Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Motorola Moto X 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
343 replies to this topic

#37
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cred ca va face iluzii cu preturi de 1300-1400 lei.
Poate Google se va implica serios si va avea grija ca telefonul sa ajunga la preturi decente si prin partile astea, dar daca este sa ne luam dupa modelele precedente de la Moto, nu il vad sub 1800 lei.

Poze si benchmark-uri:

http://www.androidpo.../21/att-moto-x/

"As you can see, the Moto X absolutely destroys the competition in graphics tests, which is very impressive (the purple line is what we're comparing here). The S4 is missing from the chart, but this site has tested it, and it still comes in lower (6660 points). This is most likely due to 720p vs 1080p, meaning the phone has fewer pixels to manipulate on the screen compared to 1080p."

Telefonul este super ok asa cum a fost conceput, in principu un telefon accesibil ca pret care sa se bata cu iPhone. Telefonul de baza in America, cam asta vrea Google de la Moto X.
Pentru cine vrea Galaxy S4 killere, mai trebuie sa astepte. Sunt sigur ca Moto\Google lucreaza la ceva extrem cu 4 nuclee, ecran 5" etc.

Edited by antinVidia, 22 July 2013 - 15:40.


#38
AIVV

AIVV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 13.02.2011

View PostantinVidia, on 22 iulie 2013 - 15:35, said:

Cred ca va face iluzii cu preturi de 1300-1400 lei.

Eu ziceam ca nu as da mai mult de 1300 ron pe el, acum ca pretul la lansare o sa fie unul destul de mare, asta e alta treaba.

#39
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostantinVidia, on 22 iulie 2013 - 15:35, said:

Cred ca va face iluzii cu preturi de 1300-1400 lei.
Poate Google se va implica serios si va avea grija ca telefonul sa ajunga la preturi decente si prin partile astea, dar daca este sa ne luam dupa modelele precedente de la Moto, nu il vad sub 1800 lei.
Eram dispus să dau 2000-1800 pe el dar numai dacă-i puneau baterie de MAXX. Așa să-l păstreze sănătoși dacă după lansare tot în 1800 va rămâne, cam ca RAZR i care e prea scump raportat la compertiție

#40
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Pacat ca nu poti scoate bateria. Nu inteleg de ce fac telefoane la care nu poti. Dupa 1 an la unele modele e o diferenta imensa.

#41
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Interfata camerei.
Cu un swipe la dreapta accesezi meniul de setari si swipe la stanga accesezi galeria foto, apasand pe ecran poti face o singura poza sau tinand apasat poti face mai mult in modul burst.
Se vede in meniul de setari o icoana SLO, o sa poata filma slow-motion.

[ http://androidandme.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/07/nexusae0_wm_0009_thumb1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://androidandme.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/07/nexusae0_wm_0008_thumb1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://cdn.pocketnow.com/wp-content/uploads/2013/07/Screen-Shot-2013-07-23-at-11.18.44-.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://pocketnow.com/wp-content/uploads/2013/07/Screen-Shot-2013-07-23-at-11.20.23-.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Între timp droizii din Statele Fraiere ale Americii or să aibă baterie de 3500 mAh. Numai Sony s-ar părea că ne mai servește cu 3000 pe Honami-ul ăla cu cameră de 20 MPx. În mod sigur europenii nu o să pupe așa baterie de la Moto că noi suntem în Asia, vecini cu China și e greu să transporți cu FedEX-ul peste lacul Atlantic.

#43
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Au aparut si zvonuri in legatura cu pret: http://www.phonearen...rom-299_id45607

#44
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
S-au anuntat noile modele droid si se pare ca au o parte din functiile pe care le avea avea si moto x, cum ar fi clear pixel camera si un soc modificat. Pret la liber: 500$, 600$, 700$ (desi ideea e sa le iei la abonament de 2 ani ce duce la: 100$, 200$, 300$). Nu cred ca o sa le vedem la un pret decent la noi, cred moto x are acest scop.

Edited by Shade14, 23 July 2013 - 20:51.


#45
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View PostShade14, on 23 iulie 2013 - 20:50, said:

Nu cred ca o sa le vedem la un pret decent la noi
Nu o sa le vezi deloc, stai calm, alea sunt pentru Verizon.

#46
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Pot sa le scoata la noi, doar ca nu vor fi numite droid.

p.s stiu ca au licenta de la lucas pentru marca droid

#47
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4UispSr7hLM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AX3GITbTj0c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qqykqKygO80?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


http://www.droid-lif...mily-of-phones/


The displays on the ULTRA and MAXX are definitely OLEDs. Colors are crazy vibrant, so if you like OLEDs, you’ll probably like these.
Motorola rep did mention these as being “Motorola OLED” displays. In other words, they are the only ones using them.
The ULTRA is insanely thin.
Someone at our press table asked about the bootloader – yes, it’s locked on all of them.
Browsing around the phones showed no substantial lag or annoyances. All devices seemed very smooth and polished. Can probably thank this new X8 computing thingy.
None of these phones have microSD card slots.


Ar fi frumos sa avem display OLED si pe MOTO X.
Nu imi place ca au mers pe spate glossy la ULTRA si MINI. MAXX parea cea mai buna alegere. Spatele este de kevlar (soft touch) si se lauda cu o baterie care tine 48 de ore.

Edited by antinVidia, 24 July 2013 - 16:02.


#48
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Ce ma mira la varianta mini e ca are acelasi hardware ca celelalte, in sfarsit un mini care nu e mai slab.

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Europenii pot profita nu de 3000 ci de 4000mAh. Oppo find 7. Snapdragon 800 la 2.3 GHz. Pacat ca nu mai pot eu astepta pana atunci...

#50
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Sunt foarte masculine telefoanele, vor prinde la gagii mai ales că în SUA iPhone va avea intefață de gay cu curcubee și ponei. La gagici nu cred că va prinde. Mă bucură să văd un telefon de 4,3 inch cu atâta putere de calcul ca unul de 4,7-5 inch. E un adevărat mini iar dacă o să coste rezonabil o să le dea peste bot la celelalte serii mini dar mai slabe. Acum sincer, One mini costă prea mult pentru ce oferă.

Dacă există un real dezavantaj al telefoanelor astea acesta se numește bootloaderul care e blocat dat fiind că le comercializează Verizon. Oricum, și dacă scapă de numele droid și se vând în Europa, tot o să aibă bootloaderul blocat. Posted Image

Îmi place designul Droid afară de kevlarul lucios. Oricum, Maxx-ul e fenomenal. Posted Image

Lansarea modelelor ăstora înseamnă sfârșitul updateurilor pt XT910 (Razr) și, probabil, un 4.2 întârziat pt XT925.

Edited by tzotzolyno, 24 July 2013 - 18:58.


#51
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006

View PostShade14, on 23 iulie 2013 - 20:50, said:

S-au anuntat noile modele droid si se pare ca au o parte din functiile pe care le avea avea si moto x, cum ar fi clear pixel camera si un soc modificat. Pret la liber: 500$, 600$, 700$ (desi ideea e sa le iei la abonament de 2 ani ce duce la: 100$, 200$, 300$). Nu cred ca o sa le vedem la un pret decent la noi, cred moto x are acest scop.

View PostMrNeo, on 24 iulie 2013 - 01:51, said:

Nu o sa le vezi deloc, stai calm, alea sunt pentru Verizon.

Adica la liber nu se poate lua DROID MAXX ?

#52
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View Postandrei_andyground, on 24 iulie 2013 - 22:26, said:

Adica la liber nu se poate lua DROID MAXX ?
Nu, se vinde doar de Verizon, adica un fel de Orange / Vodafone / Cosmote de America.

Cum Europa nici macar nu va vedea aceste modele, nici nu stiu de ce se mai pomenesc pe aici, mai mult ca e topic de Moto X si nu "ce mai lanseaza motorola in ziua de azi"...
Deci total offtopic..

P.S.: Au fost cazuri in care unele persoane din Europa au luat telefoane pentru Verizon (sau alt carrier american) de pe eBay.
Asa ca daca cine chiar vrea unul, asta ar fi solutia. (In caz ca nu aveti pe cineva in SUA sa va ia asa ceva...)

#53
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Ideea e că un XT910 (Razr) cu TIOMAP dual core și 1GB de ram se mișcă binișor pe JB (fără root and shit). La fel și XT925 (Razr HD) sau XT890 care e RAZR i. Noile telefoane din seria Droid și Moto X care cumva se bazează pe ele și pe XT925 nu au cum să se miște prost mai ales că au acum ceva GPU homemade ș 2 GB de RAM. Ecranul Moto X sigur va fi OLED dar nu știu care ar fi dezavantajele, totuși.

#54
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
MrNeo, pot sa le scoata si la noi, doar ca nu se vor numi droid.
Exact cum motorola asta se numeste milestone la noi.

andrei_andyground, ba da, e 700$ in sua, totusi la noi inca nu sunt vesti ca apare asa ca nu e sigur. Cred ca nici nu merita oricum, cand sunt zvonuri ca moto x va fi destul de ieftin.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate