Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

ATI AUZIT DE ,,APARATORII PAMANTULUI''.?

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#127
Ixtl

Ixtl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 27.04.2006

Quote

Cum naiba ar putea fotonii, care nu au masa, sa devieze ditamai asteroidul nu-mi dau seama ...
Efectul Yarkovski. Posted Image

Quote

Mi se pare o prostie , dar na, trebuie sa ii ascultam pe toti Posted Image , nu ?
Nu e o prostie deloc, insa e o solutie careia i trebuie o perioada mare de timp pentru a functiona eficient, si al carei rezultat final, i.e. deviere e dificil de calculat. Nu imposibil.

Edited by Ixtl, 22 July 2013 - 11:35.


#128
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ia citeste tu putin ce-i scris in link-ul ala si o sa vezi care-i cauza deviatiei.



View PostAndreysc7, on 22 iulie 2013 - 09:39, said:

Mi se pare o prostie , dar na, trebuie sa ii ascultam pe toti :) , nu ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S--bcSxDTqE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Culmea e ca daca citesti link-ul pus Ixtl o sa vezi ca inca nu se stie exact cat de puternic e acel efect si ca de fapt ar putea sa fie vorba de alte forte implicate p'acolo, dar nah, luam in seama ce ne convine.

Edited by DjMx, 22 July 2013 - 16:16.


#129
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012




-Se observa o tendinta generalizata de a se despica mereu ,,firul in patru'' a micilor detalii,ocolindu-se insa parca cu o foarte mare grija raspunsurile directe,chiar daca acestea sant mai  transante,mai neconformiste,desigur sub forma unor pareri personale,si asta pentru ca nu putem aduce (inca) dovezi concludente in astfel de cazuri dar nici ce ne povestesc strabunii sau localnicii nu prea ne vine a crede.Pana la urma asteptam totusi parerile personale cu referire directa la cazul descris sau altele asemanatoare,pareri care intarzie sa apara...
Iata una personala ;
-Ne place sau nu, trebuie sa ne impacam cumva cu ideia ca nu am evoluat singuri,ca am fost ajutati sa evoluam dar nu de pe prima treapta a evolutiei asa cum zicea baciul Darwin,ci dupa ce ne-au creat EI dupa chipul,asemanarea,logica,ideologia,stiinta si credinţa LOR.Nu vom sti poate nici odata rostul acestei creatii pentru ca vorba romanului ,,nu-i treaba magarului sa stie ce face stapanul''.Dar daca tot ne-au creat se pare ca au chiar o mare nevoie pe undeva de noi,sau de ceva ce putem produce doar noi si EI nu pot(sau nu mai pot) produce...Asa as vedea eu motivul pentru care s-au ostenit sa creeze si sa ascunda de noi in pamant aceste sisteme de aparare,care iata din cand in cand atunci cand resar din permafrost si isi fac pront si si foarte constiincios datoria,distrugand cate un corp strain,reusesc sa ne faca si părul..măciucă..Tehnic vorbind si eu sant de acord cu parerea user-ului Nastyprimul cum ca acele tunuri nu folosesc proiectile ci raze, unde,sau radiatii distrugatoare inca necunoscute noua .

Edited by Arayan, 24 July 2013 - 13:24.


#130
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

View PostDjMx, on 22 iulie 2013 - 01:29, said:

Doamne ce idee Posted Image
Cum naiba ar putea fotonii, care nu au masa, sa devieze ditamai asteroidul nu-mi dau seama ... Posted Image
E mai complicat dar fotonii au masa... inertiala (statica nu au) Posted Image Altfel cum iti explici ca poti taia metale cu laserele...
Bine e stupida ideea cu folosirea lor la mutare de asteriod... eu cunosc o singura varianta ce pare functionala, montarea unor motoare pe asteroid care sa mearga un timp si sa modifice putin orbita, e suficient.

#131
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View PostArayan, on 24 iulie 2013 - 13:22, said:

-Se observa o tendinta generalizata de a se despica mereu ,,firul in patru'' a micilor detalii,ocolindu-se insa parca cu o foarte mare grija raspunsurile directe,chiar daca acestea sant mai  transante,mai neconformiste,desigur sub forma unor pareri personale,si asta pentru ca nu putem aduce (inca) dovezi concludente in astfel de cazuri dar nici ce ne povestesc strabunii sau localnicii nu prea ne vine a crede.Pana la urma asteptam totusi parerile personale cu referire directa la cazul descris sau altele asemanatoare,pareri care intarzie sa apara...
Greu de gasit o fraza in care se bat lucrurile cap in cap mai dihai ca-n zicerea de mai sus

#132
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View PostArayan, on 24 iulie 2013 - 13:22, said:


Pana la urma asteptam totusi parerile personale cu referire directa la cazul descris sau altele asemanatoare,pareri care intarzie sa apara...

Tu chiar nu vrei sa intelegi ca gresesti. Gandacii sunt peste tot si manipuleaza documentarele tale. Uita-te pe youtube si o sa gasesti dovezile. S-a facut si un film cu Will Smith in care ii prezinta. Si prezinta si organizatia care interactioneaza cu ei.

#133
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Posteugeniusro, on 22 iulie 2013 - 04:57, said:

Nu poti lua de bune declaratiile unor localnici, care de regula sunt niste tarani retarzi, eu am facut armata pana in 89' si o perioada am fost detasat la o unitate de radiolocatie langa Miercurea-Ciuc pe Muntele Mare.
In vale la 5-6 km de unitate era un sat mic si am aflat cu stupoare odata cand am intrat acolo sa beau o bere ca la noi in unitate avem un aeroport subteran din care ies elicoptere noaptea cand le opreste lor curentul ca il consumam noi pe tot Posted Image
Singurul lucru real era ca intradevar aveau program la curent, cum dracu nu auzisera ca in toata tara se oprea curentul nu stiu, in unitatea militara evident ca nu se oprea curentul si cand la ei era intuneric sus pe munte se vedea lumina, nefiind stare de razboi nu se tinea nici un fel de camuflaj, dar unde dracu au vazut ei elicoptere zburand din munte nu stiu.
Si f bine acei cilindrii ar putea fi ai armatei ruse, si s-au scufundat in permafrost.
Nemaiexistind posibilitatea sa le scoata, fiind posibil f grele. Si nefiind atit de valoroase.
Or fi recipiente de stocare a ceva substante, poate banalul gaz lichefiat.
Iar vreunul o fi explodat.
Dar in toata aceasta interpretare a mea, exista un ...dar...
SINT DE 700 DE ANI.

#134
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Aia cu pictatul pietroaielor din spatiu mi se pare cula rau!
As manca o shaorma, m-ati starnit imens!

#135
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View PostNASTYPRIMUL, on 26 iulie 2013 - 01:00, said:

Si f bine acei cilindrii ar putea fi ai armatei ruse, si s-au scufundat in permafrost.
Nemaiexistind posibilitatea sa le scoata, fiind posibil f grele. Si nefiind atit de valoroase.
Or fi recipiente de stocare a ceva substante, poate banalul gaz lichefiat.
Iar vreunul o fi explodat.
Dar in toata aceasta interpretare a mea, exista un ...dar...
SINT DE 700 DE ANI.

Acum 700 ani ma indoiesc ca avea armata rusa asa ceva, dar a vazut cineva cilindrii aia ? si cum ia datat ?
Si apropo de permafrost, stiti ce inseamna ? e zona de pamant de la suprafata care este supus ciclului de inghet- dezghet si care este destul de mare 1-2 m in Siberia datorita frigului extrem, creeaza probleme fundatiilor la constructii si solutia tehnica este fie sa se faca fundatie pe piloni fie se fac constructii pe fundatii usoare, nu confundati permafrostul cu o mlastina.
Faptul ca ajung frecvent meteoriti in atmosfera terestra este sigur din fericire marea majoritate fie se consuma arzand la intrarea in atmosfera fie sunt prea mici pentru a crea probleme, probabilistic unul mai mare vine la 100 ani (genul celui de la Tunguska), iar unul ca cel care a format golful Mexic la cateva zeci de mii de ani, unul de genul acela ar fi deranjant, dar depinde unde cade, daca cade in America nu ne deranjeaza deloc ca noi avem euro acum. :)

#136
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Nu i-a datat nimeni.
Populatia din zona spune ca au aparut in urma cu 700 de ani.
Si fenomenele pe care le spun oamenii, gen fascicule de lumina ce ies din regiunea unde sint ele, e din oralul autohton.

#137
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Zona siberiana este destul de nordica, fasciculele de lumina este posibil sa fie aurora boreala de fapt.

#138
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
Inchipuiti-va cam ce s-ar fi intamplat daca acei ,,aparatori,, misteriosi ar fi lasat acele arme pe mana lui Homo-Sapiens..

#139
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Da' putin ce are, sughite?

#140
tacconi

tacconi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 17.01.2015
Eu personal cred ca fiecare civilizatie la un moment dat se autodistruge din cauza tehnologiei avansate sau a faptului că seacă resursele planetei!
Probabil ca piramidele ,sfinxul, etc sunt de fapt constructii ale unor civilizatii f avansate tehnologic demult apuse, sau care a migrat pe lună lăsând pământul pt noi (buricul)! Cand spun noi, înseamnă că a avut loc o altă evolutie prin care am aparut noi, dacă ei au intervenit nu stiu dar sunt singur că nu suntem prima civilizatie de pe acest pământ, eu cred că pământul se regenereaza

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate