Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

M.T.V. România și V.H. 1 Europe ies de sub 'umbrela' MediaPro?

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Absolut nimic, ba chiar l-au stricat mai rău...

#38
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
in 2012 MTV a castigat aproape 1 milion de euro din publicitate , a fost al doilea dupa Kiss TV care a castigat intre 2 si 2,5 milioane

#39
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
2,5 milioane la Kiss? Cred ca baga maxim 100.000 de euro in postul ala. Chiar mai putin...

#40
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Afacerea perfecta, un starv profitabil, nimeni nu-l va inchide, e incredibil.

#41
T7even

T7even

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 25.08.2012

View PostPicoDazore, on 26 iulie 2013 - 09:11, said:


Sigla pe care o postezi in dreptul tau, mi se pare a fi net superior lui Vh1 sau MTv Ro. Probabil este preferat de generatiile mai noi.
Dealtfel VH1 Classic e singurul post de muzica usoara la care ma uit, care prezinta o muzica de calitate mult mai buna, decat celelalte doua mentionate.
Dar fiecare cu preferintele lui.
Pacat, ca  nu exista si un post tv de muzica electronica. Ori poate nu am, aflat eu.

Exista dar pe satelit dancetrippin si flaunt

#42
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Nu inteleg de ce MTV Romania nu a trecut la noua grafica. Cand o sa treaca si MTV Romania la noua grafica la fel ca si celelalte MTV-uri ?

Edited by Robert201, 11 April 2017 - 14:25.


#43
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru că nu are legătură cu restul.

#44
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Stiu ca nu are legatura, dar daca pe 13 Februarie 2014 au putut, de ce nu post si acum ? Maine se face o saptamana de cand MTV-urile Internationale / UK, au trecut la noua grafica si MTV RO inca nu, si totusi reamintesc ca atunci cand se schimba grafica pe cele 4 MTV-uri, se schimba si pe MTV RO, si asta s-a intamplat si pe 1 Iulie 2011, cand a trecut la o grafica mai moderna si mai buna, decat cea actuala.

PS: Am impresia ca in curand se inchide MTV RO, totusi a iesit de la 4 operatori consecutiv, ca sa se introduca canale mult mai bune decat un amarat de MTV Romania.

La Focus Sat a iesit prin Octombrie 2013, pentru ca nu a mai putut fi ridicat.

La UPC a iesit in 1 Septembrie 2014 si a fost inlocuit cu un post SD, dar s-a introdus MTV Live HD pe parcursul lunii ;).

La RCS si DIGI a iesit in 8 Martie 2016 si s-a inlocuit in prima faza cu M4 Sport Europe, dupa care a intrat Da Vinci Learning in locul lui.

La AKTA a iesit in 2 Martie 2017 si s-a inlocuit cu actualul post Cinemaraton, aflat in teste de ceva timp.

Edited by Robert201, 11 April 2017 - 19:56.


#45
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
1.MTV România îl ”închizi” de ceva timp, dar el există bine-mersi, deocamdată doar aici am citit că s-ar închide, deci irelevant.
2.De ce ar schimba grafica ? Cea nouă nu arată deloc bine, deci să o păstreze cât mai mult timp posibil.
3.MTV România nu a fost înlocuit cu Cinemaraton, pentru a fi înlocuit, ar fi trebuit să intre ceva pe aceeași nișă, nu a fost cazul.

#46
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Nu are sperante Robert, nici macar nu merita sa ii raspunzi. Lasa.l in durerea lui.

#47
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
MTV România din câte am văzut avea oricum grafică diferită față de restul și era schimbat chiar des deci sigur nu va adopta grafica MTV-urilor de afară. Dacă un canal există la unul sau la doi operatori asta nu înseamnă că se închide. Sunt mai multe care sunt disponibile așa.

#48
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Oricum e un tonomat :))) Nu e nici o pierdere daca se va inchide :) SI probabil se va inchide in cele din urma, daca nu-l mai preia aproape nici un operator important

#49
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Se inchide un drac, voi credeti ca UPC si RCS sunt singurii.

Nat Geo People care e doar la Telekom s-a inchis?
Outdoor Channel care e doar la Akta si la Orange s-a inchis?
FightBox care e doar la Orange s-a inchis?
DocuBox care e doar la Orange s-a inchis?
Antena International HD care e doar la Orange s-a inchis?

De ce s-ar inchide MTV Ro care e la Orange, Telekom si Ines?!

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pro TV nu mai are niciun interes să țină în viață acest canal.

#51
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Dar închiderea acelor canale nu depinde de noi. Pentru MTV România noi decidem deci este totuși o diferență.

#52
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017

View Postalfa_alfa, on 17 aprilie 2017 - 13:02, said:

Pro TV nu mai are niciun interes să țină în viață acest canal.

Pro TV nu prea mai are nimic in cap de ceva timp. Emisiuni plictisitoare, Sport.Ro transformat intr-un post de filme si seriale, Acasa Gold e vai de el...

Sa transforme Sport.Ro intr-un post de stiri, Acasa Gold sa il inchida. MTV Romania sa primeasca versiune HD, Pro Cinema sa abia si el versiune HD si sa dea mai multe filme interesante.

Edited by ronuquet, 17 April 2017 - 13:14.


#53
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Acasă GOLD ar trebui să rămână numai cu seriale vechi altfel de ce e folosit această denumire? Pro Cinema ar trebui să difuzeze numai filme vechi, sport.ro ar trebui închis. Toate posturile ar merita HD. Antenele au versiune HD pentru orice gunoi, deci...

Edited by Kalman2007, 17 April 2017 - 13:37.


#54
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Pana la urma, dupa rebranding, se intampla ceva cu MTV Ro? Mai e la trustul Pro sau ba? Din ce stiu eu, a ramas doar la Orange DTH, Ines si Telekom...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate