Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Alcatel One Touch X’Pop

- - - - -
  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#1
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Cosmote, al treilea operator de telefonie mobilă din România, a lansat pe piaţa locală smartphone-ul Alcatel One Touch X’Pop, disponibil doar în magazinele sale şi în reţeaua Germanos la un preţ de 649 lei fără abonament. „Acesta este un nou pas din strategia noastră orientată spre segmentul smartphone, cu scopul de a oferi terminale pentru toate categoriile de clienţi“, a spus Alexandru Munteanu, sales operations senior manager în cadrul Cosmote România. Modelul One Touch X’Pop de la Alcatel are un display de 4,5 inch qHD, procesor Dual Core de 1 GHz, cameră foto de 5MP cu funcţie de detectare zâmbet şi rulează cu sistemul de operare Android 4.1 Jelly Bean. Noul terminal are deja preinstalate aplicaţii de social media, streaming de conţinut sau comunicare şi dispune de o memorie internă de 4GB EMMC Ă 512 RAM care poate fi extinsă până la 32 de GB prin intermediul cardului MicroSD. Alcatel One Touch X’Pop poate fi achiziţionat şi cu 1 leu împreună cu abonamentul Cosmote Smart XL care include 300 de minute naţionale şi internaţionale (zona 1), 2.000 minute în reţea, 2.000 de SMS-uri în reţea, 2.000 de minute în reţeaua fixă Romtelecom, 300 de MMS-uri în reţea şi 1,5 GB trafic de date. Costul abonamentului este de 37,20 euro (TVA inclusă)/lună. La sfârşitul lunii martie, Cosmote România avea aproximativ 6,1 milioane de clienţi, iar afacerile din 2012 s-au situat la 462 mil. euro.
Sursa Ziarul Financiar.
http://www.gsmarena....<!--NoParse1-->
[ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/alcatel/alcatel-ot-xpop-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ilietu, 07 July 2013 - 10:01.


#2
ivnvrl

ivnvrl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.03.2007
L-am cumparat pe data de 2 iulie si azi am constatat ca gps-ul nu functioneaza. Langa el aveam un samsung fit care sa conectat la 6 din 9 sateliti iar alcatelul nici macar nu ia vazut . Dezamagit

#3
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Pai urat, ce sa zic, noroc ca ai garantie! Daca treci peste acest aspect, cum ti se pare telefonul, asa in general? Eu am Samsung Wave 575 si pe langa ca nu am soft de navigatie de descarcat in store, se conecteaza doar cand vrea la sateliti.

Edited by ilietu, 07 July 2013 - 20:10.


#4
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Pare peste nivelul echivalent ca produse de la Samsung aferent categoriei de pret.
Procesor mai bun, acumulator idem, frecvente 2 si 3 G, e mai slab la memorie si posibil la semnal GPS din ce se scrie mai sus.
Alte pareri va rugam de la utilizatori...

#5
dannys89

dannys89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 27.12.2007
Aceeasi problema cu GPS-ul o am si eu. Cel putin pe retea ( orange ) nu deschide naviagation. Pe un wireless puternic pare ca s-ar conecta, dar foarte greu. Credeti ca putem face ceva daca il ducem la garantie? In rest mi se pare un telefon foarte buna. Are un minus la cantiatea de RAM. Poate e de vina integrarea de harti google?

 ivnvrl, on 07 iulie 2013 - 15:56, said:

L-am cumparat pe data de 2 iulie si azi am constatat ca gps-ul nu functioneaza. Langa el aveam un samsung fit care sa conectat la 6 din 9 sateliti iar alcatelul nici macar nu ia vazut . Dezamagit

l-am cumparat tot cam atunci, venise primul lor in tara...aceeasi problema cu gps-ul o am si eu.

#6
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
alte pareri? (cat tin bateria, cum se misca, se agatza, etc.)

#7
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
E cam clar...au adus un lot cu probleme tehnice si cu pret mai mic. Tipic pentru RO.
Aici se aduc toate gunoaiele care sunt aruncate din vest.

#8
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
dar de ce nu va folositi de dreptul vostru de cumparatori corecti, returnati produsul pentru ca legea va protejeaza! sa-ti demonstreze ei ca GPS-ul functioneaza asa cum prevede specificatia (personal consider prezenta unui GPS perfect functionabil un MUST la un smartphone)

#9
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Dar despre fratele mai mic, M'POP sunt ceva vesti? Ma bate gandul sa-l cumpar (mi-l aduce cineva din Grecia, l-am vazut pe site-ul Germanos grecesc),iar diferentele intre X'POP si M'POP nu par a fi atat de mari. Ma intereseaza doar pentru ceva browsing, Whatsapp si Viber (Galaxy Ace-ul meu a murit, si am zis sa il schimb).

Edited by flobuc, 11 July 2013 - 22:51.


#10
ivnvrl

ivnvrl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.03.2007
Am descoperit ca nu telefonul este de vina  ci androidul 4.1.1 el are o problema la majoritatea device-urilor pe care este instalat. Atunci cand intri in meniul de test (power & volum-) gps-ul se conecteaza TTFF 67sec

#11
bogdan_eon

bogdan_eon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.04.2008
Spuneti-mi va rog exact de pe cutie ce model aveti? ma intereseaza litera de dupa 5035, am vazut ca modelele 5035D si 5035E sunt dual sim, cele ce le vinde Cosmote de care sunt? ce litera au in coada?

Cum ti se pare telefonul in comparatie cu altele renumite? esti multumit de el? ca vreau sa imi iau si eu unul, ma atrage pretul si m-ar interesa daca e bun raportul pret-calitate.

Edited by bogdan_eon, 14 July 2013 - 17:00.


#12
PC_division

PC_division

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.07.2013
bogdan_eon=== Am luat tel. de la cosmote, asta cam acum vreo 2 saptamani, la mine e Alcatel X'POP OT-5035X, la gps asa este, e greu cu satelitii, in rest raspunde ok, am pus IGO primo dar nu prea ia semnal...de la sateliti [exista vreo solutie de a imbunatati receptia?!!], se misca bine...pot spune, si daca ma poate ajuta cineva cu o sugestie de unde pot gasi incarcator auto pentru acest telefon...

#13
ivnvrl

ivnvrl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.03.2007

 PC_division, on 14 iulie 2013 - 20:14, said:

bogdan_eon=== Am luat tel. de la cosmote, asta cam acum vreo 2 saptamani, la mine e Alcatel X'POP OT-5035X, la gps asa este, e greu cu satelitii, in rest raspunde ok, am pus IGO primo dar nu prea ia semnal...de la sateliti [exista vreo solutie de a imbunatati receptia?!!], se misca bine...pot spune, si daca ma poate ajuta cineva cu o sugestie de unde pot gasi incarcator auto pentru acest telefon...

pentru gps trebuie facut root la telefon dar nu cred ca vrei sa pierzi garantia iar pentru incarcator gasesti la germanos si mai scump si mai ieftin, este identic samsung

#14
Madalinrm

Madalinrm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.05.2008
salut, am acest telefon de o saptamana si vreau sa zic ca ma tine bateria maxim 3 ore daca umblu pe el, sunt foarte dezamagit de baterie.

#15
PC_division

PC_division

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.07.2013

 ivnvrl, on 14 iulie 2013 - 20:33, said:


pentru gps trebuie facut root la telefon dar nu cred ca vrei sa pierzi garantia iar pentru incarcator gasesti la germanos si mai scump si mai ieftin, este identic samsung

Multumesc pentru amabilitate si raspunsuri," ivnvrl "...iti doresc o saptamana frumoasa!

#16
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008

 ivnvrl, on 14 iulie 2013 - 20:33, said:


pentru gps trebuie facut root la telefon dar nu cred ca vrei sa pierzi garantia iar pentru incarcator gasesti la germanos si mai scump si mai ieftin, este identic samsung

Nu are legatura root-area cu GPS-ul !

#17
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
as vrea sa-l cumpar si eu la prelungire. pacat de  problema cu gps ul. am gasit pe alt  forum asta :

https://play.google....mdwc3N0YXR1cyJd

puteti face o proba si raportati daca s-a schimbat ceva?

#18
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
Am de ales intre acest telefon si Ascend Y 300. La prima vedere Alcatelul pare mai bun. Voi ce parere aveti? Ma ingrijoreaza gps-ul, in rest, clar este mai bun Acatelul. printr-o resoftare oare se poate rezolva problema?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate