Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Ce se intampla cu MMS-urile?

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Smartphone-urile sunt pt viitor dar persoanele care nu vor (si cunosc multi care nu vor smarthphone) inca vor folosi telefoane care nu au email, mms & co. Ci doar voce si sms. Si in cazul acela email tot sms este foarte foarte folositor.

Edited by Vodafonee, 09 July 2013 - 15:02.


#38
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
Eu zic ca smartphone-urile sunt destul de actuale. Viitorul asta e deja aici. Ca unii prefera masinile de scris procesoarelor de text, e o chestie de gust si inertie.

#39
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Ce sa se intample cu mms-urile? Au expirat!

#40
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
M-am jucat odata cu smartphone-ul unui prieten si nu am fost impresionat deloc - e practic o jucarie! Cand am auzit ca bateria mai tine si o zi - doua de utilizare normala, i-am zis ca poate sa isi bage undeva smartphone-ul.
Practic sunt doar o moda, o chestie de fitze, care maine-poimaine o sa dispara, cand o sa se dumireasca utilizatorii ca au fost aburiti de marile companii si nu au nevoie deloc de asa ceva...

#41
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Sigur... :lol:

#42
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostGonthar, on 09 iulie 2013 - 15:26, said:

M-am jucat odata cu smartphone-ul unui prieten si nu am fost impresionat deloc - e practic o jucarie! Cand am auzit ca bateria mai tine si o zi - doua de utilizare normala, i-am zis ca poate sa isi bage undeva smartphone-ul.
Practic sunt doar o moda, o chestie de fitze, care maine-poimaine o sa dispara, cand o sa se dumireasca utilizatorii ca au fost aburiti de marile companii si nu au nevoie deloc de asa ceva...
Sunt curios ce telefon folosesti acum, si de ce l-ai ales? Pt ca e primitiv? Oare are ecran color?
Daca tu nu vrei sa evoluezi e doar treaba ta.
Nici un smartphone la utilizare normala nu tine mai mult de o zi si jumatate. Bateria.
Dealtfel, pt ce iti iei un smartphone? Doar asa, ca sa-l ai?
Inteleg ca in cazul tau nu se pune problema, nokia 5110 e mai mult decat ai nevoie!

#43
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postericmario, on 09 iulie 2013 - 15:50, said:

Sunt curios ce telefon folosesti acum, si de ce l-ai ales? Pt ca e primitiv? Oare are ecran color?
Am un Sony Ericsson V640i...L-am luat pentru ca era la oferta si imi pierdusem vechiul telefon si aveam nevoie de altul. Eu cand cumpar ceva, folosesc acel lucru pana se strica. Si acum mai folosesc monitorul CRT de 17" cumparat in 2001 care merge perfect - de ce as lua altceva?
Sony-ul asta are tot ce imi trebuie - pot sa vorbesc la el, sa trimit SMS-uri, are mp3-uri, camera, jocuri Java, Internet, etc. Pentru ce as lua un smartphone? Ca sa umflu buzunarele producatorilor de telefoane?

#44
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Foarte buna alegere ai facut.
Felicitari.

#45
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View PostGonthar, on 09 iulie 2013 - 16:00, said:

Am un Sony Ericsson V640i...L-am luat pentru ca era la oferta si imi pierdusem vechiul telefon si aveam nevoie de altul. Eu cand cumpar ceva, folosesc acel lucru pana se strica. Si acum mai folosesc monitorul CRT de 17" cumparat in 2001 care merge perfect - de ce as lua altceva?
Sony-ul asta are tot ce imi trebuie - pot sa vorbesc la el, sa trimit SMS-uri, are mp3-uri, camera, jocuri Java, Internet, etc. Pentru ce as lua un smartphone? Ca sa umflu buzunarele producatorilor de telefoane?

Gandire ingusta.
Stai cu un smartphone 1 luna si cred ca ajunge la reciclare Sony Ericsson-u.

View Postericmario, on 09 iulie 2013 - 16:07, said:

Foarte buna alegere ai facut.
Felicitari.

La fel.

#46
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostGonthar, on 09 iulie 2013 - 16:00, said:

Am un Sony Ericsson V640i...

Ahahaha da bun care poate si email, vrei sa nu ne mai innebunesti cu 1001 posturi ca de ce sa-ti iei tu smartphone ca sa vezi o poza si cum iti fura banii producatorii de telefoane?

#47
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostVodafonee, on 09 iulie 2013 - 15:01, said:

Smartphone-urile sunt pt viitor dar persoanele care nu vor (si cunosc multi care nu vor smarthphone) inca vor folosi telefoane care nu au email, mms & co. Ci doar voce si sms. Si in cazul acela email tot sms este foarte foarte folositor.

smartphonurile sunt mai de curent ca si curentul.

in ziua de azi 90% din ce folosesti un telefon mobil e internet deci smartphone.

View PostGonthar, on 09 iulie 2013 - 15:26, said:

M-am jucat odata cu smartphone-ul unui prieten si nu am fost impresionat deloc - e practic o jucarie! Cand am auzit ca bateria mai tine si o zi - doua de utilizare normala, i-am zis ca poate sa isi bage undeva smartphone-ul.
Practic sunt doar o moda, o chestie de fitze, care maine-poimaine o sa dispara, cand o sa se dumireasca utilizatorii ca au fost aburiti de marile companii si nu au nevoie deloc de asa ceva...

e o utilitate mai mare decat televizorul lejer.

defapt , cred ca daca nu ar fi smartfoanele nici nu as avea telefon mobil deloc. ca voce nu folosesc si text nu trimit. deci mai bine FARA.

ca ai tu niste nevoi primitive e altceva , insa telefonul mobil nu mai e de cativa ani buni doar pentru voce.

#48
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Lasa-l in pace ca din punct de vedere al topicului asta si el are smartphone, doar ca nu stie.

#49
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postn3utr1n0, on 09 iulie 2013 - 16:35, said:


smartphonurile sunt mai de curent ca si curentul.

in ziua de azi 90% din ce folosesti un telefon mobil e internet deci smartphone.



e o utilitate mai mare decat televizorul lejer.

defapt , cred ca daca nu ar fi smartfoanele nici nu as avea telefon mobil deloc. ca voce nu folosesc si text nu trimit. deci mai bine FARA.

ca ai tu niste nevoi primitive e altceva , insa telefonul mobil nu mai e de cativa ani buni doar pentru voce.
nu, mate, parerea mea e ca momentan, in romanica, nu poti sa dai deoparte "vocea".
asta e modaliatea generala de comunicare, momentan.
cand se va implementa voip-ul....long long long time....
e, pana atunci ramanem aici, cu telefoane cu lanterna, la abo pe 2 ani!
scuze pt repetitie. noroc ca pruteanu e mort :(

#50
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Sunt cel putin doua tipuri de persoane. Unii vor ce e nou, altii ce e mai vechi dar inca bun. Cum as putea sa o conving pe maica-mea sa isi inlocuiasca Nokia 6630 cu un Samsung Galaxy xxx ?. Cand ea nu stie decat verde, rosu si sa il incarce. Sau pe taica-miu care nu stie decat sa deschida clapeta telefonului lui cu ... clapeta si sa o inchida cand se termina convorbirea ... =))

Dar eu stiu ca un Galaxy S3 ma tine de la pranz pana seara si tot il folosec. Posted Image Deci sant oameni si nevoi. Daca esti tanar, gen 25 de ani si ai telefon vechi ... si oricum si atunci e alegerea fiecaruia si nu comentez. Posted Image

Edited by Vodafonee, 09 July 2013 - 16:54.


#51
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Din punct de vedere al acestui topic Nokia 6630 este smartphone!

#52
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View PostVodafonee, on 09 iulie 2013 - 16:49, said:

Cum as putea sa o conving pe maica-mea sa isi inlocuiasca Nokia 6630 cu un Samsung Galaxy xxx ?. Cand ea nu stie decat verde, rosu si sa il incarce.
Telefoane pentru seniori de genul:

[ http://www.dvice.com/sites/dvice/files/images/6380-Senior-Mobile-Phone.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Eu ziceam ca nu pot sa ii recomand lui maica-mea un smarthphone.

#54
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostVodafonee, on 09 iulie 2013 - 17:10, said:

Eu ziceam ca nu pot sa ii recomand lui maica-mea un smarthphone.
... pentru ca deja are unul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate