Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Ce se intampla cu MMS-urile?

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,346
  • Înscris: 08.01.2009

View Postn3utr1n0, on 11 iulie 2013 - 20:58, said:


in momentul de fata , datele sunt mult mai folosite ca vocea. care sa fie trendul viitor oare? sa revina vocea? glumesti. totul se muta spre internet. ca vrei sau nu tu.

Stiu ca mama spune "Don't feed the troll" , dar nu ma pot abtine .
Banuiesc ca habar n ai ce inseamana QoS si ca si in momentul in care vei avea doar trafic date de la operator tot la mana lui vei fi pt. ca pt a te auzi decent cu interlocutorul e nevoie ca traficul de voce sa fie marcat ca prioritar . Altfel vei astepta tot dupa destepti ca tine care stau toata ziua pe youtube ca pachetele sa ajunga la capatul distant , caz in care va veti intelege de minune . Apropo dupa tine care aplicati de VOIP trebuie sa devina standard de comunicatie (trebuie sa existe un standard utilizat de toata lumea, ca sa poti contacta pe oricine, in caz de nevoie) Intreb asta ca sa stiu sclavii carei companii trebuie sa devenim .
Mai lasa lumea neevoluata sa si vada de treaba si nu ne mai tot explica cat de grozav esti tu ca belesti toata ziua ochii intr un ecran de telefon (banuiesc ca i mai interesant totusi decat monitoarele de supraveghere video pe care ar trebui sa le urmaresti probabil ).
Pt. telefon ~1GB  trafic e de ajuns pt. chestii normale (am trafic nelimitat de date si cu 3 conturi mail sincronizate + facebook + youtube + presa zilnic in metrou pt o ora jumatate > pagini in format desktop nu cred ca trec de 1,5 GB trafic lunar  )

#74
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Azi am trimis un MMS dupa ce am mai dat unul in urma cu ceva zile,
nu e vina Vodafone ca nu aveti voi amici cu tel compatibil MMS,eu am f multe cunostinte care au tel ce permit MMS

#75
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Facuse furori MMS-ul acum multi ani cand Cosmote a avut o promotie speciala:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/01fSsVTtgTQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#76
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postxperia_ray, on 11 iulie 2013 - 22:47, said:

Azi am trimis un MMS dupa ce am mai dat unul in urma cu ceva zile,
nu e vina Vodafone ca nu aveti voi amici cu tel compatibil MMS,eu am f multe cunostinte care au tel ce permit MMS

nu cred ca am trimis 2 mms in viata mea. nici nu mai stiu cum se trimit.

whats app mult mai util si mai logic. si nu costa nimic.

#77
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postn3utr1n0, on 12 iulie 2013 - 14:27, said:

whats app mult mai util si mai logic. si nu costa nimic.

Fleosc, din lac in put! Ala e si mai putin universal decit MMS-ul si DA, COSTA dupa cum s-a mai spus pe aici. Nu valoarea in sine este problema dar de ce sa platesti pentru INCA un client de chat/transfer de fisiere si mai stiu eu ce cind deja exista nspe retele gratis (si oricum e o problema ca sint deja prea multe si nu comunica intre ele)?!
Si nici nu cred ca poti sa te inregistrezi la whatsapp ala fara email deci daca ai email de ce nu trimiti direct pe email (si destinatarul chiar poate sa vada fisierul pe orice device si sa faca ce vrea cu el)?

#78
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postf300, on 12 iulie 2013 - 14:49, said:


Fleosc, din lac in put! Ala e si mai putin universal decit MMS-ul si DA, COSTA dupa cum s-a mai spus pe aici. Nu valoarea in sine este problema dar de ce sa platesti pentru INCA un client de chat/transfer de fisiere si mai stiu eu ce cind deja exista nspe retele gratis (si oricum e o problema ca sint deja prea multe si nu comunica intre ele)?!
Si nici nu cred ca poti sa te inregistrezi la whatsapp ala fara email deci daca ai email de ce nu trimiti direct pe email (si destinatarul chiar poate sa vada fisierul pe orice device si sa faca ce vrea cu el)?

pentru ca whats app  super usor de folosit. eu folosesc zilnic. defapt comunicarea mea mobila e 90% whats app. acolo am toti prietenii , toate contactele , etc... nu ma vad atasand poze la mms sau email cand prin whats app e mult mai usor si rapid.
daca stau si ma gandesc , din toti cu care comunic uzual , toti au whats app , rar am pe cineva pe care sa sun.

View Postf300, on 12 iulie 2013 - 14:49, said:


Fleosc, din lac in put! Ala e si mai putin universal decit MMS-ul si DA, COSTA dupa cum s-a mai spus pe aici. Nu valoarea in sine este problema dar de ce sa platesti pentru INCA un client de chat/transfer de fisiere si mai stiu eu ce cind deja exista nspe retele gratis (si oricum e o problema ca sint deja prea multe si nu comunica intre ele)?!
Si nici nu cred ca poti sa te inregistrezi la whatsapp ala fara email deci daca ai email de ce nu trimiti direct pe email (si destinatarul chiar poate sa vada fisierul pe orice device si sa faca ce vrea cu el)?

ps:

pt whats app nu ti tre email. ci doar nr de telefon mobil. si cam atat.

#79
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
https://www.vodafone...s-uri/index.htm
Ce s-a intamplat cu ele? Nimic,conf preturilor de pe Vodafone ,asta s_a intamplat,nicio scadere de pret la ele cam de cand au aparut,
eu il mai folosesc cand mai trimit la neamuri cate unul,nu toti au facebook si ajunge instant,dar la tarifele astea clar e mult,extrem de scump.

#80
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postxperia_ray, on 19 iulie 2013 - 01:01, said:

https://www.vodafone...s-uri/index.htm
Ce s-a intamplat cu ele? Nimic,conf preturilor de pe Vodafone ,asta s_a intamplat,nicio scadere de pret la ele cam de cand au aparut,
eu il mai folosesc cand mai trimit la neamuri cate unul,nu toti au facebook si ajunge instant,dar la tarifele astea clar e mult,extrem de scump.

lol.... eu am primit un mms de curand.e primul care il primesc dupa cativa ani. nu e o poza ci un text sub forma de poza. m am si uimit cand am vazut ca apare multimedia message :)

#81
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
  • Daca iti activezi MMS ul de la *100# si esti pe abonament in prima luna primesti optiunea gratuit .


#82
BaciuSaxomoney26

BaciuSaxomoney26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.01.2020
Salutare am un telefon Redmi 10 si nustiu da unde sa dezactivez functia asta mms adica in loc sa trimit sms se trimit mms cae sefapt sms.urile se transforma in mms ce pot sa fac

#83
rromcic

rromcic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 29.05.2014
La setarile internet stergi AP (Access Point) de mms

#84
petrepescarul

petrepescarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.02.2012
Game over mms

Attached File  qw.png   130.56K   35 downloads

#85
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,628
  • Înscris: 06.03.2004
Probabil că singurii care trimiteau mms erau cei care o faceau din motivul spus mai sus sau din neștiință.Parca sunt si taxabile.
Bătaie de cap pentru un serviciu mult învechit.

Edited by clader, 08 January 2023 - 12:35.


#86
shadow899

shadow899

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 25.12.2022
Nu am trimis un mms de 10 ani.

#87
frana

frana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 13.04.2009
Sa se duca dracu 😂
Doar ce m-am ars...am dat share la un contact care avea poză,prin SMS și nu mi-am dat seama că mi-l trimite ca MMS, mi-au luat 14 eurocenți.Acum trebuie sa reincarc pentru activare opțiune.

#88
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 08.09.2006

View Postpetrepescarul, on 08 ianuarie 2023 - 12:31, said:

Game over mms

Attachment qw.png

bine ca le închid, tehnologie veche, astăzi nefolositoare deoarece exista o mulțime de alternative, whatsap și multe altele…

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate