Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Google adsense- instalare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
Am un site personal si as vrea sa stiu daca pot face ceva bani cu GoogleAdsense (pay for click).
Cam cate reclame pot pune pe site? Cati centi primesc pe click ? Cum il instalez si cat ma costa acest program?

Edited by AlexPatan, 28 June 2013 - 11:50.


#2
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Poti pune maxim 3 bannere, 3 unitati de linkuri si maxim 2 casute de cautare. Oricum , e de preferat sa ai cat mai putine.
Cat poti castiga pentru fiecare click pe reclame ? De la 1 cent pana la cativa euro, totul depinde de limba site-ului si de continutul acestuia.E de preferat sa ai un site in engleza daca vrei sa faci bani frumosi. Daca ai site in limba romana, ca sa castigi totusi ceva, ai nevoie de cel putin 3-4000 de vizitatori unici pe zi.

  Ai macar un cont Adsense activ ? Sau intrebi doar asa ? Afla ca acum e foarte greu acum sa fii acceptat in program.Lucrurile s-au schimbat fata de acum cativa ani. Oricum, citeste regulamentul Adsense. Tu, ca detinator de site personal, cum ai zis mai sus, nu esti in stare sa gasesti acel regulament cu o simpla cautare pe Google?

Nu costa nimic sa folosesti Adsense :lol: Iar de instalat... prefer sa ma abtin, nu vreau sa te jignesc.

#3
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
Desigur ca pot cauta acel regulament pe google insa credeam ca aici voi gasi raspunsuri mai plauzibile de la oameni care folosesc acest program. Inca o intrebare mai am : Site-ul trebuie sa contina multe articole sau conteaza doar limba si vizitatorii pe zi ? adica cei ce dau click-uri.


P .S : Mi-a spus cineva ca programul ma costa in jur de 170 de lei .

Edited by AlexPatan, 28 June 2013 - 12:04.


#4
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Nu conteaza limba site-ului, important e continutul ! Acesta sa fie unic, de calitate si in cantitate cat mai mare :)

Asa de curios, ce site ai ? Ca sa-ti spun daca mai are rost sa te gandesti la Adsense.

Acel cineva s-a inselat :) Poate se referea la Adwords si nu ai inteles tu.

#5
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
Se pot da clickuri in fiecare zi? adica daca am 3 reclame pot da eu personal 3 click,uri ?

#6
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Citeste bai omule regulamentul Adsense ! Fu**ing retarded ... Cat de tampit poti sa fii incat sa crezi ca iti poti da tu singur click pe reclame ?

"Editorii NU au dreptul de a da clic pe propriile anunţuri sau de a utiliza alte metode, inclusiv metode manuale, pentru a creşte artificial numărul de afişări şi/sau de clicuri."

"Editorii NU au dreptul de a solicita altor persoane să dea clic pe anunţurile lor şi nu au dreptul să utilizeze metode de implementare înşelătoare pentru a obţine clicuri. Acestea includ, dar nu se limitează la, recompensarea utilizatorilor pentru afişarea anunţurilor sau efectuarea căutărilor, promisiunea de a strânge fonduri pentru terţe părţi ca urmare a unui astfel de comportament sau plasarea de imagini în dreptul anunţurilor individuale."

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate