Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ATI AUZIT DE ,,APARATORII PAMANTULUI''.?

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#37
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostDjMx, on 19 iulie 2013 - 01:14, said:

Care sunt zonele respective, ce obiecte pleaca din ele si unde se duc ?

Ce arata urmele de pe Luna si Mercur ?

-Toate informatiile cerute le gasesti in film,daca insa nu reusesti sa-l deschizi,te informez ca este vorba despre instalatii (arme)necunoscute ce sant in mod normal retrase in permafrost-ul(subteranul) din Siberia,dar care pot revenii la suprafata atunci cand este necesar.Se pare ca nu ,,pleaca obiecte din ele''ci doar probabil ceva raze laser de mare putere.

#38
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Pe toate planetele solide din sistemul nostru solar sunt urme de meteoriti, nimic special aici si ce relevanta are asta in situatia de fata ?

Si la prima intrebare n-ai dat nici un raspuns, ai zis nimic in 3 randuri, bine ca le-ai pus unul sub altul.



@Arayan

Nastyprimul zicea de ceva zone in sistemul solar, nu in siberia.

Edited by DjMx, 19 July 2013 - 01:58.


#39
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View Postandreic, on 19 iulie 2013 - 01:50, said:

Acu 700 ani oamenii nu prea le aveau cu astronomia la modul serios iar obiectele despre ce vorbim... ?

-Pai in mod normal ar trebuii sa intelegi (pricepi) ca acele,,obiecte''nu apartineau oamenilor de acum 700 de ani...asa cum nici una dintre marile ansambluri megalitice;piramidele,Sfinxul,Stonehenge si Avebury,Gizeh,Palenke,Baalbek,etc nu apartineau oamenilor traitori ai acelor vremuri..ci altora mai pregatiti.Dupa cum intrebi si te intrebi insa ,pari a fi un om foarte pregatit dar din pacate numai pentru viata din interiorul sistemului,poate vei intelege insa odata si odata ca majoritatea oamenilor ca tine nu sant neaparat pregatiti si pentru..deconectare de sistem.
Ori tocmai aceasta neputinta a ta de a intelege lucrurile si altfel decat cum le vad majoritatea,te face sa ironizezi iata ori ce gandire scapata din matricea sistemului....,,A studia si a nu gandi este o risipa.A gandi si a nu studia este periculos''


View PostDjMx, on 19 iulie 2013 - 01:56, said:

Pe toate planetele solide din sistemul nostru solar sunt urme de meteoriti, nimic special aici si ce relevanta are asta in situatia de fata ?
-Da asa este numai ca pe toate planetele solide NU exista ..viatza similara cu cea existenta acum pe Terra,existenta in mediu biologic primar adica la suprafata planetei si cu fiinte aflate in faza primara a inteligentei...Pe celellalte planete fie nu exista deloc viata fie aceasta este f. avansata si ca atare retrasa in interiorul planetei iar in acest caz nu mai este necesara protectia ...

Edited by Arayan, 19 July 2013 - 02:52.


#40
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Daca ma uit pe history, cam tot ce tine de evul mediu a fost facut de extraterestrii, si chiar ci Hitler a folosit tehnologia extraterestra ca sa faca rachete V1 si V2. Penibil, la fel au zis si de piramide dar de ce nu o luam pe alta cale : poate oamenii de pe atunci nu erau asa prosti pe cum ii credem noi si au reusit sa faca piramidele prin mijloace stiute la acea vreme, la fel si cu taiatul blocurilor de piatra dar na :)
Sti cum e, in evul mediu, cand ciuma a rapus Europa, oamenii nestiind cum sa reactioneze pentru ca nu au gasit o explicatie pentru acea boala, au inceput sa spuna ca este furia lu dumnezeu + ca au mai ucis sute de oameni pe care i-au acuzat de vrajitorie.
La fel facem si noi acuma, daca nu putem gasi o explicatie logica.....

[ http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9qhtgr9cj1qbilvco1_400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tot timpul dam vina pe ei pentru ca noi credem ca oamenii din trecut au fost niste prosti. Si cu acele sfere metalice imi cam miroase a facatura.... dar na, history channel, what do you expect ?

#41
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,958
  • Înscris: 14.08.2006
Oamenii din trecut cu siguranta erau mai avansati ca noi chiar daca nu aveau internet si gadgeturi quad core. Noi suntem o generatie degenerata si ne credem buricul pamantului, dar de fapt suntem foarte departe de realitate. De ce vrem noi neaparat sa credem ca suntem singurii din galaxie? Extraterestrii nu au nevoie sa ne faca rau, probabil se uita la cat de batuti in cap suntem si vor sa ne ajute..dar noi ne credem cei mai tari si luam totul la vrajeala..asa dupa cum se vad si comentariile in jurul topicului.

#42
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@Andreysc7: daca-ti miroase a facatura, ai posibilitatea sa mergi sa verifici pe cont propriu. Dar sunt convins ca n-o vei face, ci vei gasi scuze: ba n-am bani, ba n-am timp, ba nu ma lasa mami si tati sau prietena/nevasta dupa caz.

Edited by SOCRATE_MMXII, 19 July 2013 - 08:05.


#43
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012

View PostSOCRATE_MMXII, on 19 iulie 2013 - 08:02, said:

@Andreysc7: daca-ti miroase a facatura, ai posibilitatea sa mergi sa verifici pe cont propriu. Dar sunt convins ca n-o vei face, ci vei gasi scuze: ba n-am bani, ba n-am timp, ba nu ma lasa mami si tati sau prietena/nevasta dupa caz.

Bani - am
Timp - foarte mult timp liber
mami si tati nu ma lasa - nu au ei treaba Posted Image

Dar tu de unde sti ca e adevarat ? Posted Image ai fost si ai vazut cu ochii tai ? Sau na, tu orice vezi la televizor crezi Posted Image. La fel si cu pozele care "cica" sunt facut pe Marte. Aceleasi peisaje gasesti si in zonele aride de pe terra, dar na, daca apare pe site-ul de la NASA inseamna ca asa e Posted Image. pozele alea puteau sa fie facute oriunde pe Terra si dorind sa vada cat de credula lumea probabil au zis "hai sa le punem pe site-ul nostru (NASA) si sa zicem ca au fost facute pe marte" . Dar na, fiecare cu ideile lui Posted Image

Edited by Andreysc7, 19 July 2013 - 08:19.


#44
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@Andreysc7: pai si teoriile stiintifice se prezinta la TV si p-alea le crezi, p-asta de ce n-ai crede-o?
Bani sa verifici teoriile expuse in media nu ai, dar in schimb, asta poti s-o verifici si s-o documentezi, unde mai pui ca poti face bani frumosi de pe urma ei.
O documentezi frumos si apoi vinzi materialul televiziunilor, care-s ferm convins ca se vor bate pentru ele, mai ales DACA tu ai dreptate.

#45
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Am vazut episodul. Poate e adevarat, poate nu. N-am fost acolo sa vad. Totusi, daca vine un meteorit, ar fi bine sa fie adevarat sistemul asta...

#46
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,126
  • Înscris: 04.02.2011

View Postonlyone, on 19 iulie 2013 - 00:38, said:

nu va temeti, sunteti in deplina siguranta. aparatorii pamantului se numesc AVENGERS
filmul a rulat la cinema in primavara. acum in 3D pe bluray.

[ http://hdonline.ro/wp-content/uploads/2013/01/299788-Sepik.jpg?6b4d47 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mulțam fain, știu la ce mă uit diseară :coolspeak:

Ah, și pe ăia în Siberia i-am trimis eu, au eșuat deoarece au fost mituiți de localnici cu vodcă și ciuperci halucinogene. Nu știu dacă merită să trimit pe alții.

View Postzerobitsunt, on 19 iulie 2013 - 00:40, said:

atat ai zis bine. asta e analogia. n-am vorbit nimic de creatie pretenashule. nu inca
Ăștia de-i trimit acuma n-or să mai creeze nimic, că m-am scârbit. La ultima creația v-am dat vinul, l-ați falsificat, v-am dat pământ, l-ați f*tut, v-am dat iarbă, ați interzis-o, data viitoare o să-i trimit să vă facă un deșert :w00t:

#47
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012

View PostSOCRATE_MMXII, on 19 iulie 2013 - 08:33, said:

@Andreysc7: pai si teoriile stiintifice se prezinta la TV si p-alea le crezi, p-asta de ce n-ai crede-o?
Bani sa verifici teoriile expuse in media nu ai, dar in schimb, asta poti s-o verifici si s-o documentezi, unde mai pui ca poti face bani frumosi de pe urma ei.
O documentezi frumos si apoi vinzi materialul televiziunilor, care-s ferm convins ca se vor bate pentru ele, mai ales DACA tu ai dreptate.

La fel de mare le-a fost mirarea in nu stiu ce comuna cand au vazut ca masina urca la deal singura, pe cand ea cobora, ca panta era doar o iluzie (si nu te gandi la panta foarte abrupta, cu cateva grade) . Acuma depinde cum privste fiecare problema :) . Pana nu demult, extraterestrii "existau" doar pe teritoriul SUA. Dupaia ce au zis "ba stai ca bate la ochii, ca europenii sunt putin mai destepti asa ca hai sa facem si acolo niste documentare ca sa nu zica lumea ca se intampla doar aici" :)

#48
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011
Cu meteoritii sunt de acord, dar cu extraterestrii, ba.
Asa cum spunea cineva mai sus, cred ca persoane inteligente de pe pamant, cauta sa manipuleze credulitatea-naivitatea unui intreg spectru de persoane din diferite categorii sociale si domenii de activitate. Noua Ordine Mondiala, joaca un rol decisiv in acest sens.
Voi crede in autenticitatea UFO, cand cineva va reusi sa creeze cel mai simplu computer, aruncand intr-un carusel inchis toate componentele acestuia, invartindu-l cat vrea el, apoi aplicandu-i un Big Bang, daca se poate cosmic, va scoate la iveala computerul gata creat si in perfecta stare de functionare.

#49
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@Andreysc7: lasa invarteala dupa deget. Spune ca n-ai chef sa mergi si cu asta basta. Simplu.

@Andreysc7: fenomenul OZN e la scara planetara de mii de ani, nu doar de cand a aparut SUA pe harta lumii.

@PicoDazore: ce-are fenomenu' OZN de-a face cu BB?

Edited by SOCRATE_MMXII, 19 July 2013 - 09:06.


#50
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,613
  • Înscris: 07.02.2003

View PostArayan, on 19 iulie 2013 - 02:47, said:

acele,,obiecte''nu apartineau oamenilor de acum 700 de ani...asa cum nici una dintre marile ansambluri megalitice;piramidele,Sfinxul,Stonehenge si Avebury,Gizeh,Palenke,Baalbek,etc nu apartineau oamenilor traitori ai acelor vremuri..ci altora mai pregatiti.
Care "altora" ? Posted Image

View PostAndreysc7, on 19 iulie 2013 - 03:49, said:

Daca ma uit pe history, cam tot ce tine de evul mediu a fost facut de extraterestrii, si chiar ci Hitler a folosit tehnologia extraterestra ca sa faca rachete V1 si V2. Penibil, la fel au zis si de piramide dar de ce nu o luam pe alta cale : poate oamenii de pe atunci nu erau asa prosti pe cum ii credem noi si au reusit sa faca piramidele prin mijloace stiute la acea vreme, la fel si cu taiatul blocurilor de piatra dar na Posted Image
Sti cum e, in evul mediu, cand ciuma a rapus Europa, oamenii nestiind cum sa reactioneze pentru ca nu au gasit o explicatie pentru acea boala, au inceput sa spuna ca este furia lu dumnezeu + ca au mai ucis sute de oameni pe care i-au acuzat de vrajitorie.
La fel facem si noi acuma, daca nu putem gasi o explicatie logica.....

[ http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9qhtgr9cj1qbilvco1_400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tot timpul dam vina pe ei pentru ca noi credem ca oamenii din trecut au fost niste prosti. Si cu acele sfere metalice imi cam miroase a facatura.... dar na, history channel, what do you expect ?
Corect Posted Image Facaturi la tot pasul pentru ca niste incompetenti nu isi explica unele lucruri :lol: Da niciunul din fanii visatorilor nu se intreaba macar odata... si unde sunt aia ? :)

#51
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012

View PostSOCRATE_MMXII, on 19 iulie 2013 - 09:03, said:

.....

Cum zici tu :)

#52
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostDjMx, on 19 iulie 2013 - 01:56, said:

@Arayan

Nastyprimul zicea de ceva zone in sistemul solar, nu in siberia.
-Eu nu am dorit sa deschid discutia privind zone la fel de ciudate din sistemul solar pentru ca daca ti-as spune ca :-Luna nu prea e luna,ca toate planetele mai putin Venus au fost candva (sau mai sant inca) locuite,ca Marte este deja ,,varianta B''pentru unii pamanteni mai pregatiti ca tine si ca mine,ca soarele nu e prea ...cald ci doar luminos,ca Pamantul nu se prea invarte in jurul soarelui,etc,etc.atunci vei zice desigur ca nu crezi decat ce vezi,asa ca de aceia am renuntat la a-ti raspunde si la acea intrebare.Sa nu-mi spui insa ca in viatza nu te cuprinde cateodata un pic disperarea atunci cand iti pui cate o intrebare,,prosteasca''si nu prea,cu privire la cine esti,de ce esti,cum de esti,care e rostul vietii tale,si iata nu gasesti raspunsuri cat de cat acceptabile chiar daca apelezi la marile genii umane.Parerea mea in acest caz este ca EI nu doresc ca noi sa cunoastem prea multe deodata,si asta pentru a nu intra cumva in panica si a ne pierii astfel cheful de aceasta viatza...si mai cred eu ca tot din aceasi motiv tzin ascunse si acele arme strategice din Siberia dar si de prin alte locatii de pe planeta sau de prin inprejurimi-le ,,fermei''...

Edited by Arayan, 19 July 2013 - 09:38.


#53
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
deci deci deci  :D
ORICE ITI IMAGINEZI EXISTA!  ia-o p'asta!
alienii exista. noi suntem alieni pentru ei cum si ei sunt pentru noi

#54
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postzerobitsunt, on 19 iulie 2013 - 09:36, said:

deci deci deci  Posted Image
ORICE ITI IMAGINEZI EXISTA!  ia-o p'asta!
alienii exista. noi suntem alieni pentru ei cum si ei sunt pentru noi
DAFUQ I just read?

Stimabile, ti-am mai spus ca te cauta doctorii sa-ti dea medicamentele.

@Andreysc7: te fute-o lene. Stiu.

Edited by SOCRATE_MMXII, 19 July 2013 - 09:41.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate