Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

DEZAMAGIT de SISTEMUL DE INVATAMANT! (again!)

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
Claiudiu

Claiudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 15.10.2008
Buna, sunt absolvent al unei facultati care apartine de politehnica bucuresti. am dat licenta joi (11 iulie 2013) cu comisie de acolo care au venit la noi la universitate.
Dupa ce am luat nota bine merci, fericit, m-am gandit sa dau la master in continuare in alt oras, cam pe acelasi profil. mi-am facut rost de toate actele necesare inscrierii( mai putin diploma de bac in original care o tin la ei se pare pana la eliberarea diplomei de inginer) dar eu mi-am legalizat-o din timp de 2x deoarece banuiam ca n`o sa mai pun mana pe ea dupa licenta, doar ca singura problema este ca cei de la RECToratul politehnicii sunt asa f*** in r3ct, ca de marti(16.07) si pana ieri(18.07) n-au fost in stare sa semneze niste adeverinte din care sa reiasa nota luata de noi la licenta. Abia azi dimineata au reusit cica, si le-au trimis prin curier.
Facultatea la care vreau sa ma inscriu la master face pana maine inclusiv inscrieri. iar cei de la mine de la univ, au zis ca abia pe luni sosesc adeverintele.
Ca sa vezi, Romanica! Si stau si ma gandesc, de ce oare le`a luat atata sa semneze alea? si de ce le-au trimis tocmai astazi ca sa soseasca luni? cand puteau sa le trimita ieri cand au terminat cu ele? Asta nu cumva ii o strategie de marketing? avand in vedere ca la ei la poli, inscrierile se fac pana in 26-07!!???
Deci eu ce pot face acum? nimic. stau cu mana in c*r, si astept sa vad ce locuri or mai fi in toamna cand incepe a doua tura de inscrieri la master pt locurile ramase libere. si sa fim seriosi, ca toate locurile bugetate se vor ocupa!
E strigator la cer, eu am nota mare la licenta si poate intra altii la master care au nota mai mica si toate actele rezolvate!! Cui pot sa ma adresez sau sa reclam acest fapt? are rost? Ati fost in situatii asemanatoare? Posted ImagePosted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#2
vexatul1987

vexatul1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2013
buna dimineata! magariile astea se intampla la toate facultatile de stat, ba chiar si la unele particulare.
n-ai ce sa faci, trebuie sa suporti pentru ca marea masa de mortaciuni de studenti si organizatiile studentesti ale lui peste prajit nu fac nimic.

#3
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012
Posted Image Esti in romania,la ce sa te astepti?

#4
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 30.03.2006
daca zici ca ai medie mare, mergi la secretariat la masterul unde vrei sa te inscrii si explica-le situatia ca te rezolva si fara adeverinta ca e in interesul lor...

edit: eu am primit adeverinta respectiva la o saptamana dupa licenta...

Edited by khazar, 19 July 2013 - 15:32.


#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
E jale si vai la secretariate in Universitati, ceva de speriat. Stai ca daca vrei orice hirtie iti trebuie semnata fisa aia de lichidare de fiecare data, ca n-ai datorii in nspe mii de locuri (desi puteau bine mersi sa ii puna pe datornici undeva pe o tabla la secretariat, daca n-au auzit de vreo baza de date). Dupa aia ca secretara care se ocupa e in concediu (eventual de maternitate), ca nu e cine sa semneze, ca tot felul de aberatii. Daca nici n-ai facultatea la tine in oras ai pus-o de bani si timp pierdut pe drumuri.

#6
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 06.10.2012
Nu te-ai dus si tu cu o ciocolata la tanti secretara?
5 lei versus nervi.

#7
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

View Post-Diana-, on 19 iulie 2013 - 15:53, said:

Nu te-ai dus si tu cu o ciocolata la tanti secretara?
5 lei versus nervi.
te rog nu mai sadi in mintile tinere mentalitatile astea comuniste.
merci.

#8
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 06.10.2012

View Postdoctorwho, on 19 iulie 2013 - 15:55, said:

te rog nu mai sadi in mintile tinere mentalitatile astea comuniste.
merci.

Bine.
Si daca baiatu asta nu o sa isi ia adeverinta in timp util, o sa fie impacat sufleteste ca nu a contribuit la fenemenul numit ciubuc.

Cu placere.

#9
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
Fenomenul ciubuc a dus la debandada in orice vrei tu in Ro. Te invit la facultatea de litere din Iasi, fara ciubuc stai ca la ratia de zahar pe vremuri.

#10
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 06.10.2012
Atata timp cat interesul tau personal e unul si vrei sa rezolvi ceva, apelezi la orice metoda. Cum nu poti sa o ameninti p-aia cu pistolul si decat sa stai cu ochii in soare, cred ca mai bine apelezi la Milka.
Da na, fiecare face cum vrea.

#11
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
Apelezi la orice metoda? Fix ca-n comunism? Sau capitalism! adica scopul scuza mijloacele.
Ca urmare secretara va incasa mereu ciubuc fiindca asa e frumos ca sa obtii mareata adeverinta. Si alti studenti o vor pati in viitor, in loc sa-si faca datoria angajatii facultatii, platiti de noi, vor astepta spaga ca sa se miste rotitele.

#12
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 06.10.2012
Bine. Voi asteptati si intre timp tanti face adeverinte pt altii.
Nu ai inteles inca( scuze cacofonia) ca scopul scuza mijloacele?
La ce foloseste sa faci tu pe ala care abordeaza caile corecte?

#13
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
Hai ca faci misto fara sa-ti dai seama Posted Image

#14
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Post-Diana-, on 19 iulie 2013 - 15:53, said:

Nu te-ai dus si tu cu o ciocolata la tanti secretara?
5 lei versus nervi.
dare-luare de mita, se pedepseste conform articolului  din codul penal. Nu mai promovati mita

View Postandreim77, on 19 iulie 2013 - 16:15, said:

Apelezi la orice metoda? Fix ca-n comunism? Sau capitalism! adica scopul scuza mijloacele.
Ca urmare secretara va incasa mereu ciubuc fiindca asa e frumos ca sa obtii mareata adeverinta. Si alti studenti o vor pati in viitor, in loc sa-si faca datoria angajatii facultatii, platiti de noi, vor astepta spaga ca sa se miste rotitele.
ehee, spune decanului sau unor profesori mai influenti din specializarea ta si sa vezi ca se rezolva imediat. Nu fac secretarele legea in cazuri d-astea

Trebuia din timp sa te interesezi si sa te apuci de facut lichidarea

Edited by popascu, 19 July 2013 - 16:23.


#15
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View PostClaiudiu, on 19 iulie 2013 - 15:15, said:

Ati fost in situatii asemanatoare?
Tu sa fii sanatos!
Eu a trebuit sa merg cateva saptamani la secretariat in fiecare zi pentru o amarata de adeverinta, am tot fost aburit si dus cu zaharelul....Se poate intampla ca o secretara sa nu te placa si sa abuzeze de puterea ei si prin urmare sa te trolleze la greu in mod intentionat - sa iti faca pierdute actele sau sa te trimita pe drumuri doar asa pentru amuzamentul ei.

#16
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012

View Postdoctorwho, on 19 iulie 2013 - 15:55, said:

te rog nu mai sadi in mintile tinere mentalitatile astea comuniste.
merci.
[ https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/602983_584664474889708_1667503860_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Post-Diana-, on 19 iulie 2013 - 15:57, said:

Bine.
Si daca baiatu asta nu o sa isi ia adeverinta in timp util, o sa fie impacat sufleteste ca nu a contribuit la fenemenul numit ciubuc.

Cu placere.

Ma c*c in obiceiurile voastre medievalo-vasalice. O sa vina unu' cu camera ascunsa intr-o zi, o sa puneti botu' si jap! Va lecuiti instant.

Edited by ParapantaFlavia, 19 July 2013 - 16:49.


#18
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Post-Diana-, on 19 iulie 2013 - 15:53, said:

Nu te-ai dus si tu cu o ciocolata la tanti secretara?
5 lei versus nervi.

View Postdoctorwho, on 19 iulie 2013 - 15:55, said:

te rog nu mai sadi in mintile tinere mentalitatile astea comuniste.
merci.

Exact...e rusinos....da-i 100 de dolari Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate