Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Situația financiară și numărul de clienți Orange România

- - - - -
  • Please log in to reply
380 replies to this topic

#37
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
cu Cosmote a fost la 15 euro, acum e la 5. E un pic diferit.

Edited by Florin_lou, 07 May 2014 - 07:24.


#38
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Orange, singurul operator cu un profit net de peste 100 mil. €

http://www.zf.ro/zf-...00-mil-12721530

#39
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014
Pai orange e singurul operator cat de cat serios de la noi, cu toate ca numai folosesc cartela decat pt primit apeluri. Am trecut la digi, am rate multe, trebuie sa reduc costurile :D

#40
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Inseamna ca doar orange si vodafone, ar avea teoretic bani de investit, din profit. Sunt curios, cat pot rezista celelalte companii pe minus. Pana si la UPC se observa o scadere a veniturilor.

#41
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

View Postvio73, on 09 iunie 2014 - 07:26, said:

Orange, singurul operator cu un profit net de peste 100 mil. €

http://www.zf.ro/zf-...00-mil-12721530


Ai uitat sa mentionezi ca asta ii statistica pe 2013. Nu cred ca o sa mai vada ei profituri asa mari in 2014-15 Posted Image

Edited by danzi23, 09 June 2014 - 08:07.


#42
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

Quote

Subsidiara grupului britanic Vodafone a înregistrat pe de altă parte o scădere de 13% a profitului net, la 97,5 mil. euro,
O scadere de 13% e foarte mult. Imi inchipui ce sedinte peste sedinte trebuie sa fie pe la ei acum.

#43
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
eu nu inteleg un lucru - Cosmote a avut din cate imi aduc aminte profit doar in 2012, in rest a fost numai pe minus. RDS e numai pe minus si un minus din ala urias. UPC minus si ei.
Chiar nu exista o entitate care sa controleze chestiile astea? ma gandesc din partea statului - ca imi imaginez ca la grupurile mama e groasa rau treaba...mai putin la ungur

de exemplu la abonamentele DIGI Optim 2 EUR cu TVA - inseamna 1.61 EUR fara TVA. Tariful de interconectare este 0.96c/min. Daca inmultesc 0.96c/min * 200 min iese 1.92 EUR fara TVA. La asta se adauga nelimitatul mesaje si sms in retea plus 3GB de net. Este evident ca acest abonament aduce RDS un mare minus. De ce nu poate fi ca la Arena Leilor :) nu ai profit nu lansezi. profit pentru aceste companii inseamna mai multi bani la bugetul de stat si cel putin in teorie fonduri mai mari pentru Guvern - fond mai mare, baza mai mare de furat, insa ce revine populatiei tot o fi mai mare decat deloc....la asta ma refer.

pentru ca in final numai noi vom avea de pierdut...zero profit va insemna zero investitii si vom ajunge ca in alte locuri unde o convorbire ok cap coada e privita ca o minune
evident ca sunt multumit de abonamentele ieftine, insa mi se pare ca in final numai noi consumatorii vom avea de pierdut

#44
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
ii un pret foarte mic ca sa atraga cat mai multa lume. ceva ce Orange nu isi perminte sa faca din cauza lacomiei lor.

+ nu toata lumea consuma cele 200 min (eu consum cam 100 pe luna) sau toti 3 GB

Edited by danzi23, 09 June 2014 - 11:01.


#45
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014

View Postsind, on 09 iunie 2014 - 10:50, said:

eu nu inteleg un lucru - Cosmote a avut din cate imi aduc aminte profit doar in 2012, in rest a fost numai pe minus. RDS e numai pe minus si un minus din ala urias. UPC minus si ei.
Chiar nu exista o entitate care sa controleze chestiile astea? ma gandesc din partea statului - ca imi imaginez ca la grupurile mama e groasa rau treaba...mai putin la ungur

de exemplu la abonamentele DIGI Optim 2 EUR cu TVA - inseamna 1.61 EUR fara TVA. Tariful de interconectare este 0.96c/min. Daca inmultesc 0.96c/min * 200 min iese 1.92 EUR fara TVA. La asta se adauga nelimitatul mesaje si sms in retea plus 3GB de net. Este evident ca acest abonament aduce RDS un mare minus. De ce nu poate fi ca la Arena Leilor :) nu ai profit nu lansezi. profit pentru aceste companii inseamna mai multi bani la bugetul de stat si cel putin in teorie fonduri mai mari pentru Guvern - fond mai mare, baza mai mare de furat, insa ce revine populatiei tot o fi mai mare decat deloc....la asta ma refer.

pentru ca in final numai noi vom avea de pierdut...zero profit va insemna zero investitii si vom ajunge ca in alte locuri unde o convorbire ok cap coada e privita ca o minune
evident ca sunt multumit de abonamentele ieftine, insa mi se pare ca in final numai noi consumatorii vom avea de pierdut
Operatorii primesc bani si din apelurile primite din alte retele plus costul suplimentar.

#46
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

View Postsind, on 09 iunie 2014 - 10:50, said:

eu nu inteleg un lucru - Cosmote a avut din cate imi aduc aminte profit doar in 2012, in rest a fost numai pe minus. RDS e numai pe minus si un minus din ala urias. UPC minus si ei.
Chiar nu exista o entitate care sa controleze chestiile astea? ma gandesc din partea statului - ca imi imaginez ca la grupurile mama e groasa rau treaba...mai putin la ungur

de exemplu la abonamentele DIGI Optim 2 EUR cu TVA - inseamna 1.61 EUR fara TVA. Tariful de interconectare este 0.96c/min. Daca inmultesc 0.96c/min * 200 min iese 1.92 EUR fara TVA. La asta se adauga nelimitatul mesaje si sms in retea plus 3GB de net. Este evident ca acest abonament aduce RDS un mare minus. De ce nu poate fi ca la Arena Leilor :) nu ai profit nu lansezi. profit pentru aceste companii inseamna mai multi bani la bugetul de stat si cel putin in teorie fonduri mai mari pentru Guvern - fond mai mare, baza mai mare de furat, insa ce revine populatiei tot o fi mai mare decat deloc....la asta ma refer.

pentru ca in final numai noi vom avea de pierdut...zero profit va insemna zero investitii si vom ajunge ca in alte locuri unde o convorbire ok cap coada e privita ca o minune
evident ca sunt multumit de abonamentele ieftine, insa mi se pare ca in final numai noi consumatorii vom avea de pierdut

Dupa logica ta, doat cand aveai 200 min seara si in weekend erau bani de investitii, nu?
Nu le mai duceti grija ca stiu ei ce fac, si profit au destul.A... ca nu stiti voi ce inseamna o pierdere contabila?, asta e altceva. Profit la RDS a fost, este si va fi.

#47
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
asa este...RDS are profit - a avut, are si va avea - imi cer scuze ca mi-am permis sa fac astfel de afirmatii
cat priveste explicatia data de mine - e clar ca nu intelegi nimic ....

daca pentru voi nu este clar ca bani mai putin inseamna automat investitii mai mici, ne pierdem timpul aiurea

#48
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Si bani multi in buzunarele unor directori lacomi si multi, tot la investitii mici se ajunge. Digi e mai nou pe piata telecom si in unele locatii se bazeaza pe roamingul cu Vodafone. Nasol de cei care nici acoperirea Vodafone-ului nu ii ajuta prea mult...

Si sa nu uitam ca RDS nu se bazeaza doar pe serviciile mobile, ci si internet fix & CATV (unde sunt #1 la numarul de abonati).

Edited by danzi23, 10 June 2014 - 10:15.


#49
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
companiile private nu sunt institutii de stat - sa nu cadem in capcana asta
bonusurile sunt stabilite la nivel de grup - nu se iau bani pe sub mana
si nici nu sunt la nivelul la care isi imagineaza multi - sunt mari pentru Romania, insa nu exorbitante...

#50
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Vedem cum economia îşi revine. Persoanele fizice au consumat mai mult. Este o perioadă mult mai bună pentru business

Sursa:
http://www.zf.ro/bus...siness-12936545

Cam optimist Fallacher!Posted Image

Edited by vio73, 16 July 2014 - 06:38.


#51
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Eu la un scurt calcul impreuna cu cativa cunoscuti o sa cotizam vreo 6000 la orange...chiar nu cred ca o sa simta prea rau plecarile spre digi si nici nu cred ca sunt asa multe sau ca cei plecati contribuiau prea mult la veniturile orange

#52
al3xiss

al3xiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.12.2007
Sa stii ca cei care au plecat sunt cei nemultumiti de beneficii, si la orange nemultumitii sunt ceiu cu abonament. De la mine din familie au plecat 4 abonamente si toate peste 10 euro... Aveam pe 2 abonamente beneficiile de la o optiune de 5 euro...

Edited by al3xiss, 17 July 2014 - 19:45.


#53
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Vorbeam strict de bani nu cantitativ oameni...ci venituri

#54
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
eu sunt curios cati din cei care pleaca au cerut vreodata ceva de la compania respectiva - orice operator de la noi, nu numai Orange
e normal daca un client iti aduce un venit, eventual mare, sa nu incerci sa ii dai 5 EUR in loc de 10 EUR - din cate stiu eu aproape de sfarsitul perioadelor minime contractuale sunt sunati aproape toti clientii pentru ofertare - de aici si multitudinea de joburi in retention si telesales
eu personal nu as da Orange si Vodafone pentru nici o alta retea, chiar daca dau mai multi bani

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate