Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

AXN White.

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#19
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Poate vom avea si versiunile HD cu aceasta ocazie.

#20
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
cata vreme dau reclame pe rupte  si intrerupe un film sau un serial de n ori  nu dau doi bani pe ele!cer si o gramada de bani si te sufoca si cu reclama!si asta la mai multe posturi straine!

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
A.X.N.-urile sunt cele mai ieftine canale de seriale de pe piaţă. Totuşi, nu sunt chiar aşa de multe reclame, deci se vede că nu prea le urmăreşti! Iar SPiN, care e proaspăt, şi Animax, nu dau deloc publicitate!

Cele mai scumpe sunt stârvurile de la Universal <Duble cât un A.X.N. Secundar> care mai au şi aparatură de mâna a III-a.

Edited by alfa_alfa, 26 June 2013 - 15:38.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 alfa_alfa, on 26 iunie 2013 - 15:31, said:

[...] Cele mai scumpe sunt stârvurile de la Universal [...]

Aici mă refer strict la Diva.

#23
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007

 ramiz, on 26 iunie 2013 - 13:49, said:

cata vreme dau reclame pe rupte  si intrerupe un film sau un serial de n ori  nu dau doi bani pe ele!cer si o gramada de bani si te sufoca si cu reclama!si asta la mai multe posturi straine!

Urmaream serialele de pe AXN CRIME, iar la ora aceea nu intrerupeau deloc episoadele cu reclame sau promouri.

#24
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
ce rebranduire de 2 lei. Facuta de oameni de publicitate care habar nu au despre ce vand. CUm puii mei sa redenumesti un post ce da filme sf in axn black? Care parte din black iti spune ca acolo poti vedea filme sf?

#25
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Pe AXN White din Portugalia sunt seriale "light", de exemplu : Two and Half Men, The Big Bang Theory, Gossip Girl, Cougar Town. Adica comedii, drama, musical. Pe AXN Black, tot din Portugalia avem : The Vampire Diaries, Chuck, Supernatural, Torchwood, Luther, Sherlock, adica crime, drama, sci-fi.

Ma gandesc ca, vor impartii serialele tot pe acest tipar, adica vor face grila pt. programele astea, din serialele totale ale celor trei posturi : AXN, AXN Crime, AXN SCI-FI.

Sa speram ca iese ceva frumos.

#26
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Daca tot le trec in 16:9, macar sa mai bage si seriale mai noi filmate in acest format. Ca Verdict: Crima sau Brett si Danny nu se incadreaza :P

#27
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007
Le da in 16:9 pe juma de ecran. Cum mai dau nemtii seriale sau filme 4:3 pe programele 16:9.

#28
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Sau pro-ul pe hd...

#29
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012
am intrat la portughezi pe cite si pe "AXN BLACK" - si am vazut ca faceau reclama ca dau "Supernatural" ultimul sezon mi-i se pare :P deci totusi e un inceput :P daca Pro-ul tot nu mai are bani sa il difuzeze (ultimele 2 sezoane) :))

#30
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
AXN-urile astea pentru mine sunt neinteresante. Eram entuziasmat atunci cand au intrat prima data in Romania. Ma refer la Crime si Sci Fi. Imi si imaginam ca n-o sa ma mai dezlipesc de TV ca sa vad seriale politiste si filme SF. De unde... seriale de mana a doua atat pe Crime, cat si pe Sci Fi si filme deloc. As putea spune chiar ca-s niste starvuri, dar probabil mi-ar sarii lumea in cap. Si asa nu avem prea multe canale pe nisa asta, deci nu zic. Posted Image

Acum cu AXN White si AXN Black nu stiu ce sa zic. Daca pastreaza grilele pe care le-am vazut mai sus si pentru Romania, atunci White-ul pare ceva gen reality-drama, iar Black-ul o combinatie de mai multe lucruri. Logo-urile sunt aiurea oricum. Mai simplu era sa lase logo-ul original AXN si sa-l coloreze in fundal alb cu scris negru, respectiv fundal negru cu scris alb.

Oricum, ramane de vazut. Pana atunci poate apare AXN Spin si la RCS/RDS.

#31
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 AleXXander00, on 28 iunie 2013 - 22:24, said:

Pana atunci poate apare AXN Spin si la RCS/RDS.
Sunt sanse foarte slabe sa intre la DIGI.

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Zici tu?

#33
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Din cate imi dau seama, vor avea o grila diferita fata de ce exista acum pe Crime si Scifi.

Pe AXN Crime ma uitam la "Diagnostic Crima", "Verdict Crima" si "Justitie Militara"
Sunt seriale mai vechi, dar foarte bune, insa se pare ca vor fi scoase din grila.

Tragedia e ca nici macar nu ai de unde sa cumperi aceste seriale, cu subtitrare in romana.
... asta ca tot incercam sa scapam de piraterie...

#34
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

 vanitty, on 26 iunie 2013 - 23:26, said:

ce rebranduire de 2 lei. Facuta de oameni de publicitate care habar nu au despre ce vand. CUm puii mei sa redenumesti un post ce da filme sf in axn black? Care parte din black iti spune ca acolo poti vedea filme sf?

Oricum niciun canal Sony Pictures nu respecta tematica cu care a fost lansat.Asa am ajuns sa avem Naruto pe AXN SciFi, emisiuni gen reality pe Animax, iar AXN Ro si AXN Crime fac schimb de seriale intr-una.E un fel de salata Media Pro si la ei.Si eu care credeam ca doar la Sarbu in ograda poate ajunge un canal cu "cinema" in nume sa transmita absolut orice in afara de filme, sau sa vezi bingo la o televiziune adresata femeilor.Sau "Got talent" pe un canal de sport, dar deja cred ca ati prins ideea.

Edited by vladul_care_este, 29 June 2013 - 22:46.


#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

Noi canale T.V. A.X.N. în România.

Sony Pictures Television Networks va lansa începând cu luna octombrie a acestui an în România noile canale T.V. A.X.N. Black și A.X.N. White, anunță compania.

A.X.N. White va difuza în PrimeTime seriale și filme americane și europene, cu scenarii inspiraționale și intrigi construite în jurul unor personaje puternic conturate, precum 'The Client List', 'Grand Hotel', 'Eat, Pray and Love', iar după-amiaza serii captivante, precum 'More than Anything', 'Life Lines' și 'Heartland'.

A.X.N. Black va oferi programe intense de acțiune, seriale și emisiuni de succes. Serialele principale difuzate pe A.X.N. Black vor fi: 'Spartacus', 'Primeval New World', 'No Limit (Luc Besson)' și 'Justified'. Emisiunile de top din PrimeTime, AccessPrime și Week-End-uri vor include titluri precum: 'Black Gold', 'Duck Commander' și 'Hero'.

A.X.N. reprezintă unul dintre liderii canalelor de filme și seriale din regiunea central-europeană, astfel că suntem încântați să introducem două noi canale marca A.X.N. în teritoriu. Lansarea reflectă angajamentul nostru de a oferi publicului cele mai bune produse și conținutul potrivit pentru operatorii de cablu și audiența din România. Cea mai recentă dezvoltare a portofoliului A.X.N. dezvoltă semnificativ spectrul ofertei de programe, de la eroii acțiunii în ritm alert pe A.X.N. Black la poveștile personajelor inspiraționale pe A.X.N. White.” a declarat John Rossiter, G.M., S.P.T. Networks, Central Europe.

A.X.N. Black și A.X.N. White vor înlocui AXN Sci-Fi și AXN Crime în România, încorporând cele mai bune seriale Sci-Fi și de investigație în noile canale, alături de oferta extinsă de programe. Noile canale se alătură A.X.N. și A.X.N. SPiN în S.P.T. Networks în portofoliul din România, cu programe disponibile în limba română.

Sursa: http://www.capital.r...nia-184211.html .

Preluat de aici: http://forum.softped...4#entry13480189 .

Edited by alfa_alfa, 12 July 2013 - 13:17.


#36
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

 citat, on 12 iulie 2013 - 13:11, said:

Noi canale T.V. A.X.N. în România.


A.X.N. Black şi A.X.N. White vor înlocui AXN Sci-Fi şi AXN Crime în România...

De unde noi ?!? Un fel de aceeasi Marie cu alta palarie... In cel mai bun caz sa admitem ca e o rebranduire...

Titluri pompoase pentru amagirea potentialilor telespectori... In fine, sa speram ca va fi un salt calitativ.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate