Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1675
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Azi a venit echipa orange si a instalat la parintii mei (suntem vecini de palier) net 300, au venit cu ONT-ul modelul cel nou, eu cand am facut acum o luna pt net 1000 nu am avut norocul asta. Am facut contractul pe numele meu (am Orange LOVE) la adresa lor si ei platesc doar 4 euro net. Au vrut doar net.

Primul test pe banda de 5

[ https://www.speedtest.net/result/a/4967316244.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Primul test pe banda de 2,4

[ https://www.speedtest.net/result/a/4967321625.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stiinta_craiova, 24 May 2019 - 19:21.


#1676
raymis

raymis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 15.03.2019
Care e treaba cu Orange Love?
Trimit SMS-uri cu reduceri de 50-75% (in functie de noroc), intri pe site si vezi ca pachetul e 12 euro, sa inteleg ca vei plati chiar 3 euro daca intradevar respecta reducerile alea din SMS de 75%?

Edited by raymis, 24 May 2019 - 20:28.


#1677
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,157
  • Înscris: 15.12.2013
Eu n-am primit nimic.

#1678
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Poststiinta_craiova, on 24 mai 2019 - 19:18, said:

Primul test pe banda de 5

[ https://www.speedtest.net/result/a/4967316244.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Primul test pe banda de 2,4

[ https://www.speedtest.net/result/a/4967321625.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cam slăbuță totusi viteza pe 5Ghz. Cu semnalul cum sta?

Edited by MembruAnonim, 24 May 2019 - 20:46.


#1679
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
nici eu, de ce  SMS-uri cu reduceri e vorba ?

#1680
raymis

raymis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 15.03.2019
Nu cred ca sunt asa rare acele SMS-uri, toti cunoscutii au primit SMS-urile anul asta.
Nu stiu pe ce criterii le trimit, nu dau detalii, doar spun ca beneficiezi de o reducere de x% la pachet.

Deaceea intrebam, poate e cineva din cei alesi care s-a interesat in detaliu si vrea sa impartaseasca daca intradevar e 3 euro pachetul sau sunt niste pachete "speciale" pentru cei alesi care sunt mai scumpe si care cu tot cu reducerea aia de X% ajung la pretul normal... adica nu e nici o reducere, doar teapa de marketing

#1681
ionutp05

ionutp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2007

View Postaddelin, on 24 mai 2019 - 20:45, said:


Cam slăbuță totusi viteza pe 5Ghz. Cu semnalul cum sta?
Depinde de distanță și "aparatură".
Pe PC, la aprox 5m de router, am aceleași viteze de download, pe upload stau ceva mai bine.
Pe telefon, la 2m de router:

Attached Files



#1682
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cum va merg serviciile? M-au sunat mai devreme si as fi interesat sa deschid pentru ai mei. Unde stau, pot oferi serviciile prin cablu si, cum tata ar vrea sa vina si el in retea (cam e ultimul ramas in afara) ma gandeam sa-i ofer ceva informatii despre receptie. (ideea principala ar fi o factura pentru toate serviciile si sa nu mai alerge de la un ghiseu la altul cum are acum de a UPC (care nu i-au oferit nimic, desi perioada contractuala se apropie de scadenta luna viitoare) si Vodafone).

#1683
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
Am toate serviciile de la Orange. Televiziune, internet Home Net 4G și telefonie mobilă. Televiziunea este prin satelit și se vede mai bine decât la Romtelecom. Internetul fix merge foarte bine. Mă rog, în zona mea Orange are semnal foarte bun spre excelent.

#1684
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Se vad bine, mai putin programele de sport, care sunt jalnice (Look, Look Plus, etc).
Daca urmareste foltbalul din liga 1, te va injura dupa fiecare meci ...
Eu am pastrat Digi, chiar daca am tv-ul moca de la Orange.

#1685
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pe abonamentul meu i-am refuzat intrucat o sa ajunga tata la ei pentru portare si o sa se intereseze mai in detaliu de partea financiara (in magazin ar fi, fara mobil, 12E, iar mie imi facusera oferta de 11.50, deci praf in ochi).

@shymano: legat de receptia prin satelin, am vazut (prin 2017) ca se receptionau bine cei de la Orange in Maramures, n-am stat prea mult in fata tembelizorului si nici n-am butonat, receptorul de antena fiind in holul (lobby, sa-i zicem englezeste) pensiunii.

#1686
ionutp05

ionutp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2007
După câteva luni de iubire Orange, prin fibră, pot să zic că sunt mulțumit de internet. Pe partea de TV stau destul de slab, cum bate vântul se duce semnalul sau se vede doar în șuturi.

#1687
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
După câteva luni de iubire vad ca îmi taxează televiziunea care trebuia sa fie 0 pe lângă abonamentul de internet de 11 euro. Love din părți.

#1688
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Postwantsome, on 07 august 2019 - 16:46, said:

După câteva luni de iubire vad ca îmi taxează televiziunea care trebuia sa fie 0 pe lângă abonamentul de internet de 11 euro. Love din părți.
Posted Image nu esti singurul...fac destule magarii fara sa le explice.

tu ai facut ceva abonament nou, ai depasit perioada minima contractuala?


ps: mie inca nu mi-au raspuns la doua sesizari desi a trecut termenul legal.

Edited by VipeR85, 07 August 2019 - 18:27.


#1689
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Nu am făcut nicio modificare. După primele 6 luni mi-au redus automat beneficiile family de la 100Gb la 50Gb și m-am trezit și cu costurile de mai sus în plus fata de ce convenisem. Sunt în a doua luna deja de când plătesc în plus fata de ceea ce am in contract.

#1690
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
ANPC...nu mai sta. le trimiti o copie dupa contract si mai departe se ocupa ei

#1691
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Astea sunt practicile Romtelecom, cred că se molipsește semnalul de la fibra lor.

#1692
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 11.01.2004
stie cineva cum pot renunta la HBO? L-am primit trial pt un abonament la maica-mea, dar nu vreau sa-l pastrez - nu vad insa de unde 'mnezio pot renunta la el. Telefon la rel clienti? :|

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate