ARGENTINA torneo inicial/torneo final
Last Updated: Oct 30 2023 15:52, Started by
marshall54
, Jun 26 2013 14:43
·
0
#37
Posted 24 November 2022 - 06:46
ARGENTINA primera division - sezonul 2023...vor juca 28 de echipe...cu un total de 27 etape.
^ campionatul va incepe pe 27 ianuarie 2023. * sistemele de calificare pentru COPA LIBERTADORES se schimba permanent,astfel incat,pentru sezonul 2024,echipe calificate vor fi urmatoarele : -locul 1 din Primera division -locul 1 din Copa de la liga profesional -locul 1 din Copa Argentina -celelalte formatii ce se vor califica (in numar de 3 echipe),o vor face in functie de clasamentele adunate,ale Primera division si Copa de la liga profesional. Dupa cum se stie,mai exista o competitie majora a fotbalului din America de Sud si anume Copa Sudamericana, astfel,echipele calificate pe locurile4,5,6,7,8,9 din clasamentul general final (Primera division si Copa de la liga profesional), vor juca in editia 2024 a Copa Sudamericana. |
#38
Posted 24 July 2023 - 18:35
ARGENTINA PRIMERA DIVISION 2023..etapa 26...mai sunt 1 etape
01-RIVER PLATE........58..+29 02-TALLERES CORDOBA...48..+19 03-SAN LORENZO........46..+12 04-DEFENSA Y JUSTICIA.44..+15 05-ESTUDIANTES........42..+10 06-LANUS..............42..+10 07-ROSARIO............41..+7 08-ARGENTINOS JUNIORS.40..+10 09-BOCA JUNIORS.......38..+6 10-GODOY CRUZ.........38..+5 11-BELGRANO...........35..-6 12-NEWELL'SOLD BOYS...34..+1 13-BARRACAS...........34..-3 ______________________________ 14-TUCUMAN............34..-4 15-RACING CLUB........33..0 16-PLATENSE...........33..-3 17-SARMIENTO..........29..-3 ______________________________ 18-CENTRAL CORDOBA....29..-6 19-INSTITUTO CORDOBA..29..-10 20-TIGRE..............28..-6 21-INDEPENDIENTE......28..-7 22-GIMNASIA LA PLATA..28..-14 23-VELEZ SARSFIELD....26..-2 24-UNION SANTA FE.....26..-8 25-BANFIELD...........26..-13 26-COLON SANTA FE.....25..-9 27-HURACAN............22..-12 28-ARSENAL SARANDI.18..-18 ______________________________ copa libertadores copa sudamericana castrigatoarea COPA ARGENTINA va juca in COPA LIBERTADORES. retrogradeaza in nacional B * o echipa va retrograda pe baza coeficientilor clasamentului general,respectiv ultima clasata in acest clasament. etapa 26 luni 24 iulie 2023 22.30...VELEZ SARSFIELD-UNION SANTA FE 22.30...TALLERES-GIMNASIA LA PLATA _____________________________________ marti 25 iulie 2023 00.30...BANFIELD-GODOY CRUZ 01.30...RACING CLUB-CENTRAL CORDOBA 02.30...BOCA JUNIORS-NEWELL'S OLD BOYS 21.30...BARRACAS CENTRAL-ARSENAL SARANDI __________________________________________ miercuri 26 iulie 2023 00.00...COLON SANTA FE-TIGRE 02.30...INSTITUTO CORDOBA-LANUS _____________________________________ live...ARENA SPORT live...SPORT ISRAEL live...SPORT TV PORTUGALIA |
#39
Posted 26 July 2023 - 13:00
ARGENTINA PRIMERA DIVISION 2023..etapa 26...mai sunt 1 etape
01-RIVER PLATE........58..+29 02-TALLERES CORDOBA...49..+19 03-SAN LORENZO........46..+12 04-DEFENSA Y JUSTICIA.44..+15 05-ESTUDIANTES........42..+10 06-LANUS..............42..+9 07-ROSARIO............41..+7 08-BOCA JUNIORS.......41..+7 09-ARGENTINOS JUNIORS.40..+10 10-GODOY CRUZ.........38..+3 11-RACING CLUB........36..+2 12-BARRACAS...........35..-3 13-BELGRANO CORDOBA...35..-6 ______________________________ 14-NEWELL'S OLD BOYS..34..0 15-TUCUMAN............34..-4 16-PLATENSE...........33..-3 17-INSTITUTO CORDOBA..32..-9 18-TIGRE..............31..-4 19-SARMIENTO..........29..-3 20-CENTRAL CORDOBA....29..-8 21-BANFIELD...........29..-11 22-GIMNASIA LA PLATA..29..-14 23-INDEPENDIENTE......28..-7 24-VELEZ SARSFIELD....27..-2 25-UNION SANTA FE.....27..-8 26-COLON SANTA FE.....25..-11 27-HURACAN............22..-12 28-ARSENAL SARANDI....19..-18 ______________________________ copa libertadores copa sudamericana castrigatoarea COPA ARGENTINA va juca in COPA LIBERTADORES. retrogradeaza in nacional B * o echipa va retrograda pe baza coeficientilor clasamentului general,respectiv ultima clasata in acest clasament. etapa 27 vineri 28 iulie 2023 22.30...UNION SANTA FE-DEFENSA Y JUSTICIA 22.30...ARGENTINOS JUNIORS-ESTUDIANTES LA PLATA ______________________________________________ sambata 29 iulie 2023 01.00...NEWELL'S OLD BOYS-TALLERES CORDOBA 01.00...BELGRANO CORDOBA-ROSARIO CENTRAL 03.30...RIVER PLATE-RACING CLUB 20.30...CENTRAL CORDOBA-ATLETICO TUCUMAN 21.00...SARMIENTO-BANFIELD 23.00...INDEPENDIENTE-BOCA JUNIORS ______________________________________________ duminica 30 iulie 2023 02.00...TIGRE-SAN LORENZO 21.00...LANUS-BARRACAS CENTRAL 21.00...ARSENAL SARANDI-COLON SANTA FE 23.30...HURACAN-VELEZ SARSFIELD ______________________________________________ Edited by marshall54, 26 July 2023 - 13:00. |
#40
Posted 19 August 2023 - 16:05
ARGENTINA PRIMERA DIVISION COPA DE LA LIGA PROFESIONAL 2023
zona a..etapa 00...mai sunt 14 etape 01-COLON SANTA FE.....00.. 02-GIMNASIA LA PLATA..00.. 03-INDEPENDIENTE......00.. 04-INSTITUTO CORDOBA..00.. 05-RIVER PLATE........00.. 06-ROSARIO CENTRAL....00.. 07-TALLERES CORDOBA...00.. 08-VELEZ SARSFIELD....00.. 09-BANFIELD...........00.. 10-BARRACAS CENTRAL...00.. 11-TUCUMAN............00.. 12-SARANDI............00.. 13-ARGENTINOS JUNIORS.00.. 14-HURACAN............00.. etapa 1 sambata 19 august 2023 22.30...INDEPENDIENTE-COLON ______________________________ duminica 20 august 2023 03.00...VELEZ SARFIELD-BARRACAS CENTRAL luni 21 august 2023 03.00...ARGENTINOS JUNIORS-RIVER PLATE _______________________________________ zona b..etapa 00...mai sunt 14 etape 01-PLATENSE...........00.. 02-ESTUDIANTES LA PLA.00.. 03-SARMIENTO..........00.. 04-SAN LORENZO........00.. 05-NEWELLS'OLD BOYS...00.. 06-GODOY CRUZ.........00.. 07-CENTRAL CORDOBA....00.. 08-DEFENSA Y JUSTICIA.00.. 09-TIGRE.............00.. 10-LANUS.............00.. 11-UNION SANTA FE....00.. 12-RACING CLUB.......00.. 13-BELGRANO CORDOBA..00.. 14-BOCA JUNIORS......00.. etapa 1 duminica 20 august 2023 22.00...SARMIENTE-TIGRE ___________________________ luni 21 august 2023 00.30...LANUS-SAN LORENZO __________________________ marti 22 august 2023 02.30...NEWELLS'OLD BOYS-CENTRAL CORDOBA __________________________________________ ______________________________ * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 27 vineri 28 iulie 2023 |
#41
Posted 20 August 2023 - 10:44
ARGENTINA PRIMERA DIVISION COPA DE LA LIGA PROFESIONAL 2023
zona a..etapa 00...mai sunt 14 etape 01-COLON SANTA FE.....00.. 02-GIMNASIA LA PLATA..00.. 03-INDEPENDIENTE......00.. 04-INSTITUTO CORDOBA..00.. 05-RIVER PLATE........00.. 06-ROSARIO CENTRAL....00.. 07-TALLERES CORDOBA...00.. 08-VELEZ SARSFIELD....00.. 09-BANFIELD...........00.. 10-BARRACAS CENTRAL...00.. 11-TUCUMAN............00.. 12-SARANDI............00.. 13-ARGENTINOS JUNIORS.00.. 14-HURACAN............00.. * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 1 sambata 19 august 2023 22.30...INDEPENDIENTE 0-1 COLON _____________________________________ duminica 20 august 2023 03.00...VELEZ SARFIELD 1-0 BARRACAS CENTRAL luni 21 august 2023 03.00...ARGENTINOS JUNIORS-RIVER PLATE _______________________________________ zona b..etapa 00...mai sunt 14 etape 01-PLATENSE...........00.. 02-ESTUDIANTES LA PLA.00.. 03-SARMIENTO..........00.. 04-SAN LORENZO........00.. 05-NEWELLS'OLD BOYS...00.. 06-GODOY CRUZ.........00.. 07-CENTRAL CORDOBA....00.. 08-DEFENSA Y JUSTICIA.00.. 09-TIGRE.............00.. 10-LANUS.............00.. 11-UNION SANTA FE....00.. 12-RACING CLUB.......00.. 13-BELGRANO CORDOBA..00.. 14-BOCA JUNIORS......00.. * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 1 duminica 20 august 2023 22.00...SARMIENTE-TIGRE ___________________________ luni 21 august 2023 00.30...LANUS-SAN LORENZO __________________________ marti 22 august 2023 02.30...NEWELLS'OLD BOYS-CENTRAL CORDOBA __________________________________________ |
#42
Posted 25 August 2023 - 17:19
ARGENTINA PRIMERA DIVISION COPA DE LA LIGA PROFESIONAL 2023
zona a..etapa 01...mai sunt 13 etape 01-TALLERES...........03 02-HURACAN............03 03-VELEZ SARSFIELD....03 04-INSTITUTO CORDOBA..03 05-COLON SANTA FE.....03 06-ARGENTINOS JUNIORS.03 07-ROSARIO CENTRAL....01 08-TUCUMAN............01 09-BARRACAS CENTRAL...00 10-INDEPENDIENTE......00 11-SARANDI............00 12-RIVER PLATE.00.....00 13-BANFIELD...........00 14-GIMNASIA LA PLATA..00.. * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 2 sambata 26 august 2023 01.00...ARSENAL SARANDI-ARGENTINOS JUNIORS ____________________________________________ duminica 27 august 2023 01.00...TALLERES CORDOBA-HURACAN _____________________________________ zona b..etapa 01...mai sunt 13 etape 01-SARMIENTO..........03 02-NEWELL'S OLD BOYS..03 03-BOCA JUNIORS.......03 04-SAN LORENZO........03 05-BELGRANO...........03 06-UNION SANTA FE.....01 07-RACING CLUB........01 08-DEFENSA Y JUSTICIA.00 09-GODOY CRUZ.........00 10-LANUS..............00 11-ESTUDIANTES........00 12-CENTRAL CORDOBA....00 13-TIGRE..............00 14-PLATENSE...........00 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 2 duminica 27 august 2023 01.00...NEWELL'S OLD BOYS-LANUS 23.00...SARMIENTO JUNIN-BOCA JUNIORS _____________________________________ |
#43
Posted 29 August 2023 - 15:41
ARGENTINA PRIMERA DIVISION COPA DE LA LIGA PROFESIONAL 2023
zona a..etapa 01...mai sunt 13 etape 01-TALLERES CORDOBA...06 02-COLON SANTA FE.....06 03-INSTITUTO CORDOBA..04 04-RIVER PLATE........03 05-HURACAN............03 06-BANFIELD...........03 07-ARGENTINOS JUNIORS.03 08-ARSENAL SARANDI....03 09-VELEZ SARSFIELD....03 10-INDEPENDIENTE......03 11-TUCUMAN............02 12-ROSARIO............01 13-BRRACAS CENTRAL....00 14-GIMNASIA LA PLATA..00 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 3 duminica 3 septembrie 2023 01.00...HURACAN-COLON SANTA FE 03.30...VELEZ SARSFIELD-RIVER PLATE 22.00...ROSARIO CENTRAL-TALLERES CORDOBA ____________________________________________ zona b..etapa 01...mai sunt 13 etape 01-SARMIENTO..........06 02-NEWELL'S OLD BOYS..06 03-RACING CLUB........04 04-SAN LORENZO........04 05-BELGRANO...........04 06-UNION SANTA FE.....04 07-BOCA JUNIORS.......03 08-GODOY CRUZ.........03 09-DEFENSA Y JUSTRICIA01 10-PLATENSE...........01 11-ESTUDIANTES........00 12-CENTRAL CORDOBA....00 13-TIGRE..............00 14-PLATENSE...........00 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 3 duminica 3 septembrie 2023 01.00...BELGRANO CORDOBA-NEWELL'S OLD BOYS 20.00...DEFENSA Y JUSTICIA-SARMIENTO JUNIN ____________________________________________ luni 4 septembrie 2023 02.30...RACING CLUB AVELLANEDA-ESTUDIANTES LA PLATA ____________________________________________________ _____________________________________ |
#44
Posted 10 September 2023 - 08:35
ARGENTINA PRIMERA DIVISION COPA DE LA LIGA PROFESIONAL 2023
zona a..etapa 03...mai sunt 11 etape 01-TALLERES CORDOBA...06 02-COLON SANTA FE.....06 03-HURACAN............06 04-BANFIELD...........06 05-VELEZ SARSFIELD....06 06-INDEPENDIENTE......06 07-ARGENTINOS JUNIORS.04 08-INSTITUTO CORDOBA..04 09-ROSARIO CENTRAL....04 10-RIVER PLATE........03 11-TUCUMAN............03 12-ARSENAL SARANDI....04 13-BRRACAS CENTRAL....03 14-GIMNASIA LA PLATA..00 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 4 duminica 10 septembrie 2023 ????...INDEPENDIENTE-HURACAN ????...ARSENAL SARANDI-RIVER PLATE ????...BANFIELD-ARGENTINOS JUNIORS _______________________________________ zona b..etapa 01...mai sunt 13 etape 01-NEWELL'S OLD BOYS..07 02-SARMIENTO JUNIN....07 03-RACING CLUB........07 04-SAN LORENZO........05 05-BELGRANO...........05 06-UNION SANTA FE.....05 07-GODOY CRUZ.........04 08-BOCA JUNIORS.......03 09-CENTRAL CORDOBA....03 10-TIGRE..............03 11-DEFENSA Y JUSTICIA.02 12-LANUS..............01 13-PLATENSE...........01 14-ESTUDIANTES LP.....00 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 4 duminica 10 septembrie 2023 ????...NEWELL'S OLD BOYS-UNION SANTA FE ????...BOCA JUNIORS-DEFENSA Y JUSTICIA ____________________________________________________ |
#45
Posted 19 September 2023 - 12:20
ARGENTINA PRIMERA DIVISION COPA DE LA LIGA PROFESIONAL 2023
zona a..etapa 04...mai sunt 10 etape 01-INDEPENDIENTE......09 02-COLON SANTA FE.....09 03-TALLERES CORDOA....07 04-ARGENTINOS JUNIORS.07 05-VELEZ SARSFIELD....06 06-RIVER PLATE........06 07-HURACAN............06 08-BANFIELD...........06 09-ATLETICO TUCUMAN...06 10-RINSTITUTO CORDOBA.05 11-ROSARIO CENTRAL....04 12-ARSENAL SARANDI....03 13-BRRACAS CENTRAL....03 14-GIMNASIA LA PLATA..00 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 5 miercuri 20 septemrie 2023 03.00...ROSARIO CENTRAL-INDEPENDIENTE ______________________________________ joi 21 septembrie 2023 03.00...INSTITUTO CORDOA-COLON SANTA FE _____________________________________________ zona b..etapa 01...mai sunt 13 etape 01-NEWELL'S OLD BOYS..08 02-SARMIENTO JUNIN....08 03-RACING CLUB........08 04-SAN LORENZO........06 05-BELGRANO...........06 06-UNION SANTA FE.....06 07-GODOY CRUZ.........06 08-DEFENSA Y JUSTICIA.06 09-CENTRAL CORDOBA....06 10-TIGRE..............04 11-PLATENSE...........04 12-OCA JUNIORS........03 13-LANUS..............02 14-ESTUDIANTES LP.....01 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 5 joi 21 septembrie 2023 03.00...RACING CLUB-NEWELL'S OLD BOYS ________________________________________ |
#46
Posted 18 October 2023 - 11:20
ARGENTINA PRIMERA DIVISION - COPA DE LA LIGA PROFESIONAL 2023
zona a..etapa 08...mai sunt 6 etape 01-RIVER PLATE........16 02-INDEPENDIENTE......15 03-HURACAN............13 04-COLON..............13 05-VELEZ SARSFIELD....13 06-ARGENTINOS JUNIORS.12 07-BANFIELD...........12 08-ROSARIO............11 09-ATLETICO TUCUMAN...11 10-INSTITUTO CORDOBA..11 11-TALLERES...........11 12-BARRACAS...........10 13-GIMNASIA LA PLATA...8 14-ARSENAL SARANDI.....7 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 9 vineri 20 octombrie 2023 00.30...COLON SANTA FE-RIVER PLATE ______________________________________ zona b..etapa 08...mai sunt 6 etape 01-BELGRANO...........17 02-CENTRAL CORDOBA....14 03-GODOY CRUZ.........12 04-DEFENSA Y JUSTICIA.12 05-RACING CLUB........12 06-UNION SANTA FE.....11 07-NEWELL'S OLD BOYS..11 08-PLATENSE...........11 09-SARMIENTO..........10 10-SAN LORENZO.........9 11-BOCA JUNIORS........7 12-ESTUDIANTES.........6 13-TIGRE...............6 14-LANUS...............4 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 9 joi 21 septembrie 2023 23.00...GODOY CRUZ-SAN LORENZO ________________________________________ |
|
#47
Posted 30 October 2023 - 15:52
ARGENTINA PRIMERA DIVISION - COPA DE LA LIGA PROFESIONAL 2023
zona a..etapa 11...mai sunt 3 etape 01-RIVER PLATE........23 02-INDEPENDIENTE......19 03-VELEZ SARSFIELD....17 04-COLON..............17 05-HURACAN............16 06-ROSARIO............16 07-BANFIELD...........15 08-INSTITUTO CORDOBA..15 09-ATLETICO TUCUMAN...14 10-GIMNASIA LA PLATA..14 11-TALLERES...........12 12-ARGENTINOS JUNIORS.12 13-ARSENAL SARANDI....10 14-BARRACAS...........10 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 12 sambata 4 noiembrie 2023 02.00...RIVER PLATE-HURACAN ______________________________________ zona b..etapa 11...mai sunt 3 etape 01-BELGRANO...........18 02-GODOY CRUZ.........18 03-RACING CLUB........16 04-PLATENSE...........15 05-CENTRAL CORDOBA....15 06-NEWELL'S OLD BOYS..14 07-DEFENSA Y JUSTICIA.13 08-UNION SANTA FE.....12 09-SARMIENTO..........11 10-BOCA JUNIORS.......11 11-SAN LORENZO........10 12-ESTUDIANTES........10 13-LANUS...............7 14-TIGRE...............6 * echipele de pe locurile 1,2,3 si 4 se califica in sferturile de finala etapa 11 luni 30 octombrie 2023 23.30...LANUS-BELGRANO _________________________________ |
Anunturi
Bun venit pe Forumul Softpedia!
▶ 0 user(s) are reading this topic
0 members, 0 guests, 0 anonymous users