Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

caut firma de optimizare seo

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Salutare

Am un site de mobila si vreau sa gasesc o firma de optimizare seo deoarece eu sunt novice in domeniu si oricum toti trebuie sa ne facem treaba din segmentul care il stapanim.Am incercat sa deslusesc tainele seo dar m-am lasat pagubas foarte repede.
Site-ul are o vechime de aproximativ doi ani,page rank 2 ( a avut trei dar a foat coborat de ceva timp).
Momentan am o firma de seo care se ocupa de el de aproape un an insa din pacate rezultatatele sunt in continua scadere.La inceput aveam de plata cam 300 lei pe luna si acum platesc undeva la 50 lei deoarece au scazut drastic vizitatorii si pozitionarea cuvintelor care ei le administreaza.
Initial cand am angajat aceasta firma avem o medie de 400 vizite pe zi iar acum in jur de 100-150.
Tinand cont ca optimizarea seo nu este un produs cu livrare imediata pot platii (specificat in contract) dupa ce se ajunge la rezultat?In prezent asa lucrez cu respectivii.Au rezultate ii platesc nu au,nu ii platesc.
Cuvintele cheie pentru care doresc aceasta optimizare sunt : mobila bucatarie,mobila dormitor,mobila living,dressing.
Multumesc anticipat pentru sfaturile vostre.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View Postdany_beboide, on 20 iulie 2013 - 11:50, said:


Momentan am o firma de seo care se ocupa de el de aproape un an insa din pacate rezultatatele sunt in continua scadere.La inceput aveam de plata cam 300 lei pe luna si acum platesc undeva la 50 lei deoarece au scazut drastic vizitatorii si pozitionarea cuvintelor care ei le administreaza.

Initial cand am angajat aceasta firma avem o medie de 400 vizite pe zi iar acum in jur de 100-150.
Tinand cont ca optimizarea seo nu este un produs cu livrare imediata pot platii (specificat in contract) dupa ce se ajunge la rezultat?In prezent asa lucrez cu respectivii.Au rezultate ii platesc nu au,nu ii platesc.

Cuvintele cheie pentru care doresc aceasta optimizare sunt : mobila bucatarie,mobila dormitor,mobila living,dressing.

1. Posibil sa fi facut black-seo si astfel ai fost penalizat. La fel si daca nu s-au respectat conditiile ultimelor update-uri la algoritmul Google.
2. Majoritatea vor dori o suma platita in avans, nu totul la final.
3. Sunt keyword-uri generale cu concurenta ridicata. Nu este usor de optimizat pe acestea.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Firmele serioase din domeniu nu vor solicita niciodata plata pt. rezultate, pt. ca acest lucru este imposibil de garantat, iar rezultatele nu se pot vedea intotdeauna in timp real. Pe langa acestea imi este greu sa cred ca si-ar pierde timpul pt. optimizarea unui site, pt. ca mai apoi sa ceara plata strict pt. rezultatele obtinute.

In SEO plata se face pentru:
- Optimizare Onsite (cuvinte cheie, articole, taguri html samd)
- Optimizare Offsite (link building - inscrieri in directoare web, cumparari de link-uri, cumparari de aryicole pe bloguri samd)

Ar mai fi de mentionat ca nu prea ai ce SEO sa faci pt. un site ce are continut slab spre foarte slab sau design care te face sa inchizi PC-ul in momentul in care s-a incarcat site-ul (sper ca nu este si cazul tau, dar cam asta am vazut pe marea parte a site-urilor firmelor mai mici cu mobila).
Cu un buget de 50-300 lei pe luna, pt. domeniul mobilier ai putea avea rezultate mai bune din PPC decat din SEO.
300 lei ar trebui sa ii dai numai pe articole.

Investesti cum trebuie in publicitate ai rezultate pe masura, nu investesti vezi si tu care sunt rezultatele.
Ieftin si bun nu exista, mai ales in SEM.

P.S: cuvintele cheie alese pt. SEO mi se par de prost gust, gaseai cuvinte mult mai nisate pt. domeniul tau si cu o concurenta mai putin acerba.

Edited by gumball3000, 20 July 2013 - 13:08.


#4
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Nu stiu ce au facut dar de la bun unceput i-am aratat statistica de pe analitics si i-am spus ca in urma contractului cu ei sper sa vad inbunatatiri.Nu s-a intamplat asta ci exact pe dos.
Eu mai am doua site-uri de mobila care le-am facut si platit la alte firme care mi-au spus ca pot ajunge la rezultatele cerute de mine doar daca fac ei site-ul de la zero.
In consecinta am dat bani pe ele dar sunt ca inexistente si de aici retinerea mea de a mai plati in avans.

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
In domeniul acesta cam toti cer plata in avans. Nu trebuie sa faci insa prostia de a plati in avans unei firme care nu are publicat un portofoliu in care sa precizeze clar obiectivele si rezultatele atinse.
Daca as fi fost in situatia ta eu m-as fi orientat mai mult catre partea de PPC. Cu niste cuvinte cheie bine alese ai fi avut rezultate mult mai bune la inceput.

Statistica de pe Analytics sa stii ca nu ajuta cu mare lucru, conteaza conversiile si cuvintele cheie pt. care se face optimizarea.
Ca degeaba aveai inainte 1000 unici/luna daca toti intrau pe site-ul tau doar ca sa vada cum arata un birou nu sa si cumpere.

Edited by gumball3000, 20 July 2013 - 13:13.


#6
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013

View Postgumball3000, on 20 iulie 2013 - 13:03, said:

Firmele serioase din domeniu nu vor solicita niciodata plata pt. rezultate, pt. ca acest lucru este imposibil de garantat si nu se pot vedea in timp real. Pe langa acestea imi este greu sa cred ca si-ar pierde timpul pt. optimizarea unui site, pt. ca mai apoi sa ceara plata strict pt. rezultatele obtinute.

In SEO plata se face pentru:
- Optimizare Onsite (cuvinte cheie, articole, taguri html samd)
- Optimizare Offsite (link building - inscrieri in directoare web, cumparari de link-uri, cumparari de aryicole pe bloguri samd)

Pe langa asta, nu prea ai ce SEO sa faci pt. un site ce are continut slab spre foarte slab sau design care te face sa inchizi PC-ul in momentul in care s-a incarcat site-ul (sper ca nu este si cazul tau, dar cam asta am vazut pe marea parte a site-urilor firmelor mai mici cu mobila).
Cu un buget de 50-300 lei pe luna, pt. domeniul mobilier ai putea avea rezultate mai bune din PPC decat din SEO.
300 lei ar trebui sa ii dai numai pe articole.

Investesti cum trebuie in publicitate ai rezultate pe masura, nu investesti vezi si tu care sunt rezultatele.
Ieftin si bun nu exista, mai ales in SEM.

P.S: cuvintele cheie alese pt. SEO mi se par de prost gust, gaseai cuvinte mult mai nisate pt. domeniul tau si cu o concurenta mai putin acerba.

Poate ai dreptate in legatura cu cuvintele cheie insa eu ca si client daca vreau sa-mi fac mobila de bucatarie ce voi tasta pe Google?
Sunt deschis pentru orice tip de publicitate care poate aduce clienti,sunt deschis pentru orice tip de modificare pe site care sa-l faca placut si usor de navigat,etc.
Toate aceste lucruri insa nu le pot face eu pentru ca nu am cunostintele necesare si de aceea vreau sa apelez la o firma de specialitate.
Dar...m-am saturat de tepe.
Daca am voie pot pune numele site-ului aici dar nu am vrut sa para ca publicitate.

View Postgumball3000, on 20 iulie 2013 - 13:12, said:

In domeniul acesta cam toti cer plata in avans. Nu trebuie sa faci insa prostia de a plati in avans unei firme care nu are publicat un portofoliu in care sa precizeze clar obiectivele si rezultatele atinse.
Daca as fi fost in situatia ta eu m-as fi orientat mai mult catre partea de PPC. Cu niste cuvinte cheie bine alese ai fi avut rezultate mult mai bune la inceput.

Statistica de pe Analytics sa stii ca nu ajuta cu mare lucru, conteaza conversiile si cuvintele cheie pt. care se face optimizarea.
Ca degeaba aveai inainte 1000 unici/luna daca toti intrau pe site-ul tau doar ca sa vada cum arata un birou nu sa si cumpere.

Nu imi amintesc exact dar cred ca era o proportie cam de 50-50% intre vizitatorii unici si cei care s-au intors pe site.
Am incercat si ppc-ul facut de o cunstinta care este in domeniu dar nu pot spune ca rezultatele au fost foarte mari.
Ma intereseaza sa duc site-ul sus si sa ramana acolo pentru ca este sursa din care eu traiesc si pot tine cinci oameni pe salarii.
Stiu ca trebuie investit dar treaba asta trebuie facuta de cineva care poate si nu doar crede sau spera ca poate.
Anul trecut m-a contactat un individ de la o firma de seo care s-a batut cu pumnul in piept cu un portofoliu bun si dupa patru luni de munca (oare? )a spus ca renunta ca nu poate avea rezultatele promise.

Edited by dany_beboide, 20 July 2013 - 13:22.


#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Apelezi la firme specializate care au un portofoliu.
Daca apelezi la tot felul de gigei care iti promit locuri pe prima pagina, fara a avea macar un portofoliu, atunci ai toate sansele sa dai banii pe rezultate zero.
Te inteleg ca esti poate specializat pe un domeniu si nu ai mai vrea sa intelegi si fenomenul SEM, insa in astfel de cazuri poti fi cel mai usor pacalit.

Ca si client daca vrei mobila de bucatarie, te asigur ca nu vei cauta doar dupa acele cuvinete cheie, tu ca si firma specializata in mobila poate nu stii asta, dar cel caruia ii dai banii sa te ajute cu promovarea ar fi trebuit sa stie.
Eu as fi investit mai degraba in ceva articole de bun simt, publicate pe site, decat pt. cuvintele pe care le-ai mentionat in acest topic.

View Postdany_beboide, on 20 iulie 2013 - 13:15, said:

Nu imi amintesc exact dar cred ca era o proportie cam de 50-50% intre vizitatorii unici si cei care s-au intors pe site.
Ar fi fost interesant de vizualizat si timpul mediu petrecut pe site si bouncerate-ul, care ar fi spus multe despre cat de bine reprezinta cuvintele cheie specificul si calitatea paginilor din site pe care au aterizat vizitatorii.

Edited by gumball3000, 20 July 2013 - 13:23.


#8
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013

View Postgumball3000, on 20 iulie 2013 - 13:23, said:

Apelezi la firme specializate care au un portofoliu.
Daca apelezi la tot felul de gigei care iti promit locuri pe prima pagina, fara a avea macar un portofoliu, atunci ai toate sansele sa dai banii pe rezultate zero.
Te inteleg ca esti poate specializat pe un domeniu si nu ai mai vrea sa intelegi si fenomenul SEM, insa in astfel de cazuri poti fi cel mai usor pacalit.

Ca si client daca vrei mobila de bucatarie, te asigur ca nu vei cauta doar dupa acele cuvinete cheie, tu ca si firma specializata in mobila poate nu stii asta, dar cel caruia ii dai banii sa te ajute cu promovarea ar fi trebuit sa stie.
Eu as fi investit mai degraba in ceva articole de bun simt, publicate pe site, decat pt. cuvintele pe care le-ai mentionat in acest topic.


Ar fi fost interesant de vizualizat si timpul mediu petrecut pe site si bouncerate-ul, care ar fi spus multe despre cat de bine reprezinta cuvintele cheie specificul si calitatea paginilor din site pe care au aterizat vizitatorii.

Uite ca iti dau un exemplu care imi apare acuma pe anlitics:
vizite 3895
pagini/vizita 8,18
% vizite noi 84,04%
vizitatori diferiti 3557
durata medie a vizitei 2,16 min
afisari pe pagina 32616
rata de respingere 40,80 %
noi vizitatori 15,8% returning 84,2%

Banuiesc ca asta e o statistica pe ultimele 30 zile.
Daca te pot ajuta cu ceva aceste statistici te rog sa-ti dai cu parerea.
Ms

Am voie sa pun site-ul aici?

#9
mishu6969

mishu6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.03.2011
Daca pe tine nu te deranjeaza, pune un link. Ai voie, doar trebuie sa stim despre ce vorbim!
Eu trec mai rar pe-aici, dar daca imi trimiti un PM probabil o sa-mi amintesc.
Pozitionarea pe anumite cuvinte nu ti-o poate garanta nimeni. Decat poate pentru foarte multi bani... Daca s-au facut greseli in trecut sunt greu de reparat acum. A amintit cineva mai sus de black SEO si are dreptate, as mai adauga si over SEO.
Daca vreodata ai fost mai sus inseamna ca nu ala a fost locul tau ci ai fost in mod fortat propulsat acolo. Acum Google este mai atent si te pune unde iti e locul...
Ai posibilitatea sa platesti toata viata o firma SEO sau sa faci o contructie sanatoasa care sa merita sa fie in primele pagini.
Mai gandeste-te si daca te promovezi pe ceea ce trebuie. Asta e principala greseala a webmasterilor....

#10
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Site-ul este www.mobilapecomanda.com
Cand am cumparat acest site el a fost practic o copie de la o cunostinta caruia ii mergea ff bine.
La inceput (aprox opt luni) ne-am ocupat noi cu pozele,continutul si adaugarea lui in diverse directoare si anunturi gratuite.
In cateva luni site-ul a ajuns sa aibe vizitatori si s-a mentinut singur pe pozitii destul de bune fara a se ocupa nimeni de el.
Ce buget de bun simt ar trebui sa-i aloc lunar pentru al urca si tine sus?

Edited by dany_beboide, 21 July 2013 - 14:15.


#11
mishu6969

mishu6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.03.2011
Roaga-i pe baieti sa schimbe toate metadescrierile de la categorii (sa renunte la insiruiri in ele!!!) si sa scurteze meta keywords.  As fi curios daca  "http://www.renovat.r...anta_index.php" este tot al tau...
Mai zi-le ca in banii aia meritai si tu un favicon.
Mai sunt nereguli la prima vedere, dar nu stiu daca are rost sa le zic aici, tinand cont ca tu cauti o firma, nu poti face singur modificari... De fapt, am vazut ca aici nu se prea zic ...
Vei creste greu, foarte greu, nicio firma nu se va prinde pe contract pe rezultate. Asta ar insemna sa le platesti munca abia cand nu mai nevoie de ei ... Adica, niciodata... Posted Image

Editat mai tarziu:

Sa schimbe toate metadescrierile, nu numai la categorii.

Edited by mishu6969, 21 July 2013 - 15:34.


#12
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013

View Postmishu6969, on 21 iulie 2013 - 15:23, said:

Roaga-i pe baieti sa schimbe toate metadescrierile de la categorii (sa renunte la insiruiri in ele!!!) si sa scurteze meta keywords.  As fi curios daca  "http://www.renovat.r...anta_index.php" este tot al tau...
Mai zi-le ca in banii aia meritai si tu un favicon.
Mai sunt nereguli la prima vedere, dar nu stiu daca are rost sa le zic aici, tinand cont ca tu cauti o firma, nu poti face singur modificari... De fapt, am vazut ca aici nu se prea zic ...
Vei creste greu, foarte greu, nicio firma nu se va prinde pe contract pe rezultate. Asta ar insemna sa le platesti munca abia cand nu mai nevoie de ei ... Adica, niciodata... Posted Image

Cu renovat am avut un schimb de link-uri dar cred ca ei ne-au sters din site-ul lor.
Departe de mine sa incerc sa tepuiesc o astfel de firma mai ales in situatia in care optimizarea seo este un lucru care nu se termina niciodata si oricum o firma care iti lucreaza la site au acces sa ti-l si coboare daca nu le platesti.
Cu firma de acum practic platesc cuvintele alese de noi pe prima si a doua pagina evident cu preturi diferite.
Pe data de 24 se face verificarea.
O sa am maine o discutie cu ei si voi vedea in ce directie ma indrept.
Nu stiu sa fac modificarile sugerate de tine dar oricum multumesc.

#13
mishu6969

mishu6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.03.2011

View Postdany_beboide, on 21 iulie 2013 - 15:38, said:

.......
Departe de mine sa incerc sa tepuiesc o astfel de firma mai ales in situatia in care optimizarea seo este un lucru care nu se termina niciodata si oricum o firma care iti lucreaza la site au acces sa ti-l si coboare daca nu le platesti.
.......

Nu este vorba de a tepui. Rezultatele SEO sunt rezultate pe termen lung. Nu sunt un abonament lunar. In spatele rezultatelor se poate ascunde multa munca. De foarte multe ori munca ramane neplatita, clientul intrerupand contractul fie din graba, fie pentru ca are deja rezultate si de ce sa mai plateasca?
La asta m-am referit.
Referitor la optimizarea SEO din site este aproape la nivel de amator. Imi pare rau ca spun asta...

#14
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013

View Postmishu6969, on 21 iulie 2013 - 16:26, said:

Nu este vorba de a tepui. Rezultatele SEO sunt rezultate pe termen lung. Nu sunt un abonament lunar. In spatele rezultatelor se poate ascunde multa munca. De foarte multe ori munca ramane neplatita, clientul intrerupand contractul fie din graba, fie pentru ca are deja rezultate si de ce sa mai plateasca?
La asta m-am referit.
Referitor la optimizarea SEO din site este aproape la nivel de amator. Imi pare rau ca spun asta...

Sunt pe "piata" de 17 ani (legal de 14) si niciodata nu mi-am batut joc de nimeni.
Eu stiam ca optimizarea seo se face permanent pentru ca Google-ul schimba periodic anumite lucruri.
Platile evident ca se vor face in urma unui contract perfect legal si pot fi tras la raspundere.
Stiu ca optimizarea actuala este la un nivel slab si din acest motiv vreau sa schimb firma cu care colaborez.
Daca site-ul merge bine atunci este evident ca-mi vine usor sa platesc firma care practic ma "hraneste".
Este evident ca traim intr-o tara unde sunt multi oameni fara caracter dar nu poti pleca intr-o asociere cu frica de teapa.
Si eu la randul meu am fost tepuit de diverse firme sau persoane fizice si stiu ce presupune acest lucru si mai stiu ca statul nu te apara deloc, intr-un regim juridic de cacao, chiar daca lucrezi cu factura si contract.
Revin cu intrebarea: cam ce buget estimezi lunar pentru ceea ce vreau eu?

Edited by dany_beboide, 21 July 2013 - 16:36.


#15
mishu6969

mishu6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.03.2011
Pentru optimizarea in site mai mic, pentru micile smecherii care sunt la limita, cum ar fi ba un link cumparat ba o listare intr-un director mai exclusivist, mai mare. Nu pot face o estimare.

#16
eerik

eerik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 01.06.2010
dupa cum vad eu:

1. este exagerat folosirea un anchor terms cuvantul "mobila", chiar si "mobila la comanda" (asta deja ajunge ca algoritmul sa penalizeze)
2. siteul are multe backlinkuri insa de pe domenii irelevante, siteuri mici (posibil spam)
3. siteul nu are nici macar un redirect 301 pentri www-non www
4. Page speed aprox 67 - foarte mic
5. duplicate content (insa nu e grav)
6. nu are design atragator, desi pentru aceasta nisa gasesti templateuri frumoase

Primele doua puncte sunt vitale. Dar si ultimul. Ma uit pe siteul tau si nu vreau sa comand nimic, parasesc pagina, in acest mod cresc bounce rate-ul, etc ...

Trebuie sa te uiti cand a scazut numarul de vizitatori, (panda, penguin), ce a facut un saptamanile acelea firma care optimizeaza - si de aici tragi concluzii esentiale. Cum stai cu cuvintele long tail - astea sunt mai importante decat "mobila pe comanda"

Despre firma care optimizeaza nu stiu ce sa zic. Din observatiile de mai sus rezulta ca mie nu-mi place cum lucreaza.

Despre pret: sub 300 lunar pe termen lung (minim 6 luni) nici nu as discuta.

#17
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013

View Posteerik, on 22 iulie 2013 - 09:00, said:

dupa cum vad eu:

1. este exagerat folosirea un anchor terms cuvantul "mobila", chiar si "mobila la comanda" (asta deja ajunge ca algoritmul sa penalizeze)
2. siteul are multe backlinkuri insa de pe domenii irelevante, siteuri mici (posibil spam)
3. siteul nu are nici macar un redirect 301 pentri www-non www
4. Page speed aprox 67 - foarte mic
5. duplicate content (insa nu e grav)
6. nu are design atragator, desi pentru aceasta nisa gasesti templateuri frumoase

Primele doua puncte sunt vitale. Dar si ultimul. Ma uit pe siteul tau si nu vreau sa comand nimic, parasesc pagina, in acest mod cresc bounce rate-ul, etc ...

Trebuie sa te uiti cand a scazut numarul de vizitatori, (panda, penguin), ce a facut un saptamanile acelea firma care optimizeaza - si de aici tragi concluzii esentiale. Cum stai cu cuvintele long tail - astea sunt mai importante decat "mobila pe comanda"

Despre firma care optimizeaza nu stiu ce sa zic. Din observatiile de mai sus rezulta ca mie nu-mi place cum lucreaza.

Despre pret: sub 300 lunar pe termen lung (minim 6 luni) nici nu as discuta.

Salut
Imi sunt necunoscute lucrurile care mi le spui tu dar asta nu conteaza.
Faptul ca le-ai vazut tu sunt o confirmare ca site-ul nu merge bine.
Suma de care spui este decenta.
O sa discut cu ei si vad cum reusesc sa inchei contractul si sper sa fie de acord.
Ulterior o sa caut alt colaborator.
Multumesc de sfaturi.

Atasez lista cu cuvintele cheie care sunt la ei in lucru.
De atunci insa lucrurile au scazut mult si cand i-am cerut socoteala luna trecuta mi-a spus ca au fost in concediu si din cauza asta a picat site-ul.
E posibil sa pice intr-o saptamana de inactivitate?

Attached Files



#18
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011
Salut,
Daca mai este valabil te pot ajuta in optimizarea si promovarea site-ului. Ti-am trimis si un PM.



@GUMBALL 3000

"Firmele serioase din domeniu nu vor solicita niciodata plata pt. rezultate, pt. ca acest lucru este imposibil de garantat, iar rezultatele nu se pot vedea intotdeauna in timp real. Pe langa acestea imi este greu sa cred ca si-ar pierde timpul pt. optimizarea unui site, pt. ca mai apoi sa ceara plata strict pt. rezultatele obtinute.
In SEO plata se face pentru:
- Optimizare Onsite (cuvinte cheie, articole, taguri html samd)
- Optimizare Offsite (link building - inscrieri in directoare web, cumparari de link-uri, cumparari de aryicole pe bloguri samd)"

Cum sa nu solicite plata pentru rezultate? Cum sa fie imposibil de garantat ? Lucrez ca specialist seo si stiu ce vorbesc. Inainte sa dai sfaturi utilizatorilor ce sa faca mai intai intreaba-te pe tine daca ai idee cu ce se mananca acea ramura.

Nu se pierde timpul pentru optimizarea unui site, ti-l piezi tu ca nu sti despre ce e vorba

Optimizare Offsite (link building - inscrieri in directoare web, cumparari de link-uri, cumparari de aryicole pe bloguri samd) - NU SE NUMESTE OPTIMIZARE OFFSITE ci PROMOVARE.

SEO inseamna OPTIMIZARE, link building inseamna PROMOVARE. Ai dovedit prin raspunsurile date ca nu esti in masura de a da informatii corecte si bagi userii in ceata rau de tot.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate