Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Parcuri acvatice, spa, etc. din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Este o afacere care incepe sa prinda contur si in Romania, http://www.besthotel.../aqua-park.html, propun acici sa discutam despre parcurile acvatice care ofera posibilitati de distractie si spa celor care iubesc apa indifferent de anotimp (nu intra in aceasta categorie piscinele centrele de infrumusetare si spa) avem deocamdata parcul de la Mamaia, pe care l-am vizitat acu doi ani si mi s-a parut jalnic, in comparatie cu ce inteleg eu prin parc acvatic (ex. Hajduslobozlo din Ungaria http://ro.hungarospa.hu/) mai avem parcul de la Brasov pe care intentionez sa-l vizitez si cel de la Bucuresti care va fi deschis in curand, va rog sa puneti poze, link-uri informatii care ne pot fi utile pentru a ne planifica si petrece cateva zile placute in aceste parcuri.

Edited by scoty, 06 July 2013 - 18:44.


#2
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005
Recomand "Paradisul Acvatic" din Brasov din toata inima!

#3
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
Astazi am fost si eu la Paradisul Acvatic din Brasov. Am ramas impresionat. O multime de piscine, sauna de toate felurile, topogane de apa, are toate facilitatile posibile. Organizarea a fost impecabila. Si cand ma gandesc ca am descoperit acest parc din greseala. Il recomand.

#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
Vara nu prea merita parcurile din cauza pretului.....Vorbesc de cei care stau in bucuresti.Pai e 50lei/persoana intrarea la un parc,iar daca se cupleaza 4 persoane la o masina iese mai ieftin sa te duci pana la mare decat sa te duci la un parc acvatic!Pentru cei din brasov e mai ieftin la parc!Dar asta daca vorbim strict de perioada verii!Ca asa,iarna e cam la fel ca o piscina ca pret in schimb ai mai multe de facut!

Edited by george_eu25, 06 July 2013 - 19:33.


#5
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
DivertiLand s-a deschis deja. E ok, dar cam scump. Ii gasiti pe net.

#6
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
A fost cineva poate sa ne spuna cum e, ceva poze?

#7
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Am fost la Paradisul acvatic din Brasov, nu este la fel de mare ca cel de la unguri dar merita vizitata cel putin o data. Mi-au placut, bazinul de inot, piscina exterioara, piscine cu apa fierbinte care are o parte si afara. Nu am incercat saunele, nu mi-au placut piscina interioara si jacuzi deoarece erau foarte agglomerate (eu am fost joi imi inchipui ce este in weekend). Pun si cateva poze.

Attached Files



#8
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008

View Postscoty, on 08 iulie 2013 - 18:00, said:

A fost cineva poate sa ne spuna cum e, ceva poze?

Eu inca nu am fost, dar gasesti aici impresii ale forumistilor Softpedia :)
http://forum.softped...24-divertiland/

#9
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007
In Brasov vad ca exista Smile Aqua Park. Ceva impresii de acolo ?

#10
emtr3s

emtr3s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.09.2010
Am fost si la Paradisul Acvatic-Brasov si la Divertiland-Bucuresti. Sunt multe categorii in care cele doua difera dar sunt multe dezavantaje la Divertiland. Dulapior daca vrei 10 lei la intrare la P.A. il primesti in taxa de intrare, cu alete cuvinte in timpul saptamanii dai ca si in weekend la Brasov 55 de lei, iar la Bucuresti 50+10 L-V sau 80+10 S-D.
La Divertiland bazinele nu sunt incalzite, daca e soare e bine daca sunt nori si bate vantu poti racii garantat, nefiind decat intrarea acoperita. Dusurile tot reci si la iesire nu au feonuri sa te usuci. In schimb la P.A. toate bazinele cu exceptia celui de afara si celui cu temperaturi mici, sunt incalzite, unele chiar la 32 de grade, dusuri peste tot cu apa calda-rece.
Un alt lucru care este destul de deranjant este obligatia de a consuma la Divertiland produsele proprii. Un burger 10 lei, un meniu burger 17 lei in care primesti acelasi burger, cartofi prajiti si un suc la alegere de 0.4l. Aceleasi preturi si la pui. Pizza nu foarte buna ca si celelalte produse, burger/pui. Daca vroiam sa mananc un mar de unde luam? Poate pare banala intrebarea dar na primesti un set de reguli de 4 pagini la intrare pe care trebuie sa le urmezi sau vei fi rugat sa pleci. E normal fireste dar ideea de monopol imi vine in minte...
Parti bune la Divertiland fata de P.A.: apa nu miroase atat de mult a clor si nu te ustura chiar asa de rau ochii odata ce-i deschizi inauntru. Toboganele sunt chiar bune, interesante si palpitante. Majoritatea sunt pentru colac simplu sau dublu in afara de cele de viteza. Problema e ca intotdeauna ce e bun se cauta de catre multi si prin urmare stateau 3-4 scari in asteptarea a 2 tobogane si asta intr-o zi de miercuri fara mult soare, ceea ce ma face sa cred ca in weekend e coadaaaaaa la propriu. Au mai multe zone pentru copii, toalete mult mai raspandite, lazy river si piscina cu valuri care merge cam 15 minute sta 30-45. Salvamari peste tot, multi oameni de ordine.
Cred ca cel mai mult e un contrast intre relaxare vs distractie(repet cand e soare si e senin).

#11
bucharest72

bucharest72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 25.02.2009
Ziua buna tuturor..Am fost la Brasov 3 zile special pentru Paradisul Acvatic..Pe scurt, nu merita..Doua bazine exterioare functionale, din care doar unul era incalzit, si in care se inghesuisera cele 25-30 persoane prezente...Apa miroase extrem de tare a clor ( si afara si in interior)...Terasa de afara nu functiona, doar restaurantul din interior(la etaj)..Cat timp am baut o bere, au fost doua familii care au inapoiat mancarea la bucatarie, deoarece era prost pregatita, carnea era pe jumatate cruda.! Am renuntat sa mai mananc acolo..Pe site este afisat program de marti-vineri incepand cu ora 10, dar de fapt se deschide la ora 11.! Am fost cam 15 persoane care am asteptat in soare o ora, pana s-a deschis..Cam neplacut...De mers o data, ca sa vezi cum este, daca nu ai altceva mai bun de facut...

#12
Tea_luca123

Tea_luca123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2018
Bună ziua!

Este o teapa în adevaratul sens al cuvântului. Nu difera cu nimic fata de un bazin din oricare oraș! Iar prețul de întrare este enorm pentru ceea ce oferă. Nu veniți aici. Miroase groaznic a clor. Apa e rece. Este foarte mic. Mi se pare jaf pe fata. Am venit după ce am citit alte review-uri care scriau de bine. Foarte aglomerat. Ar trebui sa fie o limita de număr de clienți.  La modul cel mai sincer, dacă ajungeți pe aici, o sa vedeți ca îmi veti da dreptate. Sa auzim de bine!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate