Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Parfum online!

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
okay, tine-ne la curent cu achizitita, am sa urmaresc threadul de curiozitate.
eu si celelalte persoane care am cumparat am primit produse originale de pe aoro. asteptam concluzia ta.

Edited by onlyone, 26 July 2013 - 15:01.


#20
Elektronik

Elektronik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.07.2008

 onlyone, on 26 iulie 2013 - 15:01, said:

okay, tine-ne la curent cu achizitita, am sa urmaresc threadul de curiozitate.
eu si celelalte persoane care am cumparat am primit produse originale de pe aoro. asteptam concluzia ta.
O singura intrebare:Inainte sa cumperi de la ei,ai mai avut parfumurile acelea originale?Sau doar ti-ai dat cu parerea ca sunt originale ?

#21
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
asa cum ti-am zis, cumparate atat din aeroporturi internationale cat si din shopul din portul constanta. le-am testat si simultan. identice.
nu ma dau cu orice jeg eu

Edited by onlyone, 26 July 2013 - 15:08.


#22
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Eu comand de la Hiris (parfumeriedelux.ro/) si esun.ro, ambele magazine vand parfumuri originale.
Observ ca il au in stoc ambele insa, fiind presat de timp, recomand sa ii contactezi si telefonic pentru detalii (stoc, termen de livrare, etc).
http://www.parfumeri...ign=direct_link
http://www.esun.ro/p...pentru-barbati/

#23
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 09.08.2009
Aia de pe aoro chiar dau tepe! Sora mea a comandat doua parfumuri de la ei, primul in valoare de 200 lei, a fost ok, mirosea frumos persista, al doilea comandat dupa vreo 2-3 luni, diferit de primul, mai scump, in valoare de 300 lei, era niste apa chioara, nu persista nici macar 5 minute! Acum s-a lecuit de aoro, isi i-a de la sephora, mai scump dar macar vede ce cumpara!

#24
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
nu e problema aoro ca sora-ta cumpara orbeste si nu avea habar cum mirosea parfumul cu pricina si cat persista.
nu toate parfumurile au aceeasi persistenta, parfumul meu preferat de la armani nu persista mai mult de 3 ore, apoi emana note joase si discrete.
oricum putini stiu ce e ala un parfum. sunt sigur ca acelasi parfum cumparat de la sephora, mirosea si persista exact ca ala de la aoro, numai ca aoro sunt vinovati ca nu persista mai mult.

Edited by onlyone, 27 July 2013 - 01:16.


#25
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 09.08.2009
Asa o fi, dar totusi nu mi se pare normal ca un parfum de 300 de lei sa miroasa doar 5 minute! Mai mult tine unul de 30 de lei.

#26
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 02.07.2007
@onlyone: si eu m-am pacalit cu aoro acum ceva vreme, cu un CK Eternity luat cadou. Si avand in vedere ca am vreo 250 parfumuri (sample/decant/sticle) si am fost mod pe basenotes, stiu ce vorbesc cand spun ca parfumul nu era original. Si nu era nici un batch prost, pt ca sticla era fabricata deficitar. Am luat insa si parfumuri in regula de pe aoro, ce e drept nu as risca cu o comanda la ei decat in cazul unor branduri mai putin cunoscute in lumea parfumeriei (evit si sectorul niche din cauza batch-urilor cu posibile probleme). Personal nu cred ca aoro vinde fake-uri ci mai degraba unii angajati/oameni de la curier le inlocuiesc in drumul lor de la comanda online pana la destinatie.

@ Elektronik: importatori in Romania sunt 3 si mai exista apoi cativa re-selleri. Poti comanda de pe:

hotscents.ro
parfumurixx.ro
parfum-store.ro
esun.ro

Din afara, asa cum ai spus: strawberrynet sau fragrancedirect.co.uk ; poti incerca sio escentual.com sau cheapsmells.com & feelunique.com (momentan nu mai trimit in Ro). Sau prin intermediari (pt un comision de aprox 5$/parfum de pe fragrancex.com sau bigdiscountfragrances.com ; dar din USA va dura pana ajunge).

Edited by Genesis, 28 July 2013 - 21:39.


#27
Elektronik

Elektronik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.07.2008
Bun, am comandat de pe aoro.Toate bune si frumoase,comanda rapida ambalat frumos, cand l-am desfacut stiind foarte bine cum trebuie sa fie, am avut surpriza de a gasii o altfel de cutie intr-un altfel de ambalaj.Si da mi-am dat seama dupa culoarea alba ca acesta este un tester.Deci am primit un tester la banii de unul normal.Testerul e original totul e ok,dar nu-mi convine pentru ca in momentul in care le-am spus,m-au luat cu si ce daca ca testerul e mai puternic ca e facut pentru magazine si tine mai mult si etc.Eu mi-am dorit doar ce am comandat un 212 Carolina Herrera for men,daca in descriere sau oriunde altundeva scria Atentie este Tester,sau asa mai departe nu aveam nimic de comentat dar nici corect nu mi se pare.

#28
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008

 florynsv, on 26 iulie 2013 - 18:11, said:

Aia de pe aoro chiar dau tepe! Sora mea a comandat doua parfumuri de la ei, primul in valoare de 200 lei, a fost ok, mirosea frumos persista, al doilea comandat dupa vreo 2-3 luni, diferit de primul, mai scump, in valoare de 300 lei, era niste apa chioara, nu persista nici macar 5 minute! Acum s-a lecuit de aoro, isi i-a de la sephora, mai scump dar macar vede ce cumpara!
ma indoiesc ca dupa 2-3 luni a terminat un parfuml! un parfum tine 4-6 luni , sau poate s-a spalat cu el Posted Image si va intoxicat in casa !
Esti din Suceava ca si mine ..... vorbeste despre experianta personala , nu a surorii , pune si tu imagini cu cele doua parfumuri , probe cu seriile de parfum, factura...ca sa stim unde este adevarul! eu am pus aici   http://forum.softped...try13830622  
, postarea  #185 cazul personal!
M-am saturat de plangaciosi pe net ....dar care nici nu posteaza probe si nici la Protectia comsumatorilor nu fac plangere!
Suntem barbati ? ....sau......

Edited by alin0405, 20 September 2013 - 09:43.


#29
mariopopescu

mariopopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.01.2010
Va recomand o varianta de luat in calcul, pentru cumparaturile de parfumuri online:
www.smartboutique.ro

Ar fi 3 puncte de atins:
1. preturile sunt mai mari decat pe "celebrul" aoro.ro
2. preturile sunt mai mici ca in Sephora/Douglas etc.
3. produsele chiar sunt originale(normal ca marea majoritate spun asta, dar ca si idee, legislatia in vigoare explica destul de clar ca vanzarea de produse "replica" fara a informa utilizatorul final este infractiune, nici macar contraventie).

Filosofia cumparatorului e descrisa la http://www.smartbout....ro/despre-noi/
Daca vi se pare de bun simt, va indemn sa folositi cu incredere.

Edited by mariopopescu, 30 September 2013 - 16:45.


#30
fabolousgg

fabolousgg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.12.2013
Aceeasi problema am avut si eu cu Aoro acum o luna. Am cumparat doua parfumuri unul pentru mine si unul cadou pentru sora mea. Bineinteles ca unul din ele a fost o facatura foarte proasta semnata Turcia. Am zis mersi macar ca a fost cel pentru mine macar nu m-am facut de ras. Sa nu mai vorbesc ca am asteptat o saptamana pana am primit coletul de parca il comandasem din Franta nu din Romania. Ultimul parfum un Paco Rabanne Invictus l-am cumparat de pe www.youparfum.ro si sunt foarte multumit de el si am primit coletul in urmatoarea zi.

Edited by fabolousgg, 04 December 2013 - 02:47.


#31
BARBOO

BARBOO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.11.2007
Ce mult imi place sa caut pe net informatii si sa dau peste tot felul de plangeri nesustinute.
Eu am cumparat si de pe aoro si de la parfumexpress si de la fostul laparfum si de pe alte site-uri.
Prima intrebare adresata celor de acolo a fost urmatoarea: Primesc factura?
Raspunsul a fost: DA.

Cu cei de la "LaParfum" am avut o problema, fabricantul schimba compozitia parfumului la un anumit interval de timp (de vina sunt stocurile de ingrediente care se epuizeaza si care oricum nu au 100% aceleasi proprietati de fiecare data sau considera ei ca parfumul trebuie upgradat - pentru cine foloseste Fahrenheit de cel putin 10 ani stie despre ce vorbesc), aproape insesizabil dar cine are nas fin isi da seama ca ceva e schimbat, le-am explicat problema care o am, le-am spus ca parfumul nu mai miroase la fel pe pielea mea, le-am explicat ca stiu ca pot fi devina si PH-ul pielii mele si mai multi factori care tin de compozitia transpiratiei si altele.
Mi-au primit parfumul inapoi, asa desfacut cum era si mi-au returnat banii in cont in cateva zile.

Acum vreau sa le explic ceva domnilor labari, care se **** pe ei, care habar nu au sa foloseasca un parfum sau nu au avut niciodata unul.

Daca primesti factura pe care scrie ce ai cumparat (bai dobi) mergi la OPC (Oficiul Pentru Protectia consumatorului, pentru dobi care nu stie ce inseamna), faci o plangere, le lasi acolo produsul si in 30 de zile ei iti spun daca produsul e original sau fake.
Daca e fake, cei care ti l-au vandut asa, o patesc original, amenda penala, site-ul se inchide etc. (citeste legea care interzice comercializarea produselor contrafacute si legea drepturilor de autor).
Daca e original poti sa ti-l introduci in locul ala in care nu ajunge lumina niciodata.

Parfumul este ca un costum de haine. Parfumul te imbraca. Ca sa poti imbraca un costum trebuie sa-ti vina, sa cada bine pe tine, sa ti se potriveasca, sa te simti bine in el si sa arati si bine in el.

Mai puneti mana si mai cititi si voi cate ceva despre parfumuri.

Bai Neculai, PH-ul are treaba cu felul in care miroase parfumul cu care te-ai dat.

#32
Trineo

Trineo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 31.05.2006
Recomand Aoro. In acelasi timp consultati fragrantica.com . In modul asta nu veti mai da peste parfumuri fara persistenta si silaj.

#33
dmbogdan

dmbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 13.01.2013
Salut. Sunt ok parfumurile after market de pe parfumurile-lux.eu? Își meritã banii?

#34
bizikq

bizikq

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2016
Recomandari parufumuri barbatesti mai tari ca esenta,pana in 100 de lei?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate