Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Zvon: U.P.C. se pregateste de I.P.TV ! Conform lui Doru P.: Este vorba despre DVB-C hibrid.

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View Postmariusnorbert, on 27 iunie 2013 - 21:45, said:

Ma intreb de ce, totusi, in cazul RDS continutul sportiv, asa cum e el, scump, a adus clienti permanenti si a fost, pe langa factorul pret, elementul de retentie. Nu stiu daca la momentul actual RDS isi scoate banii investitii in continut (ma indoiesc) din abonamente insa pe  termen lung au de castigat din prisma numarului mare de abonati - ceri putin pe abonament de la un nr mai mare de abonati si nu practici niste politici de preturi mari insa ai mai putini clienti.
Si daca la licitatia viitoare nu va mai castiga drepturile ligii lu'Mitica? Cred ca va avea o mare problema cu pastrarea clientilor...

#20
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View PostTraznitul, on 28 iunie 2013 - 08:08, said:

Si daca la licitatia viitoare nu va mai castiga drepturile ligii lu'Mitica? Cred ca va avea o mare problema cu pastrarea clientilor...
Daca castiga licitatia cu LIGA LUI MITICA si daca isi mai structureaza mai bine. asa UPC-ul isi mai castiga clienti.

#21
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Ca să câştige licitaţia, tre' să şi participe...Posted Image

Edited by cristi0304, 28 June 2013 - 12:28.


#22
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 23.03.2009

View Postsmokke2, on 28 iunie 2013 - 12:12, said:

Daca castiga licitatia cu LIGA LUI MITICA si daca isi mai structureaza mai bine. asa UPC-ul isi mai castiga clienti.

Eu unul ca abonat RCS ași dori ca UPC(sau alții) să participe să câștige și să facă orice doresc cu liga lui Mitica(chiar și să se spele pe cap cu ea) ,în felul acesta având mai mult loc disponibil (poate asa scăpăm si de Fanatik show) pe canalele Digisport HD pentru alte campionate mai interesante și pentru sporturile cu motor !

#23
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View PostTraznitul, on 28 iunie 2013 - 08:08, said:


Si daca la licitatia viitoare nu va mai castiga drepturile ligii lu'Mitica? Cred ca va avea o mare problema cu pastrarea clientilor...

View PostTraznitul, on 28 iunie 2013 - 08:08, said:


Si daca la licitatia viitoare nu va mai castiga drepturile ligii lu'Mitica? Cred ca va avea o mare problema cu pastrarea clientilor...
La licitatia urmatoare pt drepturile la Liga I posibil sa avem mai multi 'castigatori' decat am avut la precedenta, posibil sa vrea si Orange o felie din tort, asa expirat cum e el. Oricum, nici pentru RDS nu ar reprezenta un efort financiar enorm, daca ne gandim ca la licitatia precedenta au achitat in jur de 100 de milioane, iar creditul pe care se preconizează ca il va obtine depăseste 800 mil.

#24
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 14.01.2008
Nu uita de Look TV si Paskany ;)

#25
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007

View Postsmokke2, on 26 iunie 2013 - 13:16, said:

Cred ca e o zona cu probleme.

Da, se face trecerea în subteran a cablurilor pe la noi pe aici, dar m-am cam săturat de atâtea întreruperi și durează cam de mult timp.  În schimb, sunt mulțumit de TV-ul digital HD.

#26
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View PostDigix, on 30 iunie 2013 - 13:58, said:


Da, se face trecerea în subteran a cablurilor pe la noi pe aici, dar m-am cam săturat de atâtea întreruperi și durează cam de mult timp.  În schimb, sunt mulțumit de TV-ul digital HD.
POate echipamentul este mai slab,mai bine intreaba-i  pe profesionisti.

#27
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Am net la viteza maximă a UPC, TV digital maxim cu HBO și telefonie fixă. Au fost de nenumărate ori în vizită la mine, au tot umblat pe la stîlpi, ba au schimbat routerul de câteva ori, au pus atenuatoare, le-au scos și tot are întreruperi. M-am plictisit de câte ori i-am sunat.

Edited by Digix, 30 June 2013 - 19:39.


#28
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View PostNeaceasca85, on 27 iunie 2013 - 16:39, said:

Da, si RDS avand infrastructura de GPON, care se preteaza cel mai bine la IPTV.

Oh, the irony...

#29
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Sa bage domne' iupisiu aipitivi pe reteaua cu gâpoane ercees... :lol:

Edited by cristi0304, 03 July 2013 - 09:40.


#30
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
merge si pe hasfece, numai sa fie inginerii pricepuți!

#31
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 16.01.2007

View PostDigix, on 30 iunie 2013 - 19:38, said:

Am net la viteza maximă a UPC, TV digital maxim cu HBO și telefonie fixă. Au fost de nenumărate ori în vizită la mine, au tot umblat pe la stîlpi, ba au schimbat routerul de câteva ori, au pus atenuatoare, le-au scos și tot are întreruperi. M-am plictisit de câte ori i-am sunat.
Nu sta pe gânduri, dacă serviciul tehnic nu-ţi rezolvă problema, schimbă provider-ul. Aşa am procedat eu cu RDS.

Destăinuire: îi mulţumesc RDS-ului că nu mi-a rezolvat probema NET-ului. Chiar dacă aveam la dispoziţie un SeedBox (pe banii mei), în calitate de administrator al unui tracker foarte cunoscut în România, erau anumite "lucruri", foarte multe, care le urcam direct de pe PC-ul meu. Lipsa de upload de la RDS (am scris bine: RDS) m-a determinat să ies la pensie, altfel, poate mai "mergeam" câţiva ani. Posted Image
Orice rău este spre bine! :)

Edited by manic_user, 03 July 2013 - 16:59.


#32
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postmanic_user, on 03 iulie 2013 - 16:29, said:

Nu sta pe gânduri, dacă serviciul tehnic nu-ţi rezolvă problema, schimbă provider-ul. Aşa am procedat eu cu RDS.

Destăinuire: îi mulţumesc RDS-ului că nu mi-a rezolvat probema NET-ului. Chiar dacă aveam la dispoziţie un SeedBox (pe banii mei), în calitate de administrator al unui tracker foarte cunoscut în România, erau anumite "lucruri", foarte multe, care le urcam direct de pe PC-ul meu. Lipsa de upload de la RDS (am scris bine: RDS) m-a determinat să ies la pensie, altfel, poate mai "mergeam" câţiva ani. Posted Image
Orice rău este spre bine! Posted Image
Sa vezi acu' bumbaceala ce-ti iei tu p'acilea...Posted Image Posted Image

#33
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
N-are de ce, serviciile RCS-RDS nu merg la fel peste tot, la fel cum nu merg nici cele ale UPC-ului sau ale Romtelecom-ului...!Posted Image  Depinde de locație, de multe ori diferă chiar în perimetrul aceluiași oraș...Slavă Domnului, avem o grămadă de exemple pe forumul ăsta...!Posted Image

#34
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Plus ca din respect pentru etatea 'mnealui... nu ne permitem. Este credibil...Posted Image
Posted Image

Edited by cristi0304, 04 July 2013 - 07:48.


#35
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Ce se mai zice de UPC IPTV?

#36
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Numai Savarina iti poate raspunde, din pacate...Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate