Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

imprimanta mp 280 canon

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mariush28

mariush28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.03.2010
am si eu imprimanta asta mp 280 si sau terminat cartusele care au fost din magizin  ,azi leam incarcat si imi arata ca sunt goale si nu imi arata nici o eroare doar C , B  aprinse cei de facut

#2
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Cumperi alte cartuse. Nu merg reincarcate.Incearca la Emag sunt mai ieftine.

#3
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 20.02.2008
Am si eu Canon MP 190, imi clipocesc cartusele dar functioneaza perfect.

#4
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Din cate stiu eu

 mariush28, on 10 iulie 2013 - 20:34, said:

am si eu imprimanta asta mp 280 si sau terminat cartusele care au fost din magizin  ,azi leam incarcat si imi arata ca sunt goale si nu imi arata nici o eroare doar C , B  aprinse cei de facut

Este normal sa le vada ca fiind goale dupa ce s-au consumat. Dar daca dai printare nu vrea sa mearga ? Dupa ce ii dai printare/copiere incearca sa ti butonul cu "triunghi in cerculet" apasat timp de 7 - 8 secunde si vezi daca o ia din loc.

#5
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,058
  • Înscris: 20.12.2007

 mariush28, on 10 iulie 2013 - 20:34, said:

am si eu imprimanta asta mp 280 si sau terminat cartusele care au fost din magizin  ,azi leam incarcat si imi arata ca sunt goale si nu imi arata nici o eroare doar C , B  aprinse cei de facut
Fix asta mi s-a intamplat si mie . vroiam sa ma duc la aia de mi-au facut reincarcarea sa ma iau de ei ca mi-au dat teapa dar se pare ca asa sunt cartusele astea. Am facut comanda chiar acum cateva minute la 142 de lei pachet alb negru si color. Dau pe pm site-ul sa nu fie reclama moca pe aici.

#6
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Eu stiu asa; daca beculetele raman aprinse imprimanta functioneaza, daca oricare din ele clipocesc imprimanta nu va merge deloc.

#7
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
eu am un canon pixma 4950 si am reincarcat cartusele de 10 ori pana acum.

ce e de facut e sa apesi butonul de "cancel" timp  de 8-10-15 secunde si ar trebui sa mearga. daca nu merge, fie iei frumusel cartusele si mergi undeva sa le reseteze (cauta si tu pe net anunturi) sau iti iei alte cartuse - de preferinta reincarcabile ( se gasesc cartuse compatibile reincarcabile)

#8
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007

 Kokoshmare, on 10 iulie 2013 - 21:21, said:

Am facut comanda chiar acum cateva minute la 142 de lei pachet alb negru si color.
Mai bine luai o multifunctionala noua !

#9
ga6riel73

ga6riel73

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.11.2018
Salutare tuturor,
Are cine va idee...
Se pot folosi la multifunctionalele Canon MP 190; MP 195; MP 250 doar scanerul daca sau golit cartusele de cerneala si a inceput sa afiseze erorile cu pricina.
Ma intereseaza sa folosesc doar scanerul si atat, in rest nu ma intereseaza sa imprim sau sa fac xerox, ci doar scanare cu salvare ”pdf”...
Daca ma popate ajuta cineva in aceasta situatie. N u vreau sa mai dau banii pe un scaner. Dar daca este necesar, nu am incotro...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate