Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Recomandare mouse mai bun si mai sensibil !

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 sirgoofy, on 18 august 2013 - 12:28, said:

Pe cele ieftine trebuia sa le schimb la cateva luni, ca se murdareau si se rupeau, asta nou are aproape 3 ani si arata excelent, nu exista comparatie !

Nu la cateva luni, lunar, dar 2 lei, pe bune ? Nu se merita ? Si ai un mouse pad nou. Nu sint gamer inrait, mai joc, dar asa, nu la nivel inalt, nu am simtit deloc o problema la mouse pad. Nu stiu ce ar putea sa-mi aduca un mouse din asta scump, adica nu stiu ce as vedea in plus. Plus ca se murdareste si eu habar n-am cum pot curata un mouse pad, praful se baga peste tot in panza. La astea ieftine, le inlocuiesti. Vorbesc in necunostinta de cauza, dar nu as da multi bani pentru a-mi testa convingerea. In fond, fiecaruia cu ce-i place.

 shmu, on 18 august 2013 - 12:44, said:

dar pentru cei ce nu au bani e ok si un pad din cele la 2-3 lei

Sau cei care poate au bani, dar nu vor sa ii arunce pe ceva de care nu au nevoie, numai pentru a se da bastani.

Edit: si da, fireste ca panza. Panza + cauciuc.

Si din nou un edit, pentru ca Logitech-ul meu LX710 a inceput sa dea rateuri cu LMB (am inteles ca e o problema generala la Logitech-uri, sau doar la unele), ce m-ati sfatui sa aleg dintre:

http://www.pcgarage....use/asus/wx470/ si http://www.pcgarage....er-3710p-black/ ?

As vrea sa fie wireless (nu suport firul care se misca pe mouse pad, agata marginile tastaturii si ce mai gaseste in drum) si laser (nu de alta, dar nu suport modul stand-by in care intra unii soareci cand nu sint folositi. Tu vrei sa apesi pe buton, dar el doarme. Totodata, nu suport culoarea rosie, albastra, etc. de sub mouse) si am ales asa, ceva pana la 150 lei. Alt criteriu (asa m-am obisnuit si obisnuinta e a doua natura), trebuie sa aiba butoane de inainte/inapoi, cu care sa navighez pe internet.

Asus-ul le are ergonomic, natural, dar e mai scump. In plus are cauciuc pe lateral si mat in rest. Cum dracia asta o am in mana toata ziua, trebuie sa fie ceva care sa-mi faca placere sa ating. Din experienta, cauciucul ala devine lipicios dupa un timp si al naibii daca pot sa-l curat. In plus, feelingul de mat de pe butoane nu stiu daca e asa placut.

Rapoo-ul e glossy (ador asta, e lucios, in place), cred ca se curata usor, prin simpla stergere, mizeria nu prea are unde intra, e considerabil mai ieftin, dar e foarte bombat si nu stiu daca nu ma va deranja la podul palmei. Sint genul de utilizator care prefera claw-grip si nu palm-grip, degetele nu se sprijina pe mouse, de aceea mouse-ul ar trebui sa fie mai degraba plat decat bombat. In plus, butoanele de back/forward nu sint intuitive.

Poate daca mai aveti idei. Merci.

Scuze pentru autorul topicului daca m-am bagat peste el.

Edited by Ion_de_la_Raion, 18 August 2013 - 13:06.


#56
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008

Quote

Sau cei care poate au bani, dar nu vor sa ii arunce pe ceva de care nu au nevoie, numai pentru a se da bastani.
Cum crezi, dar nu e vorba de 'bastanism' aici Posted Image
Cand/ daca o sa incerci un pad de calitate, nu te mai intorci la alea de 3 la 10lei, crede-ma Posted Image

#57
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dar nu am de 3-10 lei, am de 2.

Zice-mi un mouse pad bun.

#58
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
pai asta ar fi minim si asta ar fi decent.

de maus nush ce sa zic... ai mult prea multe pretentii si nu prea ai multe optiuni.

ai putea totusi sa renunti la ideea cu laser, ca doar nu esti masochist sa te uiti mereu in maus...

#59
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu, n-as putea, Daca voi nu puteti renunta la padul de 50 lei, care nu e altceva decat tot o carpa si o guma, eu de ce as renunta la o lumina puternica de sub mouse, care ma deranjeaza ? Plus ca una doua intra in stand-by.

Nici unul din cele doua paduri nu sint bune. Au sigla, care ma distrage. Si le platesc sa le vad sigla ? Eu vreau unul negru complet.

Edited by Ion_de_la_Raion, 18 August 2013 - 23:06.


#60
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
:) mda... Deja vorbesti asa aiurea... Te uiti la monitor si nu la mauspad...
Bafta!

#61
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Acum si spui unde sa ma uit si cum vorbesc, in lipsa de argumente valide. Cum ti-ar pica tie daca ti-as spune ca toti cei care iau carpa pe care isi tin mouse-ul, de 50 lei si peste sint niste fraieri, companiile isi bat joc de ei, ca soarecii gaming sint urati cu spume, arata kitch, mai o manea sa cante la atingere le lipseste, ca toate acele mii de dpi sint gargauni, ca nu te ajuta decat in grafica sin situatii concrete, etc. ? Nu ti-ar pica bine.

#62
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Stie cineva cum rezolv problema asta, ca tocmai mi-am luat unul dintre acesti mousi recomandati:
http://forum.softped...7-nerecunoscut/

Multumesc mult !

#63
marianvu

marianvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.06.2012
salut! de acest mouse
Mouse RAPOO T6

  ce ziceti ,,


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate