee :)  -daca  erau nucleotide ....?

hyperthreading Hyper-threading works by duplicating certain sections of the processor— those that store the architectural state— but not duplicating the main execution resources. This allows a hyper-threading processor to appear as the usual "physical" processor and an extra "logical" processor to the host operating system (HTT-unaware operating systems see two "physical" processors), allowing the operating system to schedule two threads or processes simultaneously and appropriately. When execution resources would not be used by the current task in a processor without hyper-threading, and especially when the processor is stalled, a hyper-threading equipped processor can use those execution resources to execute another scheduled task. (The processor may stall due to a cache miss, branch misprediction, or data dependency.)

faildude

faildude

Junior Member

Pana la urma si pana la coada daca-l pastrez ce anume sa aleg pentru configuratia actuala: sa raman la w7, sau sa trec la w8? si ce fel de w8 x64 sau x86?

dani.user

dani.user

Guru Member

SO pe 64-biti, dupa cum s-a tot repetat de 1000x pe zi, e util cand ai > 3 GB ram.
Windows 7, 8, 1000, ...? Care ti-l permiti.

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

View Postxeleron, on 27 iulie 2013 - 02:46, said:

Exista Atom dual core cu HT deci 4 nuclee.

4 fire de executie nu inseamna 4 nuclee...

rocket1982

rocket1982

Member

Deci ..iti recomand si Zorin Os 7 Core in paralel cu W8

xeleron

xeleron

Suflet de campion...

View Postrocket1982, on 27 iulie 2013 - 06:06, said:

unii e debili domle, auzidualcore cu 4 nuclee Posted Image  -daca  erau nucleotide ....?

hyperthreading Hyper-threading works by duplicating certain sections of the processor— those that store the architectural state— but not duplicating the main execution resources. This allows a hyper-threading processor to appear as the usual "physical" processor and an extra "logical" processor to the host operating system (HTT-unaware operating systems see two "physical" processors), allowing the operating system to schedule two threads or processes simultaneously and appropriately. When execution resources would not be used by the current task in a processor without hyper-threading, and especially when the processor is stalled, a hyper-threading equipped processor can use those execution resources to execute another scheduled task. (The processor may stall due to a cache miss, branch misprediction, or data dependency.)

Curios ca Amd are modulele lor cu aceleasi chestii "la share" dar la ei se pune 8 nuclee.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate