Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Super RTL HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Ce parere aveti despre SUPER RTL ?

Super RTL este un program german pentru copii. Reprezinta fantezia,tristetea,bucuria. Copiii sunt deseori fascinati de un personaj extrem de indragit:Bibi Blocksberg.
SURSA:  http://ro.wikipedia.org/wiki/Super_RTL


Super RTL is a Cologne-based German television network operated by RTL Disney Fernsehen GmbH & Co. KG. It was the second German television channel aimed mostly at children (the first was Nickelodeon and Cartoon Network). It was launched in 1995 as a joint venture between RTL Group predecessor company Compagnie Luxembourgeoise de Télédiffusion and The Walt Disney Company.
During the daytime and early evening until 8:15 pm, there are only shows for children on Super RTL, including many American and particularly Disney series. Super RTL used to air a large number of Nickelodeon shows as well during the time that rights owner Viacom did not operate their own children's channel in Germany (1998–2005), but this supply dried up with the re-introduction of Nickelodeon to Germany in 2005.
In prime time, Super RTL mostly repurposes older RTL Television series or airs family-branded, inexpensive entertainment shows.
SURSA: http://en.wikipedia.org/wiki/Super_RTL

Super RTL (eigene Schreibweise: SUPER RTL) ist ein privater Fernsehsender für den deutschen Sprachraum, der zu den Spartenprogrammen zählt.
Das Programm ging am 28. April 1995 auf Sendung und beschäftigt nach eigenen Angaben 130 Mitarbeiter, Geschäftsführer ist Claude Schmit. Als Gesellschafter sind die RTL Group und die Walt Disney Company mit je 50 Prozent beteiligt. 2008 betrug der Bruttoumsatz des Kölner Unternehmens 253,5 Millionen Euro. Seit 7. Januar 2008 präsentiert sich Super RTL mit neuem Logo und Erscheinungsbild. Seit dem 24. Juli 2011 wird Super RTL in 16:9 gesendet. Seit dem 30. April 2012 wird Super RTL HD über die grundverschlüsselte Plattform HD+ von SES Astra ausgestrahlt.
Super RTL sieht sich selbst als Familiensender und „Lieblingssender der Kinder“.[1] Seit Februar 1998 ist Super RTL Marktführer bei den 3- bis 13-Jährigen und hat in dieser Zielgruppe einen Marktanteil von 24 Prozent.

http://de.wikipedia.org/wiki/Super_RTL

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/1/17/Super-RTL-Logo-1995.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PRIMUL LOGO : 1995-1997

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/thumb/c/cb/Super-RTL-Logo.svg/765px-Super-RTL-Logo.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
AL II-LEA : 30 AUGUST 1997-6 IANUARIE 2008

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/thumb/d/dd/Super-RTL_logo2007.svg/800px-Super-RTL_logo2007.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
LOGO-UL DIN PREZENT.

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,872
  • Înscris: 28.11.2006
Bibi Blocksberg s-a dat si la noi pe Minimax. Mi se parea destul de OK, imi aducea aminte de desenele japoneze cu Sandy Bell :P

#3
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Parca seamana cu JETIX.

#4
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Am amintiri placute cu cel de-al doi-lea logo. Posted Image Cand eram mic ma uitam la desene doar pe Super RTL si RTL 2, de-acolo am invatat primele cuvinte nemtesti si am prins drag de limba. Nu am idee ce mai difuzeaza in prezent, dar ii pot lauda pentru activitatea 2004-2008.

Edited by vlad29marko, 25 July 2013 - 22:40.


#5
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View Postvlad29marko, on 25 iulie 2013 - 22:40, said:

Am amintiri placute cu cel de-al doi-lea logo. Posted Image Cand eram mic ma uitam la desene doar pe Super RTL si RTL 2, de-acolo am invatat primele cuvinte nemtesti si am prins drag de limba. Nu am idee ce mai difuzeaza in prezent, dar ii pot lauda pentru activitatea 2004-2008.
Pe ce companie ai fost ?
Oricum RTL 2 si SUPER RTL pot fi receptionat pe RCS DIGITAL in unele orase, noroc ca pot sa-l receptionez la liber.

Edited by smokke2, 25 July 2013 - 22:42.


#6
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View Postsmokke2, on 25 iulie 2013 - 22:41, said:

Pe ce companie ai fost ?
Oricum RTL 2 si SUPER RTL pot fi receptionat pe RCS DIGITAL in unele orase, noroc ca pot sa-l receptionez la liber.

Pe vremea aia, in mediul rural unde fiintam eu atunci, nu existau companii de cablu. Pur si simplu facuse tata rost de un receptor + o parabolica si ma uitam si eu la ce era liber. De-aia am vizionat nemtii, ca doar p-aia ii aveam la indemana. :)) Nu regret, asta e ideea.

#7
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Oricum a rams un canal foarte bun.
Il doresc sa fie si in grila UPC DIGITAL.

#8
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Am vizionat Super RTL intre anii 2004-2005, era placut acest canal, chiar daca era in limba germana. Posted Image

Edited by alin632, 26 July 2013 - 11:11.


#9
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Alfa_alfa zicea ca astazi este o porcarie acest canal,difuzand multe seriale marca Disney (nu cele vechi,cele de astazi gen Violetta precum Sonny,Magicienii din Waverly Place),insa difuzeaza si seriale bunicele,cel putin dimineata pana la pranz.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Porcărie nu, dar într-adevăr difuzează câteva seriale Disney noi, dar nu tot timpul.

Chiar are desene Disney vechi (Ex. 'DuckTales'). Şi nu numai.

Dar exagerează cu 'The Fairly OddParents'. Posted Image

Edited by alfa_alfa, 26 July 2013 - 16:45.


#11
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View Postalfa_alfa, on 26 iulie 2013 - 16:44, said:

Porcărie nu, dar într-adevăr difuzează câteva seriale Disney noi, dar nu tot timpul.

Chiar are desene Disney vechi (Ex. 'DuckTales'). Şi nu numai.

Dar exagerează cu 'The Fairly OddParents'. Posted Image
ITI DAU DREPTATE, PT CA AM ACELEASI PARERI CA SI TINE.

#12
REGLURAL

REGLURAL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 02.01.2014
Fain canal

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate