Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

am un calculator vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008

View Postundercoverbrother, on 28 iunie 2013 - 15:57, said:

Unul la 250 de lei cred ca e parfum pt ce are nevoie.

Tinand cont si de restul configuratiei care oricum nu va duce chestii de mari dimensiuni, jocuri, filme.

Doar dacă intenţionează să îşi schimbe PC-ul pe viitor. Altfel n-are rost să dea pe un HDD cât pe tot sistemul.

#56
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Asta cu tot cu utililitarul de la placa de sunet care incarca 25 MB in ram si pe care il tin dezactivat de obicei dar am avut nevoie de microfon.

#57
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postvyyctor1985, on 28 iunie 2013 - 14:47, said:

si unde ma uit la ce rubrica
vad un commit charge ala e? arata 400 m


sa-mi spui cum pun print screen-ul pe softpedia

Ma apucam si le dadeam un copy-paste sau scriam manual ce vedeam acolo daca nu stiam sa atasez fisiere pe forum, ce atata lene...
In fine, ca sa poti pune atasamente apesi butonul "Mai multe optiuni de raspuns"->alegi fisierul, apesi pe ataseaza->apesi pe butonul de trimitere mesaj.

Edited by gumball3000, 28 June 2013 - 21:09.


#58
vyyctor1985

vyyctor1985

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.06.2013
nu stiam ca trebuie sa dau paste in paste la print screen

#59
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
rami cresc vizibil viteza dar cu 600 lei iti iei o tableta buna, zgomote/intretinere reduse deci nu se merita hdd

#60
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Si o tableta la 600RON chiar inlocuieste un PC, face de toate inclusiv randari Posted Image
Oricat de zgomotos ar fi un PC, in cazul initiatorului acestui topic l-ar ajuta o astfel de tableta doar pentru a putea rula continut 1080p. In rest nu ar fi cu nimic mai buna decat PC-ul.

#61
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
aazz, depince ce vrei sa faci cu ele. Tableta nu inlocuieste un calculator (inca), indiferent de predictiile din presa. Pentru un utilizator simplu, care nu vrea decat un mijloc pentru media (filme, muzica, ziare etc), da, tableta e ok, ba chiar e mai buna. Insa daca ai alte pretentii, vrei sa si lucrezi, chiar si un simplu document text sau tabele de calcul, tot pc-ul e mai comod si mai rapid (sau mac-ul, ca sa nu-mi sara apple-istii in cap).

Edited by bodi, 05 July 2013 - 11:32.


#62
Ergaust

Ergaust

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 13.06.2013
Un Asus Transformer inlocuieste un calculator, dar nu stiu daca ala intra la categoria "tablete" sau "ultrabook-uri"..

#63
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Nu inlocuieste ci este calculator dar si tableta. Parca are 2 procesoare.
Pt mine calculator inseamna x86/x64 cu Win.
Restul sunt doar produse de nisa, indiferent ca vb de tablete, produse apple, linux, console pt jocuri sau altceva. Desi ofera lucruri in plus, nu pot lua locul unui calculator la modul general ci doar pe anumite nise.

Sau produse complementare unui PC.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate