Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

HFM

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Ca in Romania nicaieri altundeva. Nici RRA nu suna extraordinar cu Studerul lor.

#20
Ghane

Ghane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 10.08.2013
Ma credeti ca in momentul acesta HFM are variatie de sunet, de la mai incet la mai tare? Sunt langa Valea Cascadelor am o combina in fata si ma amuz cum se aude.
Seby, habar nu am ce se petrece la ei pentru ca sunt paralel. Probabil, cei din redactie care se ocupa cu sunetul sunt incepatori.

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Redactia nu are treaba cu tehnicul.

#22
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Corect. In studio pe mixer reglajele trebuie sa fie toate la ora 12 cum se zice pe tehnic, sau pe mijloc pe intelesul tuturor, iar EQ-urile, sau enhancerele secundare sa fie inactive. Totul se face pe partea de procesare finala unde trebuie sa aiba acces STRICT omul de pe tehnic, nu toti angajatii. Daca omul de pe tehnic e varza, sau el nu exista, se intampla exact ce auzi Posted Image

Edited by SebyD, 01 December 2013 - 22:07.


#23
Ghane

Ghane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 10.08.2013
Dupa gandirea mea, dj-ul din redactie imi parea ca nu stie sa echilibreze volumul la muzica. Un lucru este cert, au muzica buna, insa la cum variaza sunetul il ascult cand se aude mai bine.
Imi pare nespus de bine ca mai sunt radiouri pe gustul meu ca Dance FM si Vibe fm, pacat ca nu mai este si One FM sau Deea, radiouri de brand.
In linii mari in curand o sa migrez pe radiourile online deoarece sunetul lor este mult mai cald.

#24
Marzeac

Marzeac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 19.10.2011
Si cum toate-s bune si frumoase, iata ca de ieri bulgarii de la 103.3 au marit deviatia dupa revenizia tehnica de maixm 20min, dupa ce au heterodinat la greu, Faza comica cu mira pe 103.35 nu am apucat-o sa o capturez, in rest am capturat acum de dimineata, fresh matinal cata gogoloaia are in bucuresti si asta  adica asa :
Poate sa supra bashineze HASHH FM in spate, sa faca ca voblerul, ca abia il auzi pe 103.3 cum partzaie si asta pe o receptie  de tipul "vai de steaua ei" de 36db. Deci...?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pY_LqfYPNNs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostSebyD, on 01 decembrie 2013 - 22:05, said:

Corect. In studio pe mixer reglajele trebuie sa fie toate la ora 12 cum se zice pe tehnic, sau pe mijloc pe intelesul tuturor, iar EQ-urile, sau enhancerele secundare sa fie inactive. Totul se face pe partea de procesare finala unde trebuie sa aiba acces STRICT omul de pe tehnic, nu toti angajatii. Daca omul de pe tehnic e varza, sau el nu exista, se intampla exact ce auzi Posted Image

Sebi, hai sa fim realisti, cum e sa ai procesor care daca din spate ii ridici volumul sa nu iti compreseze si sa iti scape in eter volum ridicat? Unde e capul la toata instalatia asta? Nu pe bune, eu urmarind bulgarii de pe 103.3 ascult niste eschibitii facutde de acesti incepatori, pe bune. Sincer nu am mai vazut o asemenea compresie care daca ii scazi volumul din spate sa scada si in fm si daca dai tare din studiou ,sa nu se comprime si sa iasa neuniform. Atunci de ce il mai folosesc?! NOSTIMI. De derapajele vocale, acolo nu mai am nimic de zis, zici ca in unele momente parca ai fi pe vremuri.
Singura data cam am auzit o compresie de genul orban, din aceea de se aude prea legat, a fost mai acum 1 luna de suna de ziceai ca e data compresia de doua ori blana.

Edited by Marzeac, 18 January 2014 - 07:59.


#25
Marzeac

Marzeac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 19.10.2011
hello coana coziaa, iarta-l pe HFM, nu ii mai canta serenade pe la geam
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qnY97E_M2bE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
Marzeac

Marzeac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 19.10.2011
Acum sa ii dam dreptate lui Gabi aka Ghane cand zicea ca o melodie e mai tare una mai incet, si cate odata se aude mat. iata o inregistrare de adineauri cum suna scula in eter
Attached File  compreis.mp3   5.74MB   6 downloads
iar mai jos va ramane in istorie sunetul pe care nu la toti il vom auzi la aceasta melodie
Attached File  11.04.2010.mp3   2.87MB   8 downloads

#27
Marzeac

Marzeac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 19.10.2011
Mai dau un update daca vorbim de aceeasi melodie, iata sunetul meu care il am inca din 2013 dupa ultimul update unguresc de standalone
Attached File  sunetul meu.mp3   3.83MB   6 downloads

Iata si de la airplay C fm
Attached File  (C FM airplay).mp3   4.7MB   8 downloads

#28
maverik30

maverik30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 25.01.2011
pls...schimbam numele aici in "RADIO7"

este un radio foarte potrivit pentru mine, mi se potriveste precum o manusa, muzica este parca din computerul meu
ori sunt deja batran ori targetul radio7 este pentru 30-40 ani, oameni linistiti, nu bogati nu necititi dar spalati (curati)
un radio care lipsea din bucuresti in fm

#29
maverik30

maverik30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 25.01.2011
radio7 imi aduce aminte de paris
da, am lucrat acolo, in franta. nu capsunar, nu ca asta e de rau. cu bursa da.
ascultam la paris un post de radio cu muzica oldies
seven parca a venit ...de la paris
bravo pentru muzica!

#30
maverik30

maverik30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 25.01.2011
ady, fa ne si noua un topic radio7
schima l pe asta pls
e fain postul, e de bun gust
se cunoaste ady ca nu mergi la cheia...la munte..la pensiunea lui gainusa,,,
iti rezerv eu, dau si o masa, hai

#31
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
In martie 2013 am fost la Baile Olanesti la pensiunea lui Grig Chiroiu, tare mistoaca si dotata cu de toate, AC-uri si calorifere in fiecare camera a apartamentelor, Wi-Fi de la AKTA (ca Ierdeesh nu are acoperire acolo nici fixa nici mobila), super cocheta.

#32
maverik30

maverik30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 25.01.2011
la olanesti stau la o pensiune (ana lacramioara) a unei prietene
imi place atat de mult la olanesti,,,ma simt de 80 de ani acolo

#33
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
A lui Chiroiu se numeste Noel.

Mai e o pensiune Alexandra pe acolo.

#34
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 08.02.2006
Foarte interesant Radio Seven dar daca il asculti in masina, in foarte multe zone se pierde semnalul :(

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate