Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Informatii telefonie America

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Probi

Probi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.02.2009
Din start imi cer scuze pentru postarea poate intr-un loc gresit. Am cautat dar nu am gasit nimic mai "aproape" de ceea ce doresc sa va intreb...
Asadar, problema mea este urmatoarea:

Ce operator de telefonie mobila din America are ce oferta (prepaid) in asa fel incat pe numarul de america (eg. Verizone) persoana respectiva sa nu aiba costuri daca este sunata din Romania ?

Eg:
- cartela de la Verizone prepaid de ~40 dolari cu ceva minute nationale (America) incluse. Daca ma suna cineva pe ea din Romania imi ia din minute si credit. Cartela a venit cu tot cu telefon, un Samsung de duzina si e valabila 1 luna.

In consecinta, cei care a-ti fost plecati in America cu Work and Travel poate, ce cartele a-ti utilizat ca voi sa nu aveti costuri, sa plateasca cel ce suna din Romania ? Cei de la Orange imi spun ca teoretic nu trebuie sa existe costuri pe numarul din America, plateste doar cel din Romania pentru ca nu e roaming, e apelare retea mobila din alta tara si intra in minutele internationale (pe cartela Prepaid Orange).

Ma poate ajuta cineva ?

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostProbi, on 19 iulie 2013 - 23:08, said:

Din start imi cer scuze pentru postarea poate intr-un loc gresit. Am cautat dar nu am gasit nimic mai "aproape" de ceea ce doresc sa va intreb...
Asadar, problema mea este urmatoarea:

Ce operator de telefonie mobila din America are ce oferta (prepaid) in asa fel incat pe numarul de america (eg. Verizone) persoana respectiva sa nu aiba costuri daca este sunata din Romania ?

Eg:
- cartela de la Verizone prepaid de ~40 dolari cu ceva minute nationale (America) incluse. Daca ma suna cineva pe ea din Romania imi ia din minute si credit. Cartela a venit cu tot cu telefon, un Samsung de duzina si e valabila 1 luna.

In consecinta, cei care a-ti fost plecati in America cu Work and Travel poate, ce cartele a-ti utilizat ca voi sa nu aveti costuri, sa plateasca cel ce suna din Romania ? Cei de la Orange imi spun ca teoretic nu trebuie sa existe costuri pe numarul din America, plateste doar cel din Romania pentru ca nu e roaming, e apelare retea mobila din alta tara si intra in minutele internationale (pe cartela Prepaid Orange).

Ma poate ajuta cineva ?

Asa e in State, te "arde" mai rau la prepay decat la monthly. E o metoda de a te forta sa treci pe abonament.

Daca esti acolo temporar, gaseste o solutie voip si gata, presupun ca acces la net ai asa ca nu ar trebui sa ai probleme. Daca nu ai smartphone, foloseste laptopul ;)

#3
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012
Bai,din cate stiu nu exista ...
Incearca si AT&T ..dar daca esti temporar,10 zile-20 incearca cum a spus si colegu,ceva voip (skype,etc)

#4
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Incearca Magic Jack.

Sau iti iei un telefon de la AT&T cu 30-40 de dolari si optiunea 10 dolari/100 de minute (pe fix) cu Romania. Din Romania inspre SUA nu stiu o optiune ieftina.

#5
Probi

Probi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.02.2009
Explorez partea cu telefonia mobila tocmai din cauza ca VoIP e de c***t. Internet-ul de la Americiani e de tot rasul, pica de la ei, in Romanica noastra RDS-ul e stabil, rata buna, tot ce vrei. La ei, pauza :)

Mersi de raspuns !

#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
http://www.straighttalksim.com/

45$ pentru nelimitat (evident nu cu Romania, dar include sigur incoming, care te intereseaza pe tine si sa te sune din Romania trebuie sa fie practic gratis). Include internet.

Da-i cu google inainte sa comanzi exact ca sigur exista diferite reduceri, cupoane, etc.

#7
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

View PostRiver_Song, on 20 iulie 2013 - 04:46, said:

Incearca Magic Jack.

Sau iti iei un telefon de la AT&T cu 30-40 de dolari si optiunea 10 dolari/100 de minute (pe fix) cu Romania. Din Romania inspre SUA nu stiu o optiune ieftina.
De acord cu River noi am luat un telefon prepaid,incearca la ,Wallmart sau Target.Nu activa internetul pe telefon pt ca daca prinzi wirelles te poate taxa.daca ai acces la wirelles merge sa pui credit si pe skype,e destul de ieftin pe fix sa suni.

#8
wizzardro

wizzardro

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 335
  • Înscris: 08.03.2004
Sau poti sa iti iei un prepay de la att si ai optiunea de 2$ in zilele in care folosesti tel. De banii astia ai nelimitat sa suni si sms si cred ca si sa primesti apeluri. http://m.att.com/sho...sku4940399.html
Poti sa iti iei doar sim nu trebuie tel . Daca ai un smartphone verifica pe net ca ar trebui sa iti mearga fara nici o pb pe retelele din us.

Edited by wizzardro, 21 August 2013 - 18:03.


#9
ThAce

ThAce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.06.2006
Tocmai am venit din America. Pentru cine vrea internet pe mobil (care ne-a fost foarte util) dar sa si sune in Romania recomand sim-ul H2O Wireless (foloseste reteaua AT&T compatibila cu telefoanele noastre), planul de 50 de dolari. Sim-ul l-am luat de la Best Buy (9-10 dolari) si l-am activat si incarcat pe internet. De creditul INTL inclus poti vorbi peste 3h30 pe mobil in Romania si aparent nelimitat pe fix, totusi pe fix nu a realizat mereu legatura. Am fost sunat din Romania fara probleme. Datele au mers bine, in general HSPA sau 3G, rar EDGE.

Edited by ThAce, 09 September 2013 - 14:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate