Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Filme HD 720p pe Powerbook G4? Da, este posibil

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Pentru cei care au Powerbook G4, am scotocit nitel pe net, intrucat cu playerul vlc agatau cam toate filmele, cele rip dupa blue ray mergeau si mai sacadat iar cele Hd in poze. Am gasit un player, si anume XBMC pe care, supriza, merg si filmele 720p fara probleme. Incredibil ce poate face un hardware atat de vechi cum este Powerbook G4 daca are softul potrivit.

ps: pe Powerbook va trebuie versiunea 11 cea din link, ultima versiune 12 numai suporta procesoarele ppc.

#2
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
interesant player, cam ..,,stufos'' in setari,
are meniu jn limba romana si subtitrarea  afiseaza corect  caracterele romanesti (central european)
dar dupa ce ii dai de capat ..merge binisor!

de incercat si QQ Player  http://forum.softped...hp/t791162.html
http://www.qq-player.com/

#3
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
problema cu xbmc-ul este ca, cel putin pe windows, mie imi tine procesorul la 10-12% in idle. am inteles ca, fiind facut pentru playere stand alone, face refresh la imagine tot timpul.
dar in afara de asta, este foarte bun. eu l-am folosit si pe ubuntu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate