Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

News România.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

#37
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Zilele trecute am descoperit "originalitatea" siglei ESTRADA TV.
Se cheama CHANNEL TEN si e tocmai din Tanzania.

Attached Files



#38
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Mie mi se pare ca seamana si cu sigle Internet Explorer :D

#39
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
La Internet Explorer e cercul galben întreg.

#40
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,824
  • Înscris: 07.07.2009

eStrada Tv emite necriptat prin satelitul Astra 5B de la 31,5 grade Est


Televiziunea eStrada Tv este transmisă necriptat prin satelitul Astra 5B de la 31,5 grade Est (același satelit prin care furnizează servicii și DTH-ul românesc Orange Tv).

Attached File  estrada tv satelit.jpg   75.9K   37 downloads

Frecvența utilizată de eStrada Tv este 11817, polarizare verticală, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S QPSK (aceeași frecvență prin care sunt transmise necriptat și televiziunile românești VTV și Est Tv).

Attached File  estrada tv Romania frecventa satelit.jpg   52.85K   30 downloads

Attached File  e2.jpg   46.24K   21 downloadsAttached File  e3.jpg   51.55K   19 downloads

Sursa: https://www.hdsateli...iptat-prin.html

#41
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
"Pasaport de identitate"? wtf? :ciocan:

Si emisiunea lui Mulga unde e? Asta e chiar mai enervant decat Conduratranu, desi pana acum mi se parea imposibil sa fie cineva mai enervant ca specimenul ala :death:

#42
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 03.01.2019
De când a ieșit din must-carry eStrada TV a început să îmbunătățească grila de programe.
Dimineață am văzut un reportaj interesant despre niște movile de pământ din România,care se cercetează în zilele noastre și se cred a fi mormintele regilor daci

#43
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
1 martie 2019 a ieșit de la AKTA.
1 aprilie 2019 a ieșit de la Telekom si Digi.
A rămas la UPC.

#44
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
Attached File  109px-Estrada_TV.png   18.87K   0 downloads riscă să rămână fără licență după modelul Attached File  OTV.png   18.58K   1 downloads . Stelian Fulga, șeful televiziuni, a făcut circ la C.N.A.

[ https://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2019/09/stelian-fulga-estrada_tb730.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

C.N.A., încă o ședință cu scandal. De data aceasta, cu „vindecătorul” Stelian Fulga, de la Estrada TV, în rol principal.

Moderatorul și vindecătorul Stelian Fulga a fost invitat de Consiliul Național al Audiovizualului pentru a da explicații despre o serie de amenzi pe care televiziunea le-a primit și pe care nu le-a plătit.

Motivul? C.N.A. poate retrage licența televiziunilor care nu fac dovada plății amenzilor în termen de șase luni de când au primit-o. Acesta a fost și motivul pentru care Dan Diaconescu a pierdut licența OTV, în anul 2013.

Departamentul juridic al C.N.A. a precizat că televiziunea Estrada TV are patru amenzi mai vechi de șase luni pentru care nu s-a făcut dovada plății

Care sunt amenzile:
  • 50.000 de lei (o amendă redusă de instanță de la 100.000 de lei), pe care Estrada TV a primit-o în anul 2015
  • 20.000 de lei amendă, primit tot în anul 2015, o decizie rămasă definitivă și după ce a fost contestată în instanță.
  • 10.000 de lei, amendă pe care postul a primit-o în septembrie 2016. Contestată în instanță
  • 65.000 de lei amendă, pe care postul a primit-o în mai 2015. Contestată în instanță.
Reprezentanții Estrada TV au primit răgaz pănă marți pentru a a duce dovada plății amenzilor sau C.N.A. poate retrage licența postului.

Prezent în fața membrilor C.N.A., Stelian Fulga, care s-a prezentat drept director general al postului, a făcut un adevărat circ, reproșându-le membrilor că doar postul său primește amenzi uriașe de „un miliard”, în timp ce restul televiziunilor controlate politici nu primesc „niciun leu” amendă. Discuțiile au fost așa de aprinse încât parte din reprezentanții televiziunilor, prezenți în ședință, au părăsit sala.

Redăm în continuare din schimbul de replici dintre Stelian Fulga și membrii C.N.A.

„Vreau să știu de la dânsul (reprezentant al departamnentului juridic - n.r.) de cât este prima amendă”, și-a început pledoaria Stelian Fulga.

„Poate să fie și de un leu, domnul Fulga, dumneavoastră sunteți obligat, conform legii, să o plătiți”, i-a răspuns Monica Gubernat, președintele C.N.A.
.
Stelian Fulga:

„Pe mine aicea ați venit ca să mă judecați sau ca să avem dialog? Ați văzut dumneavoastră ce fac alte televiziuni seară de seară? A mai fost vreo televiziune amendată cu un miliard până când să fiu eu la televiziunea Estrada?

Spuneți una și eu plec acum de aici. Acum mi s-a dat o amendă de două miliarde. Eu de 7 luni de zile dau reluări expres ca să văd dacă mai mi se dă amendă. Eu din data de 18 martie nu am mai fost la televiziune.

Am vrut să văd dacă mi se mai dă amendă și mi s-a dat două miliarde. Ce vreau ca să vă spun. În urmă cu șapte, opt ani, eu am vrut să fac o televiziune, Full TV, și de aici m-ați respins pentru că m-ați asociat cu Dan Diaconescu. Eu vă spun de atâți ani să se desemneze o comisie de aici, de la dumneavoastră, că tot ce fac eu este natural.”

Dan Fulga i-a luat la rost pe membrii, că nu au pregătire medicală. „Cum îmi dați mie amendă dacă nu aveți pregătirea necesară în domeniu?”.

Când președintele TV a încercat să-l liniștească pe invitat și să dea cuvântul altui membru, Fulga a insistat: „Dați-mi voie ca să vorbesc. Că nu dumneavoastră plătiți amenda, eu o plătesc. Doamnă, lăsați-mă ca să vorbesc și eu. Dumneavoastră m-ați chemat pe mine, nu eu am venit aici.”

În replică, Dorina Rusu, membru C.N.A,. i-a răspuns că amenzile au fost date pentru încălcarea legii audiovizualului. „Le-ați dat oamenilor niște iluzii că puteți să le vindecați boli grave. În secolul 21 ați spus că puteți vindeca cancerul.”

Stelian Fulga:

„Dumneavoastră, televiziunile mari care nu le dați nicio amendă, ați văzut cazul Dincă, își fac reclamă. Televiziunea nu a luat niciun ban de la nimeni. Știți că toți pacienții care vin la mine vin de la medic? Eu v-am spus că nu sunt în competiție cu niciun medic? Eu sunt inginer.”

Televiziunea Estrada TV a primit licență de la C.N.A. în anul 2013 și s-a lansat în anul 2014. Pe atunci, era un proiect cu acoperire regională și cu fostul deputat Valentin Iliescu, acționar. Ulterior, televiziunea a devenit una cu acoperire națională și a intrat în lista must carry, a posturilor libere la retransmisie.

Sursa: https://www.paginade...elian-fulga-cna

P.S: Poate scapam si de acest starv intr-o zi.

Edited by megafanro, 11 September 2019 - 21:42.


#45
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Fulga a zis ca a baga reluari, doar ca sa vada daca mai ia amenda.

Chiar el o zice: "Eu sunt inginer, nu sunt medic".

Chiar, cine se uita la asa ceva?

#46
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Idioti nu se gasesc care sa se uite la tembeliziunea asta? Pacat ca CNA-ul nu-si face treaba, ca multe televiziuni ar trebui amendate/inchise.

#47
jytouip

jytouip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 18.07.2019
Nu este o pierdere

#48
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Post_-GEORGE-_, on 11 septembrie 2019 - 21:12, said:

,
P.S: Poate scapam si de acest starv intr-o zi.

De unde stii ca n-are dreptate?Stii ca industria farma lucreaza pentru castig nu ca sa te vindece.In afara de chirurgi,nu prea mai am incredere in nici un medic.N-am vazut nici o emisiune de-a lui,dar stiu ca medicina alternativa vindeca boli fata de cea stiintifica care numai amelioreza simptomele.

#49
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,429
  • Înscris: 30.08.2017

View Postmiki07, on 11 septembrie 2019 - 21:18, said:

Fulga a zis ca a baga reluari, doar ca sa vada daca mai ia amenda.


Daca a dat in reluare o emisiune pentru care a luat amenda, ma gandesc ca si aia de la CNA au dat reluare la amenda.

#50
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Marti se decide tot. Acest OTV2 cu 2-5 telespectatori trb sa dispara si el

#51
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 04.02.2006
Iaca asa scapam de un alt post de duzina, dupa 0TV, DDTV, TVH(TVRM) etc

#52
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
TVH nu e de duzina, e educational, unic pe piata noastra.

#53
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
TVH nu mai emite din 22 mai 2019.

Iar din decembrie 2018 a fost canal pentru copii.

#54
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 21.05.2019
Tot slab era, de aia s-a si inchis!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate