Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Investitie cu 1500 EURO

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postskippy34, on 13 iulie 2013 - 18:23, said:

Eu i-am raspuns lui branzadeburduf nu tie si trebuie sa recunosti ca majoritatea adolescentilor asta fac cu bani! Cei care s-au simtit nu am ce sa le fac.

Branzadeburd nu te-a jignit cu nimic, si nu vad de unde ai ajuns la concluzia ca fumeaza si ca a cheltuit banii pe alcool, dar na :) . CHiar voiam sa te ajut, eventual un parteneriat , dar ma retrag :)

View Postbranzadeburduf, on 13 iulie 2013 - 18:26, said:

da si mie trei lei,neneeea! si ti-i dau inapoi daca-mi zici care-i spilul cu afacerea

http://forum.softped...-mare-bullshit/

Verifica ultimele 2 pagini :) Am lasat pe acolo ceva comentarii care probabil iti vor da o idee. Astept cei 3 lei promisi:P

#20
branzadeburduf

branzadeburduf

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 140
  • Înscris: 06.07.2013
meriti mai mult dct acei trei lei!
frumos....

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Daca te pasioneaza calculatoare faci un curs CCNA si dai certificari Microsoft.

#22
branzadeburduf

branzadeburduf

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 140
  • Înscris: 06.07.2013
treaba cu codu' nu s-a lipit nici de mine,oricat as fi vrut.... acum,evident,fac ce-mi place si nu ce mi-ar fi placut.

#23
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View Postskippy34, on 13 iulie 2013 - 18:14, said:

Da cineva niste idei serioase?
Nu-ti va da nimeni pe forum.
Pe de alta parte, o idee intrezarita pe aici poate merge sau nu la tine. Sunt multi factori in ecuatia asta. Tu trebuie sa vezi oportunitatea de la tine din zona. Altfel nici o sansa.

Edited by neagu_laurentiu, 13 July 2013 - 18:50.


#24
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Ce stii sa faci ?

#25
branzadeburduf

branzadeburduf

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 140
  • Înscris: 06.07.2013
cine?

#26
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Momentan fiind la liceu, gandeste-te ca ai doua atu-uri: 1 - esti foarte tanar si 2 - ai destul timp liber.
Foloseste-le in avantajul tau si investeste banii aia in niste cursuri / specializari.
Am avut si am afaceri care au mers, si am avut afaceri care au murit, si tot consider ca cea mai buna investitie am facut-o in mine.
Deci investeste in tine. Pe viitor, o sa ai multe posibilitati de afirmare si cu o diploma in mana poti sa recuperezi investitia si chiar mai mult.
Nu te gandi sa bagi banii aia in ceva, fiind si tanar multi o sa te pacaleasca, o sa profite de bani tai. O afacere = risc, si poti pierde banii aia cat ai clipi. Pe cand daca investesti in tine, nimeni nu iti poate lua ce ii al tau.
De ex. eu am cursuri facute de ospatar, barman, operator CNC, paznic, etc. si nu mi-au trebuit toate, dar cine stie unde te duce viata asta...
Sau daca nu iti place ideea cu cursurile (sau pe langa cursuri) investeste in imaginea ta: dantura perfecta, haine frumoase, accesori "care dau bine" , deoarece cand o sa mergi la un interviu "te vinzi" pe tine, iar imaginea ta, te poate "vinde" mai usor.

Daca tot nu-ti surade ideea, atunci cauta sa cumperi actiuni la o firma care merge, riscuri mici si rata de profit mare.
Si in orice caz, nu te lasa prostit de anunturile de pe net privind afacerile cu lumanari, produse hand-made, melci, lilieci si ce-or mai vinde astia :)

#27
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postbranzadeburduf, on 13 iulie 2013 - 18:44, said:

meriti mai mult dct acei trei lei!
frumos....

Multumesc Posted Image . Deci de putut se poate, doar trebe sa vrei si sa fi impacat cu gandul ca poate o sa lucrezi degeaba, dar atata timp cat nu incerci, nu ai de unde sa sti daca va merge sau nu. Cum am zis si in acel topic, de ce sa stau degeaba cand pot face ceva util ? Si pe langa asta, initiatorul mi-a trimis un PM intrebandu-ma de unde sa cumpere acel DVD Posted Image ..... e clar in ce directie se indreapta Posted Image

Edited by Andreysc7, 13 July 2013 - 19:13.


#28
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View Postbranzadeburduf, on 13 iulie 2013 - 18:57, said:

cine?
Initiatoru

#29
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
banca, dobanda pana mai strangi...

#30
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Crescatorie de iepuri, daca ai bunici la tara te duci cu 4 iepuri, 2 masculi 2 femele si sa vezi cati iepuri iti fac dragalasii :lol: si in tmp ba cumperi spatiu mai mare, mai multi iepuri si tot asa.
Iepurii ii cam rapid din ce am auzit.

#31
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postaazz, on 13 iulie 2013 - 19:17, said:

banca, dobanda pana mai strangi...

La 1500 de euro ce dobanda crezi ca primeste ?:P

#32
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postskippy34, on 13 iulie 2013 - 18:23, said:

Eu i-am raspuns lui branzadeburduf nu tie si trebuie sa recunosti ca majoritatea adolescentilor asta fac cu bani! Cei Acelora care s-au simtit nu am ce sa le fac.

Cand era sa te laud si eu ca scrii si te exprimi coret....rang, cu batul in balta.

Edited by Arkouda, 13 July 2013 - 19:34.


#33
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postskippy34, on 13 iulie 2013 - 18:23, said:

Eu i-am raspuns lui branzadeburduf nu tie si trebuie sa recunosti ca majoritatea adolescentilor asta fac cu bani! Cei care s-au simtit nu am ce sa le fac.

Stii sa faci fotografii (nu poze) ?
Te-ar coafa ideea de a invata ?
Prin zona ta pe-acolo sunt multi fotografi profesionisti ? (probabil ca nu)

Cred ca ar fi printre singurele domenii unde cu banii astia, poate un pic mai mult, ai putea sa faci ceva, sa-ti cumperi un aparat mai acatarii adica, eventual SH plus accesorii. Daca merge, mai tarziu cumperi si o imprimanta desteapta ca sa poti face ceva bani si din imprimari. Deocamdata ar merge si o imprimanta de nivel mediu sau sa le printezi in alta parte.

Daca ai spatiu/vad ai putea sa combini chestia cu fotografia cu un centru de copieri si alte servicii de dactilografiere. Chiar si la tara, mai ales daca stai intr-o comuna mai mare, sunt elevi, persoane care au nevoie sa printeze/copieze chestii.

#34
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View PostGoldMasters, on 13 iulie 2013 - 18:14, said:

E cam putin.Trebuie sa ai minim 5.000-6.000 de euro ca sa investesti undeva.Ce poti sa faci cu 1.500 de euro ? Sa pui flori,legume si pomi fructiferi in curte ca sa ai ce vinde la piata ? Mai strange si tu


Bun. Perfect. Ai o idee de 5000-6000 de euro. Baga mare s-auzim si noi.

#35
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View PostArkouda, on 13 iulie 2013 - 19:34, said:

Cand era sa te laud si eu ca scrii si te exprimi coret....rang, cu batul in balta.

Tu altceva in afara de a corecta pe altii la cum scriu, mai stii sa faci? M-am uitat peste postarile tale si sa fiu sincera....esti cam frustrat...patetic...

#36
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012

View PostGoldMasters, on 13 iulie 2013 - 18:14, said:

E cam putin.Trebuie sa ai minim 5.000-6.000 de euro ca sa investesti undeva.Ce poti sa faci cu 1.500 de euro ? Sa pui flori,legume si pomi fructiferi in curte ca sa ai ce vinde la piata ? Mai strange si tu

eu nici cu 50000 nu am reusit sa gasesc ceva rentabil in care sa investesc ......... sunt tare curios sa aflu ce poti face cu 6000E

Edited by wide, 13 July 2013 - 19:45.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate