Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Haidem la facultate !

- - - - -
  • Please log in to reply
406 replies to this topic

#145
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Biskupi± Kop±

Pe granita dintre Polonia si Cehia.

Pe banii facultatii. Posted Image

Attached Files

  • Attached File  ss.jpg   67.79K   59 downloads


#146
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Adica pe banii colegilor tai!
Felicitari pentru merit!

#147
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Medelin, imi place cum suna marturisirea ta: "plugul il trag cu inima!!"  :)

#148
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

View Postjumborom, on 04 iulie 2013 - 23:00, said:

Nu se intra greu, daca le platesti taxele. Mai greu este cu absolvitul, in sensul ca sunt foarte sensibili la plagiat, etc. Daca iti descopera chiar si numai doua randuri citate / copiate fara mentionarea surselor (au softuri specializate pentru scanarea lucrarilor), poti fi exmatriculat.

Pai e normal sa fii tras la raspundere pentru plagiat, numai la noi a devenit din pacate un mod de lucru uzual.

#149
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Posted Image  Baieti, sunteti in urma rau!! ce pot sa zic mai mult.Posted Image

Am avut un proiect in care trebuia sa conspectam niste capitole din niste lucrari de licenta. Mare mirarea a fost cand am gasit aceleasi paragrafe in lucrati diferite.

Edited by medelin992, 28 June 2014 - 21:32.


#150
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013
Bine v-am regasit dragii mei,am terminat sesiunea si practica aferenta si dupa lupte titanice pot spune umil ca am scos pe semestrul asta un rezultat identic cu al Nadiei Comaneci in 76 la Montreal.

Am vazut o oferta interesanta din partea lui megane,trebuie sa vad indeaproape cum se bibilesc diverse buruieni placute ochiului si gustului.

#151
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Ordonati! :)

Ce-ti doreste inimioara?

Niste bibilici :))

#152
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Vacanta placuta Victor_tree!! Felicitari pentru sesiune!

Eu deabia am inceput examenele si deja am dat peste niste profesori de tot rasul....ma capiaza! Tu nu ai profesori deastia dea dreptul handicapati????

Am inceput si recoltatu` la lupin. (Subway-guru, nu te-am uitat) Manual, sa nu credeti in cine stie ce dotari!Posted Image

Attached Files



#153
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013

View Postmedelin992, on 20 iulie 2014 - 19:51, said:

Vacanta placuta Victor_tree!! Felicitari pentru sesiune!

Eu deabia am inceput examenele si deja am dat peste niste profesori de tot rasul....ma capiaza! Tu nu ai profesori deastia dea dreptul handicapati????
Deloc,din 9 materii semestrul acesta doar  la 3 am  profesori de meserie ca sa spun asa,restul sunt cercetatori, oameni care sunt activi in afara facultatii  in domeniul lor de specialitate.

#154
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Nu se poate, noi nu facem aceeasi universitate! Posted Image
Posted Image

#155
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013

View Postmedelin992, on 20 iulie 2014 - 23:38, said:

Nu se poate, noi nu facem aceeasi universitate! Posted Image
Posted Image
Nah,fiind specializare mica se merge pe multe colaborari,si unde poti gasi colaboratori mai avizati decat in ICAS si Academia de Științe Agricole și Silvice „Gheorghe Ionescu-Șișești”?Posted Image

#156
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Daca pana acum am hulit profesorii prin te miri ce parti, cred ca trebuie sa scriu si despre cei  ce merita titulatura de Profesor Universitar Doctor. Ar fi nedrept sa-i includ si pe ei in aceeasi categorie jegoasa.

Astazi am dat examen la Fitotehnie si in timp ce eu scriam profesorul meu ii asculta pe colegii mei, carora si acum, la examenul oral le dadea sfaturi. Cateodata uitam de scris si ma simteam ca la curs, in incercarea porfesorului de a explica unele chestii spuse de noi. Pentru mine acest profesor este etalon stiintific si cred ca putini ii pot intrece somnitatea universitara.
Astazi a afost ultimul examen al meu cu dumnealui, si am facut asa o retrospectiva a materiei/cursului si ...am ajuns la concluzia ca a fost cea mai influenta persoana din facultate pentru mine, persoana care mi-a captata atentia cel mai mult, care m-a facut sa iubesc aceasta meserie si mai tare.

Fiind sef de promotie pe vremea dumnealui, ceea ce reflecta o buna pregatire si ambitie, a continuat si i-a facut placere sa dea mai departe invataturile sale. Membru al Academiei (ASAS), cu peste 300 de vizite la diferite conferinte prin tari straine, cu, carti scrise in domeniu...si altele a continuat sa face ceea ce ii place, sa dea mai departe cunostintele sale intr-un mod unic.
Am fost plecat in Polonia cu dumnealui, unde am avut ocazia sa vad un adevarat Ambasador al Romaniei. Am fost uimit, cum la vorbele unui potughez, care ne-a facut neam de tigani, i-a explicat boului jumatate de ora cum sta treaba cu gipsi, pentru a nu stiu cata oara, portughezul fiind recunoscut pentru nesimtirea lui afisata.

Imi pare rau ca nu o sa mai fiu prin preajma dumnealui, avand si o varsta inaintata, e normal ca la lun moment dat sa te retragi. Daca as putea sa-l intineresc, as face lucrul acesta fara ezitare cu omul care s-a purtat cu mine ca si cu propriul nepot.
Pe langa materie si lectiile tinute, am mai invatat un lucru de la dumnealui, acela de a numai fii indiferent la prostie, neseriozitate si ignoranta multor persoane ce graviteaza prin jurul nostru, si cred ca este cea mai importanta lectie tinuta.
N-am caps lock la taste sa-i scriu numele : Profesor Universitar Doctor GHEORGHE VALENTIN ROMAN, un om incredibil,  pe care multi dintre voi nu-l veti cunoaste nicioadata personal, dar sunt sigur ca invataturile sale v-au influentat si pe voi, indirect. Pentru astfel de oameni merita din plin sa faci o facultate, daca cel putin 20% din profesori ar fi fost ca dumnealui, am fi fost departe......

Edited by medelin992, 25 July 2014 - 17:58.


#157
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Un sigur like îmi permite forumul, da' aş fi dat cu mult mai multe !
Faină gândire, fain spus ! Posted Image

#158
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,448
  • Înscris: 27.01.2012
Wow!
De OAMENI din astia are nevoie Tara Romaneasca!
Sunt extrem de putini, dar fac cat septe...milioane de pasunisti semianalfabeti!
La randul meu, cu minima umilinta, am fost adesea in aceasta situatie, de a explica strainiliror ce minunata tara e Romania, ce oameni extraordinari o populeaza, si ce 'diamante in noroi' ascunde...privirilor superficiale!

Edited by subway_guru, 25 July 2014 - 20:26.


#159
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
http://stirileprotv....a-agronomi.html

4 studenti pe loc, cand sunt 400 cantindati pe 107 buget+120taxa. Posted Image

#160
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,991
  • Înscris: 17.03.2005
Profesori eminenti avem, inca, si eu am avut,din pacate sunt si multi idioti si aia conduc sistemul de nvatamant.

#161
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Pai daca`i totul politizat. D`aia!

#162
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Pregatiti baietii de facultate??

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate